Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

INEA i dekoder Intek

(Temat utworzony: 21-03-2019 09:22 PM)
1287 Wyświetlenia
Michaeal_PO
Journeyman
Opcje

TV UE49KS7000. Jak skonfigurować Smart pilota. Mój dostawcą usług to INEA Telewizja Kablowa Poznań (brak na liście dostawców w TV). Kiedy dopisuję Ineę w pole inny dostawca się pojawi tylko nie ma modelu który posiadam Intek HDPV-C20. Pojawia się okno przełącz kanał góra/dół - po którejś próbie udaje się. Niestety nie wszystkie funkcje działają np. przesuwanie nagrań (na kółku prawo/lewo) powoduje zwiększenie/zmniejszenie siły głosu, przycisk wstecz(strzałeczka) powoduje włączenie poprzednio oglądanego kanału. Przy poprzedniej umowie miałem dekoder ADB i tam wszystko śmigało miło. Teraz niestety muszę mieć dekoder Intek bo tylko ten obsługuje światłowód Inei. Możecie dodać nowego dostawcę i tak skonfigurować pilot żeby działał tak jak ADB?

0 Like
3 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Michaeal_PO  Czy masz najnowszy firmware  w TV wer 1231.1 u mnie na UE40JU6740 bez problemu znajduje ten model dekodera. Ale nie wszystko może działać jak na wcześniejszym dekoderze

imageedit_1_2831783633.jpg

0 Like
Michaeal_PO
Journeyman
Opcje

Tak mam najnowszy firmware.  Faktycznie jest ten model dekodera. Jednak wysterowanie przycisków uniemożliwia korzystanie ze Smart pilota. Np. Po wejściu w nagrania nie ma opcji żeby z nich wyjść. To samo z EPG. Przycisk wstecz nie działa i niestety trzeba użyć pilota od dekodera - w tym momencie dyskwalifikacja . Przycisk na środku kółka bez żadnej reakcji? Prawo/lewo = głośność ; góra/dół zmiana kanału - bez sensu skoro są fizyczne przełączniki poniżej na pilocie. Tak czy tak idea jednego pilota upadła. Szkoda bo z innym dekoderem było pięknie i bardzo intuicyjnie. Poza tym jeśli nie ma dostawcy na liście to po naciśnięciu "domku" nie ma ikonki dostawcy tylko napis to samo z kanałami np. TVN brak ikonek tylko napis - wygląda to słabo. Na próbę podłączyłem kiedyś "Cyfrowy Polsat" wizualnie o niebo lepiej. 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Michaeal_PO ,

 

Większość urządzeń podłączanych do telewizora działa poprawnie, niestety nie wszystkie.

W tej sytuacji pozostaje tylko poczekać na aktualizację oprogramowania dekodera.

 

 

 

 

 

0 Like