Wsparcie

Open search

Efekt clouding w górnych rogach ekranu. 49KU6400

New Member

Witam !

Kupiłam w poniedziałek smart tv --> 49KU6400 i zauważyłam że rogach ekranu pojawia się tak zwany efekt clouding. Wiem, że jest to problem LED z poswietlaniem krawędziowym , ale producent zapewniał też że czerń powinna być bardzo głeboka. Jak więc to ma się do tego efektu ? oraz  czy jest to powód do zgłoszenia reklamacji ?

Z góry dziękuje za odpowiedż

Pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
Pathfinder

Hej @ruta132

 

Faktycznie efekt cloudingu jest specyfiką telewizorów podświetlanych diodami LED, obecnie w produkowanych telewizorach efekt ten występuje rzadziej. Często jest to spowodowane błędnymi ustawieniami obrazu w Menu telewizora, sprawdź jaki masz wybrany tryb obrazu, wejdź w Menu>Obraz>Tryb obrazu, polecam zastosować Tryb Standardowy.

 

 Jeśli po zmianie ustawień nadal zauważasz w rogach jaśniejsze punkty na ciemnych scenach, to sprawdź czy są też widoczne na teście diagnostycznym TV, test taki możesz wykonać wchodząc w Menu>Pomoc Techniczna>Diagnostyka>Test obrazu.

W momencie gdy na teście obrazu zauważysz przejaśnienia na ekranie, wtedy jest to podstawą do zgłoszenia reklamacji.

 

Gdyby na teście obrazu wyświetlane zdjęcie było bez przejaśnień i nadal będziesz miała wątpliwości, zawsze możesz wykonać zdjęcie całego ekranu telewizora i przesłać w celu dokładnej weryfikacji przez wsparcie techniczne http://www.samsung.com/pl/info/contactus.html wybierz wsparcie prze e-mail.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Autorzy z największą liczbą like