Wsparcie

Open search

Kodek Xvid w TV Samsung

Apprentice

Ja właśnie wydałem 4700 na mojego Samsunga i jestem zły, że tak zaufałem marce, która jest, a raczej była określana że odtwarza wszystko. Teraz okazuje się, że nie odtwarza najpopularniejszych plików. To SKANDAL i wstyd. Szkoda, że nie kupiłem LG. Samsungu aktualizacja i to natychmiast, bo sprzedaż Wam spadnie do zera. Sony się nauczyło a wy robicie duży krok wstecz. 

Apprentice
Szajsung
Apprentice

Nigdy więcej kupowania sprzętu elektronicznego bez wcześniejszego zapoznania się ze specyfikacją i interesującymi nas funkcjami! Nigdy więcej! Bo kiedyś to było, a teraz nie ma.... Szok!

Parafrazując, kupię sobię auto i czepie się producenta, że nie ma klimy albo podgrzewanych foteli. A w starszym modelu były... Niemożliwe!

Apprentice
Po pierwsze w specyfikacjach publikowanych w internecie nie ma nic o obsłudze kodeków. Myślę, że jest to spowodowane tym, że do tej pory wszystkie firmy jakoś to ogarnęły. Samsung tu zawsze był w czołówce a i teraz dochodzi do kuriozum bo mój telewizor anno domini 2019 odtwarza pliki rmvb (najczęściej kojarzone z piractwem), a nie odtwarza plików divx i xvid. Tym bardziej że wiele programów do obróbki filmów ma funkcję konwertowania filmów do tych formatów. Sam mam takie pliki z moich podróży.
Jeśli chodzi o porównanie z samochodem, to raczej bym porównał ten brak do kupna samochodu bez wentylacji i regulacji fotela, Kodek Xvid to nie żaden luksus to obecnie norma. Poza tym kolego, żadna porządna firma produkująca samochody nie wypuściłaby nowego modelu uboższego od starszego. Czyli jeszcze raz, Samsungu nie rób klientów w balona i dodaj brakujący kodek i to szybko.
Apprentice

@SS_Slawek  napisał(a):
Po pierwsze w specyfikacjach publikowanych w internecie nie ma nic o obsłudze kodeków.

Tabela ze wszystkimi obsługiwanymi formatami plików oraz kodekami znajduje się w instrukcji obsługi danego modelu. Można ją łatwo pobrać z tej strony. Rozumiem, że nie każdemu przed zakupem chce się to robić, w takim wypadku zawsze można spytać sprzedawcy w sklepie czy urządzenie ma NIEZBĘDNĄ dla nas funkcję a nie kupować w ciemno na zasadzie "na pewno/jakoś to będzie".

@SS_Slawek  napisał(a):
Jeśli chodzi o porównanie z samochodem, to raczej bym porównał ten brak do kupna samochodu bez wentylacji i regulacji fotela, Kodek Xvid to nie żaden luksus to obecnie norma. Poza tym kolego, żadna porządna firma produkująca samochody nie wypuściłaby nowego modelu uboższego od starszego.

Dla mnie klimatyzacja to norma, a nie każdy samochód ją posiada. Podobnie tempomat czy podgrzewane lusterka/fotele lub wbudowana nawigacja; nie każdy samochód posiada te funkcje.

Proszę spojrzeć na stare amerykańskie samochody(lata 60/70) i porównać ich wyposażenie z niektórymi obecnymi modelami. I wtedy się okaże czy żadna "porządna" firma nie wypuści nowego modelu uboższego od starszego.

@SS_Slawek  napisał(a):
 Czyli jeszcze raz, Samsungu nie rób klientów w balona i dodaj brakujący kodek i to szybko.

Tak na prawdę sam się Pan zrobił w balona kupując produkt bez wcześniejszego zapoznania się z jego funkcjami.

Nie liczyłbym w tym przypadku na producenta, że będzie myślał za Klienta i teraz naprawiał Klienta niedopatrzenie.

Jednym słowem: nie ma szans :-)

Apprentice

Szczerze mówiąc to zgadzam się. Zrobiłem się w balona. Porównywałem wiele parametrów, odwiedzałem salony żeby porównać różne marki. Instrukcję też pobrałem przed zakupem. Po prostu nie przyszło mi do głowy żeby czytać o kodekach. No cóż wiem po fakcie, że to był błąd. Ostrzegłem już innych zainteresowanych w recenzji na Ceneo. Przynajmniej będzie mniej rozczarowanych Zaznaczam, że telewizor jest świetny i nie zamierzam się go pozbywać. Po prostu to duże zaskoczenie in minus dla mnie. Mam BD Samsunga gdzie jest starsza wersja systemu i z niego będę korzystał do oglądania Divx/Xvid.

Explorer
Odpowiedzi przedstawiciela firmy (a może fanatyka) przypominają pyskówkę na bazarze. Facet ma radochę, że wykiwał klienta na kasę za towar niższej jakości... :-(
Apprentice

@M_Komandos  napisał(a):
Odpowiedzi przedstawiciela firmy (a może fanatyka) przypominają pyskówkę na bazarze. Facet ma radochę, że wykiwał klienta na kasę za towar niższej jakości... :-(

Do mnie Kolega pije z tym przedstawicielem firmy/fanatykiem? No niestety, kulą w płot, ani przedstawiciel ani tym bardziej fanatyk. Wolę Sony :-)

Ale wylewanie żalów na forum producenta, że się nie myśli i samemu się niedopatrzyło parametrów sprzętu przed zakupem jest co najmniej śmieszne. Dlatego postanowiłem się poudzielać w tym wątku, żeby Was troszkę uświadomić, że nie ma co się własnym gapiostwem chwalić publicznie :-)

Dostałeś dokładnie taki towar za jaki zapłaciłeś, zgodny ze specyfikacją i instrukcją obsługi. A że nie chciało się do nich zajrzeć przed zakupem to... Cóż... :-)

Explorer
Co nie zmienia faktu, że nadal ta dyskusja przypomina pyskówkę na targowisku cwaniak-frajer (ja pamiętam czasy, gdy miast centrów handlowych królowały bazary). Nie pomyślałeś, że może frajerzy postanowili przestrzec innych potencjalnych klientów przed popełnieniem błędu? Tak działa wolny rynek - spora część klientów decyduje się na zakup słuchając opinii innych :-P
Apprentice

Powiem szczerze, że nieładnie się naśmiewać z mniejszego doświadczenia kupujących. Tym bardziej, że komentujemy tu zakup drogiego sprzętu i myślę, że forum również od tego jest, by użytkownicy dzielili sie przemyśleniami na temat zakupionego za ciężkie pieniądze sprzętu. Nie każdy jest takim geniuszem jak kolega. No w moich oczach marka firmy uciepiała, a kolega żeby się kiedyś też nie naciął. Bo wbrew pozorom wszechwiedzących nie ma. Oczywiście koledze tego nie życzę i pozdrawiam.

A jeśli chodzi o zmiany to zawsze jest nadzieja, że producent posłucha posiadaczy i użytkowników jego sprzętu. Mniej arogancji, więcej empatii

Autorzy z największą liczbą like