Wsparcie

Open search

Co można dodać/ulepszyć? Pomysły, sugestie.

New Member

Witam serdecznie. Produkty Samsung są mi bliske  od wielu lat. Czy to smartfon, tv, odkurzacz ,kuchenka itd zawsze praktycznie niezawodne i z pieknym desingiem. Mój ulubiony gadżet to Navibot SR8980. Niestety po kilku latach swojej pracy odszedł na zasluzona" emeryturę " nad czym ubolewam. Był po prostu idealny....spełniał wszystkie oczekiwania i co ważne jego gabaryty pozwalały na sprzątanie podłóg pod komodami. No ideał! Niestety już nigdzie go nie można dostać:-((( Zamieniłam na inny model już bez bazy, ale to nie to.... Kupiłam odkurzacz konkurencji i też nie dorównuje Navibotowi SR 8980. Wznowcie produkcję tego modelu lub czegoś na jego podobieństwo. Navibocie wróć bo byłeś nr 1 na rynku!

Apprentice
Witam. Z racji tego że piloty z tv 2016 zostały pozbawione żyroskopu to przydała by się obsługa tv myszą komputerową. Brak pointera strasznie mnie denerwuje. Pozdrawiam!
Observer

Witam.

W ubiegłym roku starałem na nowo przekonać się do produktów Samsunga kupując Tv 55mu6172 budżetowy TV sprawdził się w miarę(jak na razie jeszcze nie dobiegła gwarancja do końca) chociażpoczątki były trudne - rzędy walniętych pikseli 4 cm od góry i rząd do dołu około 10 cm od lewej krawędzi(wymieniony na egzemplaż wolny od wad).

Teraz dosłownie parędni temu zakupiłem kolejny "zajefajny" TV Samsunga 55NU7452 jużwyższy model z fajnym obrazem.

I tu D/U/P/A telewizor (ten jak i cała seria 2018) nie ma wsparcia dla kodeka DivX przez co telewizor nie może odtwarzać z dysku ani z Pendrive żadnych filmów zapisanych w tym formacie.

SAMSUNGU opanuj się i powróć do świtlistej przeszłości gdy  Samsung znaczyło pełną multimedialność, podczas gdy dziśjakiś smutnu pan na chacie Wsparcia powiedział że oni tego nigdzie nie ukrywali że nie ma wsparcia DivX tylko trzeba przeczytaćinstrukcję(najlepiej przed zakupem bo tak robi każdy kto chce kupić Telewizor)

Proszęo aktualizacjęze wsparciem DivX!!!!

First Poster

Witam,

Od kilku tygodni używam QLED 55 Q6FNA. Sygnał TV jaki mam do niego podłączony to telewizja kablowa z modułem CAM. Moduł CAM jest dwuserwisowy czyli pozwala na dekodowanie dwóch kanałów jednocześnie. Niestety TV nie dekoduje dwóch kanałów w jednym czasie (opisane poniżej w punktach 3 i 4). Podłączony dysk 1TB poprzez USB.

Dorzucę kilka moich spostrzeżeń co można akurat w tym modelu ulepszyć/poprawić.

1. Automatyczny start usługi Timeshift podczas włączania telewizora.

2. Nie zatrzymywanie usługi Timeshift przy wchodzeniu do EPG albo przynajmniej automatyczny start Timeshift przy wyjściu z EPG.

3. Możliwość podglądu w usłudze PIP drugiego kanału szyfrowanego. Jak oglądam kanał szyfrowany np. Discovery to w podglądzie mogę zobaczyć tylko kanał nieszyfrowany np. Mango czy TVP Polonia.

4. Możliwość nagrywania innego szyfrowanego kanału jak oglądam inny szyfrowany. - to samo co z PIP, jak oglądam szyforwany kanał np. Discovery to nagrywać mogę nieszyfrowany np. ww. Mango czy TVP Polonia.

