Wsparcie

Open search

Jak wykonać wstępną diagnostykę telewizora.

Expert

Kiedy podczas użytkowania telewizora na ekranie pojawiają się niespodziewane objawy jak kreska czy artefakty, wskazane jest wykonanie diagnostyki telewizora.

Funkcja ta znajduje się w menu ustawienia/ pomoc techniczna/ diagnostyka.

001.JPG

002.JPG

003.JPG

Należy wybrać opcję rozpocznij test obrazu. Pokazane zostaną zdjęcia testowe, którym należy się przyjrzeć dokładnie.

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

Kiedy na teście obrazu pojawią się dziwne objawy np. pionowa kreska, należy skontaktować się z BOK.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
3 ODPOW. 3
First Poster
Witam
A jak wykonać test jak diagnostka w ustawieniach telewizora jest niedostępna, nie można jej włączyć.
Superuser II
Superuser II

@sasiadekbartek A próbujesz go wykonać na kanałach naziemnych, czy w trakcie podawania sygału z jednego z wejść HDMI?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Highlighted
First Poster

Dzięki za odpowiedz. Próbowałem włączyć diagnostykę w trakcie podawania sygału z jednego z wejść HDMI, ale wyłączyłem telewizor z gniazdka na chwile i włączyłem ponownie i diagnostyka się pojawiła.

Autorzy z największą liczbą like