Wsparcie

Open search

Jak czyścić telewizor, aby nie dopuścić do uszkodzenia? To proste!

Expert

Cześć!

Zapewne wielu z Was zamierza spędzać weekend, oglądając filmy wspólnie z rodziną lub znajomymi. Przed tym, jak przejdziemy do pełnego relaksu, warto zadbać o lśniąco czystą matrycę! W toku sobotnich porządków nie możemy zapomnieć o sprzętach RTV

Na rynku znajdziecie bardzo wiele produktów dedykowanych do czyszczenia ekranów telewizyjnych, jednak pod żadnym pozorem ich nie stosujcie.

Nie używajcie też mokrych ściereczek, gąbeczek i innych wynalazków. Stosowanie środków chemicznych może doprowadzić do powstania smug, a z doświadczenia wiem, że są też częstą przyczyną uszkodzenia matrycy. Proponuję przekazać tę informację domownikom, aby z rozpędu nie przeciągnęli ociekającą wodą szmatką po telewizorze! 😊

Do czyszczenia telewizorów Samsung wystarczy sucha ściereczka z mikrofibry, którą znajdziecie w każdym markecie. Warto przed rozpoczęciem czyszczenia matrycy wyłączyć tv z zasilania.

Trzeba bardzo delikatnie przetrzeć matrycę z kurzu, ruchami z prawej do lewej, a potem z góry na dół.

how-do-i-clean-my-samsung-55-q6f-4k-smart-qled-tv_01.jpg

Życzę udanego seansu filmowego 😊.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

6 ODPOW. 6
Legend

@StaszekM  Dzięki za bardzo ceną informacje. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@StaszekM, najwyższy czas zaopatrzyć się w odpowiednią ściereczkę. Swoją drogą na rynku dostępnych jest sporo produktów do czyszczenia wyświetlaczy w szczególności ekranów urządzeń mobilnych takich jak telefony czy tablety. Pytanie czy tego typu produkty będą odpowiednie do ekranu telewizora i czy warto zawaracać sobie nimi głowę?

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

@nismo  Tylko tak będzie najlepsza dla TV jak i do smartfona 

.Do ekranów LCD TV można jedynie użyć wody nic więcej.

Scan.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, dziękuję za szybką odpowiedź. Przy następnej wizycie w markecie zakupię sobie ściereczkę z mikrofibry.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

@nismo  Nie ma sprawy ekrany TV mają specjalną powlokę którą można uszkodzić  używając różnych pianek jakie są do czyszczenia ekranów w laptopach czy monitorach. 

Navigator

Cześć,

Ja używam (sporadycznie) taki płynu w atomizerze o nazwie Okulan. Umożliwia czyszczenie wrażliwych i delikatnych powierzchni takich jak: obiektywy kamer, matryce aktywne TFT i soczewki okularów, aparatów foto, płyt CD, DVD, ekrany LCD, biżuteria, zegarki z bransoletą, monety.

Nie jest może tani, ale dobry przy założeniu, że korzystamy z bardzo miękkich ściereczek ze 100% celulozy (nie rysują powierzchni). Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię płynem, chwilę odczekać i wyczyścić ściereczką do sucha.

Autorzy z największą liczbą like