5. Tryb ambient mode - wspaniale byłoby gdyby można z TV zrobić wielką ramkę na zdjęcia które pobierane są z podłączonego dysku twardego, pendriva lub z dysku sieciowego NAS.

PS. Jak podłączyłem sygnał TV naziemnej który jest niekodowany to obie usługi (PIP i nagrywanie) działały bezbłędnie. Mogłem oglądać jeden a nagrywać drugi, mogłem również w PIP mieć podgląd na inny kanał. No ale tu udziału nie brała karta i moduł CAM bo sygnał jest niekodowany.

Pozdrawiam

Bartosz

First Poster

Polecenia głosowe po polsku

Explorer

Poprawić funkcję "Programuj ogladanie"

tak aby TV potrafił się włączyć o zaprogramowanej w Przewodniku EPG porze,

np. planuję oglądanie meczu lub serialu i wyłączam TV a on się sam włączy.

Teraz po zaprogramowaniu potrafi się przełączyć ale pod warunkiem ze TV będzie włączony,

gdy jest w "stand by" to milczy.

Porażka, bo w innych starych telewizorach np. SONY nie było tego problemu.

Sprawdzone w 55NU8042, 40JU6740.

First Poster
Witam,
Jestem od niedawna posiadaczem telewizora serii Q7. To mój pierwszy telewizor tej firmy. Moja podstawowa uwaga dotyczy funkcjonowania timera - kłopotliwe włączenie (już omawiane w tym wątku) oraz brak możliwości ustawienia na stałe czasu po jakim telewizor się wyłączy przy braku aktywności ze strony użytkownika. Obecnie czas ten jest arbitralnie ustawiony na 4 godziny. Oboje z żoną mamy już swoje lata i zdarza nam się zasnąć przy włączonym telewizorze.
W moim poprzednim telewizorze czas ten jest ustawiany dowolnie ze skokiem co 30 min. Wprowadzenie możliwości zmiany czasu w analogiczny sposób byłoby IMHO bardzo przydatne.
Można sobie wyobrazić również opcję zaawansowaną, w której TV stopniowo (po ustalonych czasach) przechodzi do coraz wyższych trybów oszczędzania energii i w końcu się wyłącza.
Wydaje się że zrealizowanie moich postulatów nie jest kłopotliwe a przyczyni się do podniesienia komfortu użytkowania.
Explorer

Przewodnik programów (EPG)

Rozszerzyć informacje podawane o danym programie/filmie o informacje:

• Reżyser
  • Aktor
  • Rok produkcji
  • Kraj produkcji

Te informacje podawane są u konkurencji SONY, Panasonic (w załączeniu jpg):

w Samsung wygląda to mizernie.

PANASONIC.jpgPanasonicSAMSUNG.jpgSamsungSONY.jpgSONY

Just Browsing

Niedawno kupiłem nowy telewizor (UE43NU7122K) i strasznie mi brakuje mozliwości wyłaczenia samego ekranu, tak aby dzwięk był dalej odtwarzany. Z funkcji tej często korzystałem w starszym telewizorze, podczas słuchania muzyki na ps4 czy chromecast. W nowym telewizorze korzystam z aplikacji Spotify i napewno wprowdzanie takiej funkcji, bardzo ułatwi życie wielu osobom. Jeżeli z jakiegos powodu nie można tego wprowadzić w aplikacja smart TV, to chociaż aby była dostępna na HDMI. 

Pozatym strasznie ubolewam nad brakiem kodeka DTS. 

Apprentice
Również ubolewam nad wygaszeniem ekranu
Co do dźwięku to tv nawet nie jest w stanie przenieść audio 1:1 przez HDMI
miałem podłączony pc przez HDMI do tv i z tv przez HDMI do amplitunera i w takiej konfiguracji dźwięk dolby atmos włączony w pc nie docierał do amplitunera
Autorzy z największą liczbą like