Wsparcie

Open search

Kodek Xvid w TV Samsung

Apprentice
A co od tamej pory zmieniło się w kwestii rozdzielczości czy proporcji ekranu? Moim zdaniem nic... Nadal działa to w ten sposób, jak zostało opisane w tekście.
Explorer

Owszem, technicznie to samo. Jednakże warunki prawne się zmieniły. Sprawdż temat:

Obraz SD ,szczególnie zwróć uwagę na fotki.

Zaraz więcej napiszę szerszą odpowiedź na poprzedni Twój tekst.

Legend

@SS_Slawek  Nikt tu się nie naśmiewa to nie lata 80/90 gdzie kupowało, się co było, teraz trzeba, sprawdzać co dany sprzęt ma i potrafi.

Też nigdy nie ufaj sprzedawcy, bo  też może Cię oszukać. Dam przykład chciałem TV z trzema HDMI, ale sprzedawca powiedział, że ten TV będzie, lepszy wiec go kupiłem, a w domu patrzę, a on ma jedno HDMI. Ta sama marka a ma inne możliwości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

@pyoter  napisał(a):

W instrukcji obsługi danego modelu jest tabela z obsługiwanymi rozdzielczościami. I punktów w linii jest dokładnie tyle na ile wskazuje rozdzielczość. Prościej chyba nie można? :-)

A co do jakości obrazu SD na telewizorach UHD i twierdzenia, że nie ma tak zwanej "pikselozy", to jednak bym polemizował.

Co do formatu i twierdzenia, że nie ma związku z rodzielczością, również nie mogę się zgodzić(chodzi o proporcje).

Zachęcam do poczytania:

http://www.sat-charts.eu/artykul,40,Rozdzielczo%C5%9Bc-SD-w-telewizji-cyfrowej.html

Nie twierdziłem, że nie da się zauważyć "schodków", szczególnie na statycznym obrazie. Napisałem, że dużo zrobiono aby dało się oglądać i wg mnie da się. Może moje oczy są już zbyt stare....

Cały czas mylisz rozdzielczość ekranu z rozdzielczością wyświetlanego materiału. Jeśli format SD to 720x576 i byłby wyświetlany bez skalowania, to na ekranie 16:9 powinny być zawsze widoczne pasy korygujące. A przecież tak nie jest. Nadawca nadaje w tej rozdzielczości a odbiornik skaluje do odpowiednich proporcji.

Dla HD nie ma tego problemu, bo 1920x1080 to dokładnie 16:9, natomiast SD musi zostać "ściśnięty" w pionie do 405 linii (gdy skalujemy oba pola, bo SD w większości nadawane jest z przeplotem) aby później powiększyć (albo zmniejszyć na smartfona, starego ) obraz już o właściwych proporcjach do rozdzielczości ekranu.

Rozdzielczości opisane w artykule stosują może jakieś państwowe (czytaj nędzne) stacje. Komercyjny nadawca zarabiający na reklamach, nie pozwoiłby sobie na taki chłam.

Do jutra, Mam robotę...

Autorzy z największą liczbą like