Wsparcie

Open search

Dot.: Nie działa Youtube na SmartTV

Explorer

W jakim sensie nie działa? Ogólnie ja zauważyłem conajmniej 3 probelemy z dedykowaną aplikacją YT. 

1). Przy próbie połączenia aplikacji z TV z aplikacją yt na Samsung Galaxy S7 jest totalny brak komunikacji... mimo, że wszystkie urządzenia są w jendej sieci i wzajemnie się widzą. Sprawdzałem opcję zapory, antywirusy, VPN i wszelkie dodatkowe zabezpieczenia jakie psiadam któe mogły by powodować konflikt sieciowy... Jedyną opcją połączenia aplikacji z telefonu z TV jest przepisanie kodu parującego uzyskanego z telewizyjnej aplikacji YT (dodam, że po uruchomieniu przeglądarkowej wersji tej aplikacji jest pełna komunikacja!)

2). Praca z aplikacją YT za pośrednictwem bezprzewodowej myszki oraz klawiatury... nie mam pojęcia czy to robi starsza wersja USB w TV czy o co chodzi ale korzystanie z "udogodnienia" jakim powinna być mysz i klawiatura jest udręką ... kursor idzie tak jak by chciał a nie mógł... a z klawiatury zawsze można zrobić sobie podstawkę na piwo... 

3. Ostatni problem który najbardziej mnie martwi i irytuje do granic możliwości.... przy współpracy TV - telefon, gdzie obsłuujemy YT przez tel i wyświetlamy na TV (nie przez SM ani WiFiD) aplikacja na TV w dowolnym momencię się po prostu wyłącza...  raz działą tydzień dobrze a później przez cały dzień co 10-45 min się wyłącza...

Just Majkel
6 ODPOW. 6
Explorer

Widzę, że zainteresowani YouTubem na SmartTV jest przeogromnę hehe

Ogólnie zrobiłem aktualizacje TV jak aplikacji oraz telefonu i aplikacji na laptopa i ......

.... jest jeszcze gorzej YouTube wyłącza się jak chcę i kiedy chcę, tak samo SmartView jak chcę to się uruchomi jak nie to nie...

Tragedia - tak niestabilny software, że ręce w dól opadają... jeszcze jak by to było tylko na TV to rozumiem ale aplikacja na Galaxy S7 też losowo działa :(

Just Majkel
Pathfinder

Hej @DeMajkel

Nawiązując do Twoich pytań:

1. Tego typu zachowanie najczęściej jest spowodowane przez sieć, więc jeśli masz możliwość sprawdzenia na innej sieci jak te urządzenia ze sobą współpracują wtedy będzie to informacja gdzie jest problem. 

2. Producent aplikacji Youtube nie przewidział obsługi klawiatury i myszki w telewizorach stąd takie zachowanie aplikacji.

3. W przypadku wyłączania się aplikacji polecam wykonać reset oprogramowania w Menu>Pomoc Techniczna>Diagnostyka>Resetuj kod pin standardowy to 0000.

Jeśli podane wyżej rozwiązania się nie powiodą wtedy zapraszam do kontaktu z infolinią techniczna Samsung pod nr. 22 607 93 33 lub 801 172 678 w celu umówienia się na usługę zdalnego zarządzania żeby sprawdzić czy są błędy w odbiorniku. W przypadku braku możliwości rozwiązania Twojego problemu z aplikacją Youtube będzie konieczny kontakt z twórcą aplikacji gdyż on jest odpowiedzialny za jej działanie youtubetv-help@google.com.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Explorer

Witaj imienniku

Na wstępie napiszę, że zanim tutaj opsałem swój problem to postarałem się wyczerpać wszystkie dostępne mi możliwości usunięcia tych usterek a w tym:

- wyizolowana sieć tylko na tv, laptop, telefon.
- wyizolowana sieć VPN tylko na tv, laptop, telefon. (byłem pewien, że VPN zapewni mi większą stabilność - ale tak się nie stało )
- Połączenie wszystkiego przez Bluetooth.
- Połączenie urządzeń na zmianę przez Bluetooth.
- Połączenie urządzeń przez WifiDirect.
- Usiłowanie aktywowania wszystkich 3 urządzeń na raz (efekt był zabawny bo miałem 3x YouTube TV na tel, widać, że Galaxy nadal na prowadzeniu )
- Nawet emulowałem Youtuba do wersji portable żeby....
- Resetowałem ustawienia TV, YT, TEL....
- Instalowałem, usuwałem, resetowałem, konfigurowałem firewalla.
- Przypisałem nawet tylko te 3 urządzenia do routera żeby i dodałem do wszystkich możliwych wyjątków to udało mi się tylko odkryć, że jakaś aplikacja zewnętrzna usiłuje instalować na moim pc programy za pośrednictwem SilentInstall... (dobre i to ).

Najśmieszniejsze i najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to, że wszyst urządzenia siebie widzą... i przez bluetooth i przez wifi.... każde jest ze sobą sparowane ale żadne nie chcę się połączyć przez aplikacje samsunga... Jedyna aplikacja która w miarę stabilnie działała to była SideSync ale to też wybiórczo bo raz klawiatura działała raz nie, jak działała to nie łaczyło z wifi jak nie działała to pokazywała błąd połączenia ale przesylała pliki ze smart view mam lepsze *****

Odnośnie punktu 2, jest bardzo mało aplikacji androidowych które nie posiadają zestawu klawiatur a w szczególności taki wydawca jak YT (chyba, że aplikacja pochodzi z jakiegoś prywatnego respozytorium i nie została zatwierdzona przez YT - ale to by było tak jak u was dać wolną rękę na robienie i instalowanie motywów na tel.), w przypadku aplikacji na SmartTv tak samo jak na większość urządzeń "mobilnych" i konsole posiada ona wsparcie dla klawiatury i myszki bezprzewodowej, tak samo jak przeglądarka (o tym mogę napisać osobny wątek bo nie raz a z 20 razy za głowę się łapałem ).

Do konsensusu:
Ze zbawieniem niestety przyszła mi stara znana wszystkim metoda manualnego dostarczania multimediów do urządzenia za pośrednictwem PenDriva (niestety mam do niego podpięte najlepsze głośniki i boli mnie to jak mam słuchać dobrej muzyki na głośniczkach laptopa albo monitora - bądź z tel ;P jak obok stoi dobra maszyna z pięknym i czystym basikiem )...

Żeby nie wyjść na takiego co tylko o minusach piszę to nóżka od TV mega mi się podoba, monitory od was zawsze mnie zaspakajały pod względem kolorystyki i możliwości kalibracji (a projektuje więc to istotne dla mnie) jak i żywotnośći, no i oczywiście S7 bajeczka tylko zastanawia mnie jedna rzecz, skoro i tak już daliście pełną mnogość aplikacji, ustawień, personalizacji itp... itd... to czemu nie daliście tak mało skomplikowanej opcji jak zmień główne kolory ikon, tekstu, chmurki sms, listy kontaktów i wiadomości ?

Just Majkel
First Poster
Wczoraj przestał działać Youtube. Komunikat brzmi że mam za mało miejsca do zainstalowania. Co zrobić???
Highlighted
Pathfinder

Hej @DARECZEK13

W Twoim przypadku polecam odinstalować część aplikacji żeby zwolnić miejsce lub wykonać reset odbiornika w Menu>Pomoc Techniczna>Diagnostyka>Resetuj 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Explorer
Idąc za Twoją radą pobawiłem się trochę sieciami a nawet włączyłem w moje testy innego producenta żeby mieć pełną transparentność. Przyznam, że w mojej ocenie raczej mam stosunkowo dobrze zabezpieczoną i skonfigurowaną sieć. Postanowiłem też pobawić się trochę ścianami ogniowymi i programami monitorującymi co się dzieje w naszej sieci i na komputerze, ogólnie nie mam dobrej wiadomości, mimo stworzenie totalnie odrębnej sieci tylko na połączenie Laptop <--> Tv, w dalszym ciągu występował konflikt interesów a nawet po restarcie wyszło więcej kwiatków. Programy sprawdzające zabezpieczenia sieci domowej podają połączenie z Tv jako bardzo wysokie zagrożenie jeżeli chodzi o luki sieciowe, obsługa usb, powyżej 3 godz zaczyna na prawdę tracić na jakości: - TV sam sobie przerzuca w dowolnym momencie pliki mp4,
- albo wraca do przeglądania zawartości 'palucha',
- albo stwierdza, że tym razem nie uruchomi danego pliku,
- wyjście z treści i wejście do niej ponownie skutkuje bardzo wydłużonym czasem reakcji maszyny
- mimo zastosowania sortowania wg. typu pliku ignoruje wytyczne i miesza pliki mp3 z mp4.

