Wsparcie

Open search

Kodek Xvid w TV Samsung

First Poster

Pani Magdo - Exspert Samsunga zgadzam się z tym, że specyfikacja jest podana przy modelu i kazdy powinien się z nią zapoznać przy zakupie.

Mam Samsunga z serii Q8 i sprzedawca sugerował, że brak kodeków jest przejściowy i zostanie prawdopodobnie naprawiony przy jajbliżsej aktualizacji i tylko zapewnienie zadecydowało o zakupie tego modelu.

Jest Pani ekspertem w związku z tym pytanka:

- co jest powodem, że Samsung zrezygnował z podstawowych kodeków i czy jest opcja , że problem zostanie rozwiązany przy kolejnej aktualizacji ???

- dlaczego Samsung zrezygnował z obsługi języka polskiego (miałem model z serii KS8000 i działo to wzorcowo) - z komendami w języku angielskim jest problem - poprawnie reaguje tylko na pdstwowe zwroty - pozostanie chyba nauczyć się koreańskiego - czy jest rozważana opcja wprowadzenia języka polskiego do komend głosowych???

Sygnalizuję dwa problemy których rozwiązanie pozwoliło by przywrócić zaufanie do firmy i w konsekwencji zwiększyć sprzedaż.

Apprentice

Witam wszystkich a mi się udało wszystko załatwić i już nie będę się bawił w zmiany formatów aby otwarzac filmy z pena. Poprostu zwróciłem telewizor do sklepu i już Samsunga napewno nie kupię chyba że naprawdę będzie wszystko działać tak jak powinno. Powiem tak obraz był fajny ale to że nietwarza filmów z pena to już dyskwalifikacja tej marki jak ktoś będzie chciał kupić taki tv to odradze zakupu z jednego głupiego ale i ważnego powodu. 

Pozdrawiam i narazie

Apprentice

Ja także chciałbym wymienić telewizor na inny ale nie ma takiej opcji. Jak oddać zakupiony telewizor? Ja też już nie chce Samsunga Nothing.

Navigator

Filmy avi z pena,ktoś to jeszcze oglada?,naprawdę?

Ludzie,mamy 21 wiek, avi to relikt przeszłości, w większości nie oszukujmy się nielegalny,bo ściągneliscie to zapewnie z torenta czy innych warezów

Jak kogoś stać i bardzo zależy mu na ogladaniu nielegalnie filmów za free,to niech se dokupi przystawkę Nvidia Shield Tv i zainsatluje na niej Kodi,będzie to lepsze rozwiązanie niż ściagać filmy i odlądać je z pena,a jeśli kogoś nie stać,to za 2,5-3 stówki kupi Xiaomi Mi Box 4K i na nim również zainstaluje Kodi do oglądania filmów

Dodatkowa korzyść takiego rozwiązania jest taka, że po 2-3 latach od premiery danego modelu telewizora,kiedy producent wycofa dla niego wsparcie,na tych urządzeniach dalej bedzie pełne albo i lepsze smart tv

Owszem,jeśli byłoby wsparcie producenta dla tych kodeków które były w starszych modelach byłoby fajnie,ale nie ma i ktoś kupujący telewizor z nowej serii powinien być tego świadom,a tak to wychodzi płacz malkontentów,jednym słowem dziecinada

Jak kupuję nowy telewizor,to przed zakupem sprawdzam jakie ma funkcje,dzięki temu nie budzę sie z reką w nocniku

Explorer

@dekoder no się wypociłeś...

Generalnie nie wdaję się w tego typu pogadu..y, jednak tym razem nie zdzierżyłem.

Widzę, żeś człek nowoczesny. Ja po raz pierwszy na oczy widzę nazwy "Nvidia Shield Tv", "Xiaomi Mi Box 4K" czy "Kodi". Jak to mówią każdy innych sądzi wg siebie, czyli Twoja pewność, że te AVI to piraty wynika z ogromnej Twojej wiedzy, jak należy piracić! Jasne, że wiedzieć a robić to różnica, jednak .....

Moja filmoteka liczy ok. 5.000 tytułów (pięć tysięcy), także w większości AVI, i nie znajdziesz w niej jednego pirackiego nagrania. Ja po prostu lubię ten format, kto inny może lubić trampki i to jego sprawa. O gustach się nie dyskutuje.

A z "ręką w nocniku", albo nawet w czymś większym, obudzisz się jeszcze nie raz. Gwarantuję!

Życząc dobrego samopoczucia - pozdrawiam.

Explorer
Dokładnie!
Ja mam spore archiwum filmów rodzinnych zgranych swego czasu z kaset VHS i kamerki HI8. Przez 2 miesiące 2 komputery pracowały nad tym 24 godziny na dobę (stacjonarny ripował z kaset, a laptop w tym czasie kodował zgrany materiał). A teraz ktoś mi narzuca kolejną zmianę formatu, bo producentowi tak się zachciało... Najbardziej irytuje mnie to, że sąsiedzi w tym samym czasie kupili TV Samsunga za połowę ceny, co ja i teraz się śmieją ze mnie, bo ich telewizor odtwarza DIViX...
Explorer
@dekoder sam żeś dziecko jest...
1. Najpierw przeczytaj, co napisałeś, potem przemyśl, czy ta wypowiedź ma sens nikogo nie obraża.
2. Nie po to się kupuje relatywnie drogi telewizor, by do tego dokupować setki przystawek.
3. Smart TV się zestarzeje, ale i z czasem wsparcie do przystawki z androidem też zniknie będziesz miał podczepiony do TV elektrozłom (mam taki jeden w szafie).
4. Nie należy zakładać, że każdy jest piratem ("sądzę Ciebie podług siebie"?).
5. A sprawdzasz, czy na pewno obraz będzie kolorowy? Czy producent nie zaprzestał wsparcia dla obrazu HD, bo już weszło 4K lub wyższe? Czy może producent chciał być eko i nie zaprzestał montażu głośników w swoim sprzęcie? Niektóre funkcje w obecnych czasach uznaje się zwyczajowo za pewniki.
Apprentice

Trudno filmy rodzinne nazwać piratami ale jeśli tak to piratów nie mogę otwierać na tym żałosnym (pod tym względem) tv. Nadal moje hasło to Nigdy więcej Samsung. Przykre ale prawdziwe.

Explorer

To i ja słówko dorzucę do @Nefestus 

Lubię czasem usiąść przed ekranem i przejrzeć fotki. 95% to JPG. Aż się boję myśleć co bym zrobił producentowi, który wywali ten format.... a przecież i on powoli zaczyna być "dziadkiem".

Highlighted
Navigator

No,to trochę po mnie pojechaliście  ale trudno się z waszymi argumentami nie zgodzić

Jednak co do dodatkowych bezużytecznych gratów pozwolę się nie zgodzić

Nvidia Shield Tv przeżyła nie jeden model telewizora i jeszcze nie jeden przeżyje

Aktualizacje na tego 'grata' wychodzą regularnie co miesiąc/dwa od paru lat i nie zanosi się aby się to prędko zmieniło,

natomiast wsparcie dla telewizorów producenci wycofują po 2-3 latach i co,telewizor jeszcze dobry ale nie działa smart

Dodatkowo takie urządzonko wspiera o wiele więcej formatów dźwięku przestrzennego niż nie jeden wypasiony telewizor,no ale nie o tym tu mowa

 

Żeby nie być gołosłownym http://www.benchmark.pl/aktualnosci/dobre-wiesci-dla-wlascicieli-nvidia-shield-tv.html

Autorzy z największą liczbą like