Wsparcie

Open search

Już jest! AppleTV w telewizorach Samsung!

Superuser I
Superuser I

@sir12, Samsung wspiera swoje urządzenia przez okres dłuższy niż 2 lata. Dla przykładu telefony otrzymują nowe funkcje i możliwości przez pierwsze dwa lata. Po tym okresie w dalszym ciągu otrzymują aktualizacje, ale są to głównie poprawki bezpieczeństwa i drobne ulepszenia.

 

Udostępnianie nowych funkcji dla starszych urządzeń może mieć negatywny wpływ na ich wydajność ponieważ specyfikacja techniczna może ulec sporej zmianie w ciągu dwóch czy trzech lat. Udostępnianie nowych funkcji dla starszych modeli urządzeń oznaczałoby ograniczanie możliwości nowych urządzeń ponieważ w pierwszej kolejności funkcje musiałyby zostać dostosowane do starszych urządzeń ze słabszymi podzespołami tym samym wstrzymując rozwój aplikacji pod znacznie wydajniejsze podzespoły. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że wszyscy producenci ograniczają dostęp do nowych funkcji wyłącznie dla nowych modeli ponieważ nowy produkt musi posiadać atuty, których nie posiadali jego poprzednicy. Często jednak producenci decydują się na udostępnienie nowych funkcji dla poprzedników, którzy zostali wprowadzeni na rynek w ostatnim czasie jak np. dla wspomanianych wcześniej telewizorów z 2018 roku. 


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice
System ten sam. Aplikacja Apple TV tak jak Netflixa nie jest zbyt obciążająca system. Może i są aktualizacje zabezpieczeń ale jak widać aplikacji już nie. Zwykłego Kowalskiego akurat mało obchodzą te aktualizacje co dostaje a pewnie bardziej byłby zainteresowany aplikacjami które będą potrzebne do oglądania nowych serwisów streamingowych. Jak dla mnie jest to naciąganie klientów na nowe TV. Bo naprawdę nie widzę żadnych przeciwwskazań do dodania takich samych aplikacji dla każdego TV z tym samym systemem. Ja osobiście teraz dwa razy się zastanowię zanim kupie TV Samsunga.
Highlighted
Superuser I
Superuser I

@sir12, posiadam telewizor innego producenta i również nie otrzymuję nowych funkcji i wersji systemu. Mój telewizor zatrzymał się na systemie Android Nougat chociaż na niewiele nowszych modelach jest już Oreo i pewnie w niedługim czasie pojawi się Pie. Jak widzisz nie tylko Samsung skupia się na nowszych modelach.


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Autorzy z największą liczbą like