Wsparcie

Open search

Kodek Xvid w TV Samsung

Apprentice
A co od tamej pory zmieniło się w kwestii rozdzielczości czy proporcji ekranu? Moim zdaniem nic... Nadal działa to w ten sposób, jak zostało opisane w tekście.
Explorer

Owszem, technicznie to samo. Jednakże warunki prawne się zmieniły. Sprawdż temat:

Obraz SD ,szczególnie zwróć uwagę na fotki.

Zaraz więcej napiszę szerszą odpowiedź na poprzedni Twój tekst.

Legend

@SS_Slawek  Nikt tu się nie naśmiewa to nie lata 80/90 gdzie kupowało, się co było, teraz trzeba, sprawdzać co dany sprzęt ma i potrafi.

Też nigdy nie ufaj sprzedawcy, bo  też może Cię oszukać. Dam przykład chciałem TV z trzema HDMI, ale sprzedawca powiedział, że ten TV będzie, lepszy wiec go kupiłem, a w domu patrzę, a on ma jedno HDMI. Ta sama marka a ma inne możliwości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Explorer

@pyoter  napisał(a):

W instrukcji obsługi danego modelu jest tabela z obsługiwanymi rozdzielczościami. I punktów w linii jest dokładnie tyle na ile wskazuje rozdzielczość. Prościej chyba nie można? :-)

A co do jakości obrazu SD na telewizorach UHD i twierdzenia, że nie ma tak zwanej "pikselozy", to jednak bym polemizował.

Co do formatu i twierdzenia, że nie ma związku z rodzielczością, również nie mogę się zgodzić(chodzi o proporcje).

Zachęcam do poczytania:

http://www.sat-charts.eu/artykul,40,Rozdzielczo%C5%9Bc-SD-w-telewizji-cyfrowej.html

Nie twierdziłem, że nie da się zauważyć "schodków", szczególnie na statycznym obrazie. Napisałem, że dużo zrobiono aby dało się oglądać i wg mnie da się. Może moje oczy są już zbyt stare....

Cały czas mylisz rozdzielczość ekranu z rozdzielczością wyświetlanego materiału. Jeśli format SD to 720x576 i byłby wyświetlany bez skalowania, to na ekranie 16:9 powinny być zawsze widoczne pasy korygujące. A przecież tak nie jest. Nadawca nadaje w tej rozdzielczości a odbiornik skaluje do odpowiednich proporcji.

Dla HD nie ma tego problemu, bo 1920x1080 to dokładnie 16:9, natomiast SD musi zostać "ściśnięty" w pionie do 405 linii (gdy skalujemy oba pola, bo SD w większości nadawane jest z przeplotem) aby później powiększyć (albo zmniejszyć na smartfona, starego ) obraz już o właściwych proporcjach do rozdzielczości ekranu.

Rozdzielczości opisane w artykule stosują może jakieś państwowe (czytaj nędzne) stacje. Komercyjny nadawca zarabiający na reklamach, nie pozwoiłby sobie na taki chłam.

Do jutra, Mam robotę...

Explorer

Planowałem zakup telewizora samsung ze względu na przyzwyczajenie do obsługi C650 H7000, tym samym pilotem, menu podobne. Ale skoro jest to teraz inna bajka to rozważę innych producentów. Uzżywałem ostatnio najnowszego LG i nie bardzo pasuje mi ten sposób obsługi. Ale skoro samsung też pozmieniał a jeszcze zrezygnował z xvid, a mam 3000 filmów z pewnością wiele w tym kodeku, to nie mam już motywacji do zakupu tej marki. Jedynie obraz jaki porównywałem w sklepie ale to właśnie z OLED LG, można powiedzieć bardzo podobny, choć samsung barddziej mi odpowiadał. Może więc jakiś model z 2017 roku, gdy jeszcze obsługiwały te kodeki. Aż dziwne, że nie zrezygnowali z tak egzotycznego kodeka jak rmvb, używanego w czasach gdy pliki ściągało się przez modem i telefon.

Explorer
No ale nie po to kupuje się telewizor z wbudowanym playerem i przeglądarką web. Gdy podepnę na stałe laptopa to można kupić jakiś monitor. Oglądanie plików udostępnionych przez sieć skutkuje brakiem możliwości wznawiania oglądania, brakiem napisów zewnętrznych. Rzutowanie ekranu laptopa na telewizor (to trochę inna technika) blokuje ci laptopa, szumami dysku. Pierwszy zły numer zrobił samsung wycofując obsługę flash w przeglądarce ( a po zakupie był), przez co nie można oglądać wielu serwisów filmowych. Rozumiem politykę firmy, kierującą klientów na płatne serwisy filmowe, ale ich zasoby są mniejsze niż moje, choć muszę to przyznać, w lepszej jakości. W dawnych czasach filmy kompresowano stosownie do wydajności internetu i pojemności jednego CD czyli 700 MB.
Explorer
Rękojmia nie zadziała, bo sprzedawca nie obiecywał, że divx będzie odtwarzany.
Explorer
Ja po porostu będę dalej eksploatował swojego UE55H7000. Szczerze mówiąc to nic nowego poza HDR nie oferują nowe odbiorniki, jedynie qled ma lepsze kąty, ale jakie to ma znaczenie gdy telewizor ogląda się siedząc na wprost? No jeszcze dochodzi brak DTS a też mam sporo filmów z takim dźwiękiem. Dlaczego nie zachowują wstecznej kompatybilności?, Wiem, można za 300 zł dokupić jakiś player, tak zresztą zaczynałem moją przygodę z filmami z sieci - najpierw komputer podpięty do tv, potem WD Player, potem tv z playerem. Teraz mam się cofnąć o 10 lat?
Explorer
Pewnie producent telewizora nie zakładał , że ktoś kupuje nowy, wypasiony telewizor z 8K, HDR, Quantum Dot, AI i innymi bajerami żeby oglądać filmy skompresowane kodekiem dającym taką jakość jaka była właściwa dla telewizorów sprzed 10 lat. Ale źle założył.
Apprentice

Na początek proponuję rezygnację z nielegalnych treści video(3000 filmów w divx) na rzecz legalnych źródeł oraz nie chwalenie się tym procederem publicznie :-)

Autorzy z największą liczbą like