Wsparcie

Open search

HDR w mu7000 - ciemny obraz w trybie HDR ps4pro

Highlighted
First Poster

Witam w telewizorze Samsung ue55mu7042 obraz nadawany z konsoli ps4pro w trybie HDR jest zdecydowanie zbyt ciemny, na ekranie właściwie nie widać deteli nie licząc najjaśniejszych miejsc. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś odpowiedział co może powodować takowy problem. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

23 ODPOW. 23
Superuser II
Superuser II
Zmień informację o podłączonym urządzeniu, niech tv myśli, że to np. BD lub tuner sat. i wtedy manualnie dopasuj sobie ustawienia obrazu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Dziękuję, ale niestety, nie widać żadnej różnicy

Superuser II
Superuser II
No nie ma takiej opcji, że jak ręcznie regulujesz ustawienia obrazu, to się nic nie zmieni w stosunku do tych fabrycznie dedykowanych.
To tak jakbyś jadąc na tempomacie wcisnął pedał gazu i powiedział, że auto nie przyśpiesza.
Przejmujesz kontrolę, więc zmiany muszą zachodzić.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Czy załączony masz tryb "Gra"?.  Zobacz sobie może te ustawienia bedą Ci pomocne

https://www.youtube.com/watch?v=7rMovlvGGrg&list=PLlcv_diLvU0Z-xRevOuVRPkYdHnRbBSal

First Poster

Też mam ten model tv u mnie kolory są gorsze w HDR niż SDR gdzie leży problem ?? ktoś wie ?? czy poprostu ten tv to szajsung??

Superuser II
Superuser II

Problem leży w idywidualnych ustawieniach. Trzeba poszukać/sprawdzić ustawienia idywidualne. 

First Poster

Już mi sie skończyły pomysły. Czy na PS4 PRO nidy nie bedzie szerokiej palety barw ponieważ HDMI 2.0 ma za małą przepustowość ?? Zaznacze tylko że przy 1080p również hdr ma słabsze barwy.

Jakie masz ustawienia w konsoli? Według tego testu
https://hdtvpolska.com/test-ps4-pro-hdr-szeroka-paleta-barw-4k-ultra-hd-robi-roznice/
Konsola z HDMI 2.0 wspiera i pokazuje szeroką paletę, ważne żeby to GRA wspierała, zobacz filmik od 22 minuty, testują konsole i TV z grą Infamous: First Light. Gra jest wywietlanana w UHDp60 YCbCr 4:2:2 BT.2020

First Poster

Wszystko mam tak jak na tym filmie . I w Uncharted Lost Legacy kolory są wyraźnie gorsze mniej nasycone. Szerszy gamut ale gorszy niż w RGB ?? gdzie tu sens jest ??

Autorzy z największą liczbą like