Wsparcie

Open search

Czy to clouding?

First Poster

Witam,

Jestem od dwóch miesięcy (niestety nieszczęśliwym) posiadaczem TV Samsung UE49MU6452UXXH. 

Po ok 1,5 miesiącu uzytkowania na matrycy pojawiły się długo utrzymyjące się "poświaty / przepalenia" poprzednio oglądanych kanałów.

Matryca została wymieniona na gwarancji - problem ustał .. Pojawił się niestety kolejny -chyba bardziej irytujący.

Jestem świadomy możliwości występowania zjawiska cloudingu w TV LED ale u mnie zjawisko to jest bardzo wyraźne.

Zaznaczę że pierwotna matryca nie miała żadnych "przejaśnień" lub były niezauważalne.

Nowa matryca to jakaś tragedia - w załączeniu zdjęcie zrobione przy emisji filmu w formacie panoramicznym-

Zgłosiłem problem do Samsunga jednak otrzymałem odpowiedź , która wyglądała tak jakby konsultant przekleił definicję cloudingu z wikipedii.

Tak jak zaznaczyłem jestem świadomy występowania zjawiska prześwietleń w LED ale wydaje mi się że u mnie problem polega na wyraźnie mocniej ściśniętej ramce matrycy z prawej strony. Stąd te wyraźne białe smugi - jedna od razu rzuca się w oczy (dolny prawy róg).

Czy taka wada podlega reklamacji ?

Czy mogę prosić Konslutantów Samsunga o dokładniejsze przyjrzenie się sprawie,

Dziękuję,prześwietlenie matrycy 2.jpg

22 ODPOW. 22
Legend

@MM-tarczaTo zależy ale zadwoń na infolinie 22 607 93 33 lub przez e-mail

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Zgłoszenie mailowe zostało wysłane do Samsunga. Odpowiedź tak jak wspomniałem to była przesłana definicja Cloudingu. Opowiedziałem - poprosiłem o dokladniejszą analizę przypadku.

Rozmawiałem również poprzez infolinię - zostałem poproszony o wysłane zgłoszenia mailowego co też zostało zrobione.

Koło się zamyka.

Legend

@MM-tarczaJedyna możliwość o poproszenie telefonu do serwisu innego który Ci robił wymiana matrycy może coś Ci pomogą.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Rozumiem zatem że Samsung takie rzeczy uznaje za cechę nie wadę i nie ma możliwości założenia przez Samsunga zgłoszenia serwisowego (tak jak to miało miejsce przy poprzedniej wadzie - wypaleniu matrycy  ? )

Voyager

@MM-tarcza o zasadności skierowania zgłoszenia z tytułu gwarancji mogą zadecydować tylko specjaliści z infolinii Samsung lub sami technicy. Nie oczekuj proszę, że tutaj, na Forum, złożysz zgłoszenie serwisowe. 

Jeżeli nadal masz wątpliwości dotyczące kondycji sprzętu, to skontaktuj się z infolinią w celu ponownej konsultacji.

First Poster

nie oczekuje założenie zlecenia . Oczekuję - możę błędnie - poważnego potraktowania problemu. Rozmów było już kilka - za każdym razme konkluzja była jedna - Clouding jest rzeczą normalną. Nie zgadzam się z tym ponieważ u mnie jest on moim zdaniem nad wyraz wyraźny i przeszkadzający w normalnym odbiorze TV.

Zgłosiłem sprawę do bezposrednio do serwisu . Mam nadzieje że pójdzie sprawniej..

New Member

Cześć, i jak zakończyła się Twoja sprawa? 

First Poster

Sprawa nadal w toku.

Autoryzowany Serwis Samsugna zalecił ustawienie TV na maksymalne podświetlenie  i oglądanie na takich ustawieniach przez 2-3 tygodnie -  celem wygrzania matrycy.  U mnie matryca była wynieniona na nową. Wg Sersisu matryce magazynowe sa w różnych warunkach i po wymiane matryca mus się "dopasować" oraz wygrzać. 

Byłem sceptyczny ale po dwóch tygodniach widzę poprawę.

Apprentice

Witam serdecznie  mam podobny problem aczkolwiek jak na razie nie aż tak dotkliwy jak widziałem u innych na podobnych forach . Małe pytanie czy rzeczywiście podświetlenie na max przez te kilkanaście dni przyniosło na dzień dzisiejszy poprawę? U mnie można zniwelować owe chmurki obniżając podświetlenie do 20 w skali 50 i zastanawiam się czy grzać go na Maxa czy ustawić mniejsze podświetlenie. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Marek 

Autorzy z największą liczbą like