Wsparcie

Open search

Corrupt Update

Highlighted
ROZWIĄZANE
Navigator

Cześć,

Dziś na stronie www Samsunga pojawiła się nowa wersja oprogramowania do mojego telewizora, tj. 55' KS7000.

Przy prubie rozpakowania pliku Upgrade File (All Windows) pojawia się następujący komunikat:

1.png

Czy ktoś może potwierdzić, czy u niego też występuje taki komunikat, czy może problem leży tylko po mojej stronie?

Czy w miejsce pliku Upgrade File (All Windows) można bez problemu pobrać w wrzucić na pendriva plik Upgrade File (All OS) i taki upgrade zainstalować na TV? Ten drugi plik (tj. Upgrade File (All OS) rozpakowuje sie bez problemu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@vdsl2  napisał(a):

@stawik Zobacz na przykładzie mojego TV ALL OS i ALL Windows jak jest data ?

Przechwytywanie1.PNG

Z tego co pamiętam, to paczki All Os nie były dostępne od zawsze. Wprowadzono je jakiś czas później. Stąd różnica w dacie opublikowania.

@stawik  napisał(a):

@kamil40013 dzięki za informacje. Mimo wszystko dalej czuje mały niepokój

@stawik, Tak jak napisałem. Paczka All Windows już działa poprawnie, za to zepsuli paczkę All Os. Dla pewności pobrałem sobie w celu porównania All Os (to co zainstalowałeś) z 24.09 i All Windows z 25.09. Plik aktualizacji jest identyczny.

takiesame.PNG

Czyli bez znaczenia jest, to czy zainstalowałbyś wersję z wczoraj lub z dzisiaj.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Superuser I
Superuser I

@stawik, Jeżeli chodzi o wersję 1241.5 All Windows, to u mnie występuje ten sam problem:

error.PNG

Widocznie jest, to jakiś błąd po stronie Samsunga. Musimy czekać na wydanie poprawionej paczki z akutalizacją. Warto jest także zgłosić ten błąd za pomocą formularza kontaktowego na tej stronie.

Odnośnie drugiego pytania, to bez problemu możesz zaktualizować TV za pomocą paczki 1241.5 All OS. Instrukcję aktualizacji telewizora znajdziesz pod tym adresem:

http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201811/20181127153702605/2016_TV_Firmware_Upgrade_Instr...

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Navigator

@kamil40013 w związku z błedem paczki Upgrade File (All Windows) udostepnionej w dniu 24.09.2019, zainstalowałem wczoraj na moim telewizorze oprogramowanie z paczki Upgrade File (All OS) - paczka ta też była z dnia 24.09.2019.

Jednak w dniu dzisiejszym (25.09.2019) zauważyłem na stronie samsunga, że zaktualizowane zostały obie paczki - zarówno All Windows, jak i zainstalowana przez mnie All OS. Co ważne obie zaktualizowane paczki zawieraja tą samą wersję oprogramowania co paczki udostępnione w dniu wczorajszym, tj. 1241.5.

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może wie, czym przedmiotowa paczka Upgrade File (All OS) z dnia 24.09 różni się od tej samej paczki z dnia 25.09.

W związku z tym, że paczka oprogramowania, którą zainstalowałem na miom telewizorze (tj. Upgrade File (All OS) z dnia 24.09.2019) została w dniu dzisiejszym również zaktualizowana, mam obawy, że paczka ta (podobnie do paczki All Windows) była również w jakis sposób uszkodzona i wymagała aktualizacji co zrobiono w dniu dzisiejszym.

W związku z tym, że poczki Upgrade File (All OS i All Windows)) opublikowane w dniu dzisiejszym, zawierają to samo oprogramowania co paczki opublikowane wczoraj, nie mam możliwości, aby wgrać paczke po aktualizacji z dnia dzisiejszego. 

Pozostaje mi tylko nadziej, że paczka Upgrade File (All OS) z dnia wczorajszego nie był uszkodzona, a jej aktualizacja w dniu dzisiejszym nic nie wniosła. 

Legend

Przechwytywanie1.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@stawik, Myślę, że nie ma się czego obawiać. Jeżeli plik z oprogramowaniem byłby uszkodzony, to telewizor by go nie przyjął. Co do paczki, All Windows to ta wczorajsza i dzisiejsza ma takie same info , więc teoretycznie nic się nie zmieniło.

upgrade.PNG

Ale jak sobie porównasz plik aktualizacji All Windows ze wczoraj i dzisiaj, to widać, że w pliku z 24.09 brakuje ponad połowy jego zawartości. Po prostu ktoś popełnił błąd przy przygotowywaniu paczki.

Natomiast dzisiaj jest problem z paczką All OS, która wczoraj działała normalnie:

archiwum.PNG

Navigator

@vdsl2 nie pytałem o daty na stronie www.

Tak jak pisałem - wczoraj zostala opublikowana paczka All OS i All Windows do mojego telewizora i obie miały date 24.09.2019. Niestety paczka All Windows była uszkodzona i nie dało się jej rozpakować. W zwiazku z tym zaktualizowałem wczoraj telewizor z paczki All OS.

W dniu dzisiejszym obie paczki zostały najpradopodobniej zaktualizowane bo widnieje przy nich już data 25.09.2019.

Zakładam, że aktualizacja ta była konieczna z uwagi na uszkodzoną paczkę All Windows.

Zastanawiam się tylko dlaczego paczka All OS również sotała zaktualizowana - może np. była ona również  w jakiś sposób uszkodzona - a ja tą paczkę wczoraj zainstalowałem.

W związku z tym, że paczka All OS jak i All Windows opublikowane dziś zawierają tą samą wersje oprogramowania, co paczki opublikowane wczoraj (tj. 1241.5) nie mam możliwości, aby zainstalować dziś którąś z nich na miom TV, na którym znajduje się już soft 1241.5 zainstalowany z paczki opublikowanej wczoraj.

Dlatego chciałem sie zapytać, czy może ktoś wie po co paczka All OS została dziś zaktualizowana. Bo gdyby działała ona bez problemu to chyba samsung by jej dziś nie aktualizował i dalej widniałaby przy niej data 24.09.2109...

Navigator

Superuser I
Superuser I

@vdsl2  napisał(a):

Przechwytywanie1.PNG

Z tego co pamiętam, to paczki All Os nie były dostępne od zawsze. Wprowadzono je jakiś czas później. Stąd różnica w dacie opublikowania.

@stawik  napisał(a):

@stawik, Tak jak napisałem. Paczka All Windows już działa poprawnie, za to zepsuli paczkę All Os. Dla pewności pobrałem sobie w celu porównania All Os (to co zainstalowałeś) z 24.09 i All Windows z 25.09. Plik aktualizacji jest identyczny.

takiesame.PNG

Czyli bez znaczenia jest, to czy zainstalowałbyś wersję z wczoraj lub z dzisiaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Navigator

Bardzo dziekuję z wyczerpujacą odpowiedź

Autorzy z największą liczbą like