Wsparcie

Open search

HDMI-CEC/Anynet+ przestał działać

Legend

@pyrkomi  Czy podasz jaki masz model TV i amplitunera ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

TV UE55MU7072. Amplituner Pioneer VSX-531. 

Jakiekolwiek problemy tak naprawdę zaczęły pojawiać się po majowej aktualizacji. Już wtedy czasem gubił to HDMI i musiałem np. włączyć i wyłączyć jeszcze raz TV albo ampli. W tej chwili już jest kaplica.
Dodam, że jeśli chodzi o obsługę pilota to zawsze działała tylko głośność. Ale to chyba za prosty amplituner, żeby czegoś więcej oczekiwać.

Legend

@pyrkomi  Czy próbowałeś opcji jaka jest podana w instrukcji na stronie 37 ? Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota Pilot Samsung Smart — korzystanie z pilota uniwersalnego

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180123103332177/POL_KTMDVBEUL-3.0.7_180111.1.p...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Ja nie potrzebuję, aby pilot mi działał do obsługi Amplitunera, tylko żeby TV puścił mi dźwięk na amplituner.

Legend

@pyrkomi  To co Ci podałem też ma zadanie sterowaniem dzwięku po HDMI.

First Poster

1. Potrafię podłączyć sprzęt i skonfigurować wszystko. Jak już pisałem wszystko działało przez jakieś dwa lata. Konfigurowałem również pilot do amplitunera. Po prostu jedyne opcje jakie są obsługiwane to głośność, ze względu na mało rozbudowany amplituner. Konfiguracja przechodzi prawidłowo.

2. Przed aktualizacją po ustawieniu wyjścia dźwięku na HDMI dźwięk leciał przez amplituner lub jak był on wyłączony to nie leciał przez TV. W tej chwili dźwięk leci przez TV cały czas. Nie ma znaczenia, czy amplituner jest włączony, wyłączony czy w ogóle podłączony przez HDMI.

Robiłem factory reset amplitunera oraz TV (TV był również resetowany zdalnie przez Samsung).

Mój problem jest taki sam, jak kolegi z przed roku oraz wielu innych osób, które pisały o tym na forum europejskim.

Expert

Cześć @pyrkomi,

Próbowałeś aktualizacji amplitunera, pod warunkiem oczywiście, że jest dostępna. Warto sprawdzić stronę producenta.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED