Wsparcie

Open search

Dlaczego w telewizorach Samsung zrezygnował ze złącza słuchawkowego?

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam!

Czasami zastanawiam się nad zmianą TV. Jednak co mnie powstrzymuje to brak gniazda słuchawkowego. Dlaczego Samsung zrezygnował z tego tak potrzebnego elementu.

Jestem osobą niedosłyszącą - w przedziale -40 do -70 DB i na codzień używam aparatów słuchowych. Jednak trzymanie ich w uszach od rana do wieczora jest męczące, więc często po przyjściu z pracy je wyciągam. Zeby coś obejrzeć w TV mam podłączone tradycyjne słuchawki z kabelkiem, z pałąkiem nagłowne.

Po pierwsze dają większy komfort niż aparaty słuchowe. Po drugie - przekazują więcej dźwięków w stosunku do aparatów słuchowych, które są stworzone głównie do tego aby dobrze rozumieć mowę innych osób - w pracy, sklepie czy na ulicy mimo panującego hałasu np od samochodów.

Starszy TV Samsunga EU32D6500 który mam, ma to gniazdo słuchawkowe do którego podpinam właśnie słuchawki. Nowsze tego nie mają. Czyli Samsung olewa sobie osoby niepełnosparawne - dlaczeog?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
GrandMaster

@gilban  Może byłoby napisać w tym temacie https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Co-można-dodać-ulepszyć-Pomysły-sugestie/m-...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

3 ODPOW. 3
Hotshot

@gilban, Może warto rozważyć zakup bezprzewodowych słuchawek Bluetooth ?

Nad jakim modelem TV konkretnie myślisz ? Możliwe, że telewizor posiada inne wyjścia audio, które będzie można zamienić na jack za pomocą przejściówki.

GrandMaster

@gilban  Może byłoby napisać w tym temacie https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Co-można-dodać-ulepszyć-Pomysły-sugestie/m-...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Ale to już trzeba kupować przejściówkę - np z wyjścia optycznego do analogowego i do tego wzmacniacz słuchawkowy. Czyli są to dodatkowe koszta i dodatkowe problemy.

Słuchawki bluetooth może i są ok, jednak też są droższe i najczęściej mają za małą moc. Oczywiście są inne rozwiązania - np telewizor Philips z gniazdem słuchawkowym lub SONY. Jeszcze jedna to monitor komputerowy. Te często mają gniazda słuchawkowe, nawet Samsunga.

Autorzy z największą liczbą like