Wsparcie

Open search

Co można dodać/ulepszyć? Pomysły, sugestie.

GrandMaster

U mnie w TV jest coś takiego jak poniżej na zdjęciach

.imageedit_1_4238401044.jpgimageedit_3_5554898902.jpgimageedit_4_2226879067.jpgimageedit_5_6677837729.jpgimageedit_6_6270296256.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

@vdsl2 i własnie tego mi brakuje w tym nowym TV ue65NU8052.

W tym menu, co pokazujesz jest tylko "Wyłącznik czasowy i to zdublowany 2 razy - jeden minutowy, drugi z mozliwością ustawiania daty wyłączania".

Brakuje właśnie tego "włącznika".

W starszym modelu samsunga, to było - a tutaj....hmmm...zapomniano dodać ?

Czy ta funkcja zostanie dodana w przyszłej aktualizacji oprogramowania do NU8052 ? Czy jest to planowane ?

Explorer

1) A B S O L U T N I E. Wcześniej BYŁO!!!! Teraz u mnie jest tylko ptaszek (a właściwie kółeczko) "włącz wygaszacz po 2 godzinach wyświetlania obrazu statycznego". Ale np obraz z radia internetowego NIGDY nie jest statyczny, bo się zmienia tytuł aktualnie granej piosenki.

2) No i auto-wyłączanie. U mnie można tylko zaptaszkować (kółeczko) "wyłącz po 4 godzinach bez interakcji". Ja zaś zasypiam po 5 minutach! Jest natomiast możliwość bezwzględnego wyłączenia za ileś tam czy też nawet o konkretnej godzinie konkretnego dnia. Tylko po co? Włączenie, by nagrywać, to jeszcze bym zrozumiał.

3) Nie gmerać przy przyciski CH!!! U mnie listę kanałów włącza OK (środek kursora), zaś jednokrotne naciśnięcie względnie przytrzymanie wyświetla przewodnik. I to jest bardzo wygodne.

4) Natomiast można coś zrobić, by dało się głosowo zmienić kanał. Najlepiej bez konieczności ponownej konfiguracji TV, co gubi ustawienia własne!

Tomek

RadekK Moderator
Moderator

@masza, nie są wydawane komunikaty, co planują inżynierzy Samsunga w przyszłych aktualizacjach. Oprogramowanie cały czas jest rozwijane więc bądźmy dobrej myśli 

@allegropajew, Twoje sugestie są bardzo cenne, dzięki!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

można by jeszcze oprócz tego włącznika czasowego, dodać język polski do komend głosowych w nu8052 byłby to sprzęt idealny

Apprentice

Moja propozycja to powrót gniazda słuchawkowego w TV Samsunga.

Ja rozumiem, że zdrowi ludzie może z tej opcji rzadko korzystają. Jednak ludzie z niedosłuchem zdecydowanie częściej.

Do takich ludzi należę ja.  

Jestem osobą niedosłyszącą - w przedziale -40 do -70 DB i na codzień używam aparatów słuchowych. Jednak trzymanie ich w uszach od rana do wieczora jest męczące, więc często po przyjściu z pracy je wyciągam. Żeby coś obejrzeć w TV mam podłączone tradycyjne słuchawki z kabelkiem, z pałąkiem nagłowne.

Po pierwsze dają większy komfort niż aparaty słuchowe. Po drugie - przekazują więcej dźwięków w stosunku do aparatów słuchowych, które są stworzone głównie do tego aby dobrze rozumieć mowę innych osób - w pracy, sklepie czy na ulicy mimo panującego hałasu np od samochodów.

Starszy TV Samsunga EU32D6500 który mam, ma to gniazdo słuchawkowe do którego podpinam właśnie słuchawki. Nowsze tego nie mają. Czyli Samsung olewa sobie osoby niepełnosparawne - dlaczego?

Explorer
Zawsze jest BT.
Można też za 15 zł kupić pudełeczko Toslink--Chinche. Opcji jest sporo.
Brak wyjścia słuchawkowego to polityka naciągania ludzi na soundbary.
Apprentice

No tak - tylko gdy ja bym głośność soundbara na maksa ustawił to rodzinka i nie tylko pewnie z domu by mnie wyrzuciła. Mam Soundbara Samsunga z serji J bez subwoofera, w w aparatach słuchowych basów nie słychać, a w nich z samego soundbara i tak dźwięk jest lepszy niż z tych głośników wbudowanych w TV. Kolejna sprawa to soundbar nie ma wyjścia słuchawkowego.

Ja wiem że można kupić za 15 zł kupić pudełeczko Toslink--Chinche i do tego wzmacniacz słuchawkowy. Ale do takiegoż pilota nie ma, którym można głośność regulować.

Jednym słowem w moim przypadku - następny TV nie będzie już Samsunga, no chyba że zmienią zdanie.

Co do słuchawek BT - wiem że są. Tylko się boję, że kupię i będą za ciche i co wtedy? W przypadku słuchawek kablowych są wypisane parametry: czułość, dynamika, maksymalna moc, zakres częstotliwości. W przypadku tych BT parametry są skąpe.

GrandMaster

@gilban  słuchawki BT nie są ciche jak myślisz.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Można by było jeszcze dodać zapisywanie haseł do sieci wifi tak jak jest to np. w Windowsie, a nie za każdym razem jak się przełączę między sieciami, wpisywać ręcznie.

Autorzy z największą liczbą like