Wsparcie

Open search

Gwarancja na telwizor Samsung - wszystko co musisz widzieć

Expert

Cześć!

W tym poradniku udzielę wskazówek jak szybko i sprawnie zgłosić telewizor do naprawy w ramach gwarancji.

Okres standardowej gwarancji producenta na telewizory obejmuje 24 miesiące licząc od daty zakupu. W karcie gwarancyjnej podany jest również termin 36 miesięcy, dotyczy on tylko monitorów.

Naprawa gwarancyjna telewizorów odbywa się na zasadzie Door to Door. W celu złożenia zgłoszenia należy zadzwonić na infolinię pod numer 801-172-678. Ekspert z działu RTV przeprowadzi wstępną diagnostykę telewizora i sprawdzi, czy usterkę można naprawić zdalnie. Ważne, abyś podczas rozmowy był przed telewizorem.

Zanim wykręcisz numer naszej infolinii przygotuj takie informacje jak:

1)    Model kod oraz numer seryjny telewizora – dane odnajdziesz na tablice znamionowej telewizora, która znajduje się z tyłu urządzenia oraz w jego menu:
(Ustawienia – Pomoc Techniczna – O telewizorze/Kontakt z firmą Samsung ). Polecam artykuł @StaszekM 

„Informacje o telewizorze – gdzie znaleźć?”:

https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Informacje-o-telewizorze-gdzie-znale%C5%BA%C4%87/td-p...

2)     Datę zakupu urządzenia

Jedynym dokumentem jaki będzie potrzebny do zgłoszenia naprawy jest dowód zakupu (faktura lub paragon).

Co z telewizorami z dysybucji UE?

Telewizory z dystrybucji zagranicznej, czyli kupione lub pochodzące z rynku Unii Europejskiej objęte są gwarancją. Sposób zgłoszenia naprawy niczym się nie różni. Produkty z rynku zagranicznego są serwisowane w ramach naprawy bezpłatnej, natomiast występują pewne ograniczenia:

- wymiania sprzętu na nowy oraz zwrotu gotówki za zakup nie jest możliwa,

- serwis może odmówić naprawy np. ze względu na brak dostępności części, wtedy pozostaje kontakt ze sprzedawcą.

Gwarancja na Pilot:

Nieodłącznym akcesorium telewizora jest pilot, który również jest objęty 24 miesięcznym okresem bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Do zgłoszenia naprawy w serwisie potrzebujesz:

- zdjęcia tabliczki znamionowej telewizora,

- dowodu zakupu (faktura/paragon).

Najszybciej załatwisz sprawę kontaktując się samodzielnie z autoryzowanym serwisem Samsung. Najbliższy odnajdziesz wpisując swój kod pocztowy na stronie:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Jeżeli okaże się, że od najbliższego serwisu dzieli Cię milion kilometrów, bądź akurat jest Ci nie po drodze, nie zostawimy Cię z tym samego Zadzwoń na naszą infolinię, Agent wyśle do Ciebie kuriera, który odbierze pilot i przekaże bezpośrednio do serwisu.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED