Wsparcie

Open search

INEA i dekoder Intek

Apprentice

TV UE49KS7000. Jak skonfigurować Smart pilota. Mój dostawcą usług to INEA Telewizja Kablowa Poznań (brak na liście dostawców w TV). Kiedy dopisuję Ineę w pole inny dostawca się pojawi tylko nie ma modelu który posiadam Intek HDPV-C20. Pojawia się okno przełącz kanał góra/dół - po którejś próbie udaje się. Niestety nie wszystkie funkcje działają np. przesuwanie nagrań (na kółku prawo/lewo) powoduje zwiększenie/zmniejszenie siły głosu, przycisk wstecz(strzałeczka) powoduje włączenie poprzednio oglądanego kanału. Przy poprzedniej umowie miałem dekoder ADB i tam wszystko śmigało miło. Teraz niestety muszę mieć dekoder Intek bo tylko ten obsługuje światłowód Inei. Możecie dodać nowego dostawcę i tak skonfigurować pilot żeby działał tak jak ADB?

3 ODPOW. 3
Legend

@Michaeal_PO  Czy masz najnowszy firmware  w TV wer 1231.1 u mnie na UE40JU6740 bez problemu znajduje ten model dekodera. Ale nie wszystko może działać jak na wcześniejszym dekoderze

imageedit_1_2831783633.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Tak mam najnowszy firmware.  Faktycznie jest ten model dekodera. Jednak wysterowanie przycisków uniemożliwia korzystanie ze Smart pilota. Np. Po wejściu w nagrania nie ma opcji żeby z nich wyjść. To samo z EPG. Przycisk wstecz nie działa i niestety trzeba użyć pilota od dekodera - w tym momencie dyskwalifikacja . Przycisk na środku kółka bez żadnej reakcji? Prawo/lewo = głośność ; góra/dół zmiana kanału - bez sensu skoro są fizyczne przełączniki poniżej na pilocie. Tak czy tak idea jednego pilota upadła. Szkoda bo z innym dekoderem było pięknie i bardzo intuicyjnie. Poza tym jeśli nie ma dostawcy na liście to po naciśnięciu "domku" nie ma ikonki dostawcy tylko napis to samo z kanałami np. TVN brak ikonek tylko napis - wygląda to słabo. Na próbę podłączyłem kiedyś "Cyfrowy Polsat" wizualnie o niebo lepiej. 

Expert

Cześć @Michaeal_PO ,

Większość urządzeń podłączanych do telewizora działa poprawnie, niestety nie wszystkie.

W tej sytuacji pozostaje tylko poczekać na aktualizację oprogramowania dekodera.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like