Wsparcie

Open search

Kodek Xvid w TV Samsung

First Poster

Też mamy ten problem ze TV nam nie obsługuje divixa jest jedno rozwiązanie chyba najłatwiejsze. Podpiąć tv i kompa (laptopa) do jednej sieci lokalnej i z kompa użyć możliwości rzutu filmu na obraz tv.

Legend

@Caila  Możesz użyć "universal media server"

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

A po co się bawić w jakieś programy? PPM na pliku i rzuć na ekran i już leci w tv 😀

Explorer

nie prawda!! ja mam tv za który zapłaciłem 11 tys i tez nie odtwarza mi divx i xvid. TV q9 fna ZENADA

RadekK Moderator
Moderator

Hej @SamNote9,

Masz rację, w instrukcji obsługi Q9fna jest zapis, że kodeki DivX i DTS nie są obsługiwane przez telewizory Samsung wypuszczone po 2018r. 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/ENG_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Observer

Witam .

Podobnie jak pozostali nacięłam się na produkt Samsung.

Od kilku dni jestem w posiadaniu TV Samsung *Q6FN .   Okazuje się że brak Kodek Xvid  jest nie do przeskoczenia dla osób starszych mających mniejsze pojęcie o technice ( nie połączą laptopa z TV ) oraz młodszych zapracowanych ( brak czasu na converterowanie ).

krzysztof88   i pozostali czy próbowaliście już zwrócić TV ( w ramach rękojmi ) i z jakim skutkiem ?

Niestety muszę się pozbyć  dwóch   TV Samsung *Q6FN  ( swojego i rodziców ) . 

Przyjaciołom już także odradziłam zakup ;(

Legend

@mozajka Jeśli chodzi, o zwrot sprzętu to już zależy, od sprzedawcy jak podejdzie do sprawy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

To co wyprawia Samsung z modelami na 2018/2019 to skandal przez duże "S"

Od kilku lat jestem fanem Samsunga za jakość obrazu i możliwość odtwarzania filmów z dysku  - miałem kilka modeli i nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Na początku stycznia pokusiło mnie i sprzedałem mój 2 letni 55KS7000 (skończyła się gwarancja) i kupiłem 55NU8042

Po podłączeniu TV tragedia i rozczarowanie do potęgi n-tej - sugeruję ostrożnie z zakupem modeli po 2018:

- jakość obrazu dużo gorsza od modelu sprzed 2 lat

- słaba czerń - szczególnie przy słabszym oświetleniu

- pilot nie obsługuje polskich  komend !!!! a podawane po angielsku odczytuje z błędami - chyba trzeba nauczyć się koreańskiego (:-

- najważniejsze - nie obsługuje plików AVI (divx) - zapomnij o oglądnięciu starszych filmów!!!!

Chyba czas żeby Samsung ustosunkował się do zaprzestania wsparcia starszych kodeków.

Wg mojej oceny to "złośliwość" producenta wobec klientów a przecież problem można rozwiązać jedną aktualizacją

Expert

Cześć @Jarcek Dziękuję za podzielenie się opinią. Słabsza jakoś obrazu może być spowodowana dostarczonym materiałem. Dlatego warto tę kwestię sprawdzić np. włączając film w rozdzielczości 4K w aplikacji Youtube. Zwróć uwagę również na prędkość łącza internetowego. Przyjmuje się, że wymagana minimalna prędkość to 20 Mb/s.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED