Wsparcie

Open search

Dźwięk podłączony przez HDMI ARC działa poprawnie dla tunera TV kablowej ale nie słychać dźwięku dla aplikacji SMART: YT, Netfl

Highlighted
First Poster

Samsung UHD UE55JU6450 TV jest podłączony do AVR Denon X1200W przez HDMI ARC. Tuner TV kablowej podłączony do wzmacniacza Denon przez HDMI IN, a stamtąd osobny kabel HDMI wychodzi z ARC OUT Denona  i podłączony jest do TV przez HDMI 3 ARC -IN, czyli poprawnie. W tej sytuacji poprawnie działa odbieranie TV kablowej, obraz i dźwięk działają automatycznie i dźwięk dochodzi z głośników AVR Denon.

Jednak z niewyjaśnionych przyczyn, po włączeniu opcji SMART, np. YouTube czy Netflix, nie ma dźwięku ze wzmaczniacza. Trzeba przełączyć na dźwięk z telewizora, wtedy dźwięk jest, tylko z telewizora. Jednak opcja HDMI ARC nie przesyła dźwięku z aplikacji SMART na wieżę. Jak widać, w związku z tym, że ARC działa poprawnie dla TV kablowej, wszystko wydaje się ustawione OK na obu urządzeniach.

Czy podpowiedzią będzie, że w opcji urządzenie Anynet+, wykryj urządzenie, wykrywa AVR Denon, jednak po wciśnięciu Połącz, wyświetla 'Urządzenie Anynet+ nie jest podłączone'.

Z góry dziękuję za pomoc, Nigdzie nie znalazłem podpowiedzi, same ogólniki. Dziękuję i pozdrawiam

2 ODPOW. 2
Pathfinder

ogolnie dosc ciekawy przypadek a probowales moze użyć kabla optycznego??

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
First Poster

Dzięki za wiadomość. Tak, próbowałem podłączyć jednocześnie HDMI ARC  oraz optyczny Audio Out z TV. Teoretycznie ARC to Audio Return Channel czyli oczekiwałem, że dźwięk kulturalnie wróci przez HDMI do wzmacniacza. Mimo to, kiedy ARC nie działał dla aplikacji SMART podłączyłem Audio Out. I... zadziałało. Był dźwięk z tunera kablówki i z aplikacji SMART. Ale nie było idealnie: dźwięk z kablówki musiał być na wejściu wzmacniacza CBL/SAT (bo tam był podłączony tuner przez HDMI) a aplikacje SMART na  wejściu TV Audio. Przy okazji musiałem zmapować, przypisać wejście TV Audio do OPT1 IN - z poziomu wzmacniacza Denon bo bez tego nie TV Audio nie nasłuchiwało OPT1. Czyli - wyglądało na to, że sytuacja jest rozwiązana. Niestety nie do końca: HDMI ARC daje fajne funkcje kontroli, np. sterowanie głośnością z poziomu telewizora zwiększa głośność na wzmacniaczu, jeden pilot wystarczy. Ale w przypadku użycia TV Audio musiałem dla aplikacji SMART używać pliota wzmacniacza żeby regulować głośność. Nie idealnie. Brak kontroli HDMI. 

W międzyczasie odezwał się do mnie support Samsunga - po raz kolejny, świetna obsługa z ich strony. Naprawdę wczytali się w opis mojego problemu i doradzili, żeby podłączyć tuner kablówki do telewizora przez 'zwykłe' HDMI 1, a wieżę Denona przez HDMI ARC. Ciekawa propozycja z ich strony. Nie do końca zadziałało - znowu brak dźwięku ze SMART. Ale: zrobiłem z tego 'hybrydę' obu rozwiązań - i dodałem TV Audio OUT. Znowu z przypisanie portu OPT1 IN na wzmacniaczu do inputu o nazwie TV Audio. I stała się magia: dźwięk jest i z kablówki i ze SMART przez TV Audio input. Dodatkowo działa kontrola HDMI czyli steruję głośnością wszystkiego z jednego pilota telewizora Samsunga. Czyli pełen wypas i o to mi chodziło od początku.

Zastanawia mnie ten przypadek bo wydawało mi się, że jest zupełnie typowy: przecież większość z nas ma kablówkę więc mamy tunery TV z HDMI. Poza tym wielu z nas słucha dźwięku ze wzmacniacza zamiast z głośniczków telewizora. Muzyka z YT, filmy z Netflixa, to wszystko lubi dobry dźwięk. A mimo to okazuje się, że musiałem zrobić spore rozeznanie, żeby to wygodnie podłączyć. Ciekawostka dlaczego

Dzięki i pozdrowienia 

Autorzy z największą liczbą like