Wiem, że może to zabrzmieć abstrakcyjnie ale to szczera prawda, szykuję się żeby znaleźć sobie wolny dzień i nagrać wszystkie bugi, jakie napotykam w ciągu zwyczajnego dnia korzystania (czyli wstaje rano, po wszystkich porannych czynnościach uruchamiam maszynę i wcześniej YT teraz niestety nie chcę się już denerwować i stworzyłem sobie playlisty na pamięci przenośnej ale też zaczynają jaj wychodzić), maszyna jest uruchomiona średnio od 5 do 9 godz. jako (teraz) odtwarzacz muzyczny i w ciągu tego czasu na prawdę można trafić na różne sytuacje w zależności od formatu pliku, jego wagi a nawet nazwy Moim zdaniem nie nadwyrężam jego możliwości przy samej obsłudze pamięci i takim czasie dziennej eksploatacji, jeżeli jest inaczej to proszę o poprawienie mnie albo wytłumaczenie mi, bo może błędy powstają przez złe użytkowanie... nie wiem już sam bo pomijając wyłączającą się aplikacje błędy typu "do uruchomienia aplikacji wymagane jest połączenie z siecią" trochę zbijają z tropu moją logikę ponieważ wyżej widnieje napis, że jestem połączony i zalogowany ?! Albo "Masz problem z siecią - napraw go teraz!" klikasz i dostajesz komunikat, że jesteś połączony jest wszystko cacy itp i uruchamiasz ponownie aplikacje z tym samym błędem tak jak by to była wiadomość powitalna hehe

Ogólnie wybacz imienniku bo widzę, że z lwią zaciekłością bronisz marki i to doskonale rozumiem i szanuje, dzięki takim osobą firmy się rozwijają więc chwała Tobie za to ale ja się poddałem już i wróciłem do najlepszego rozwiązania czyli podłączyłem maszynę stricte do odtwarzania multimediów z pamięci przenośnej i podłączyłem wraz ze starym zestawem lt 5.1 do monitora
Parafrazując brzytwę Ockhama - najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze

Żeby nie było, że ciągle taki nie zadowolony jestem, powiem tak: Jako TV ten model jest na prawdę zajebisty!!!, Obraz jest super!, czas reakcji cacy!, rozdzielczość i matryca daje radę a przy 1080p na prawdę bardzo przyjemnie się ogląda obrazy (tylko nie jestem pewien czy on już obsługuje taką rozdzielczość, ale jak nie to wyciska totalne max z 720p)!!!, pod konsolą nie mogę powiedzieć nic kompletnie złego o tym modelu!, wizualnie - bajka! tylko zastanawia mnie ta różnica w kolorach ramy między dołem a górą ale to nawet bym wrzucił do kieszeni na plus Cena, hmmm moim zdaniem jeżeli ktoś szuka urządzenia multimedialnego z możliwością stabilnego i otwartego korzystania z sieci, może nie być do końca przekonany porównując jego cenę do możliwości, ale ja mimo tych mistycznych sytuacji jestem do niego przekonany, ale jako do tv, bez przedrostka smart

Ps. zwracam honor odnośnie klawiatury pod YT obsługuje tylko strzałki, enter, esc czyli typową klawiszologię pilota i mychę
Just Majkel
Autorzy z największą liczbą like