Wsparcie

Open search

Co można dodać/ulepszyć? Pomysły, sugestie.

Apprentice

W  100% się z Tobą zgadzam.  Automatyczne wyłączanie dopiero po 4 godzinach i brak możliwości ustawienia tego czasu to wręcz skandal choćby aspekcie ochrony środowiska przed efektem cieplarnianym. O poszanowaniu głosu klientów nie wspomnę. 

Też nie wiem czy to forum ma sens skoro latami nie są realizowane nasze - przecież drobne i nie kosztowne (wymagające dopisania tylko prostego kawałka programu) - postulaty.

Pozdrawiam wszystkich czekających.

Explorer

Samsung i cała reszta takich firm efekt cieplarniany ma gdzieś. Kasa się liczy i nic więcej. Gdyby ochrona środowiska stała na pierwszym miejscu to aktualizacja softu była by dłużej wydawana i ogólnie produkty były by utrzymywane dłużej przy życiu - zarówno telewizory jak i smartfony i reszta elektroniki w tym komputery, laptopy, sterowniki były by dłużej aktualizowane itd.

Widać to wyraźnie - robią coraz to nowsze, a stare odsyłają na emeryturę. Dlatego UE doszła wreszcie po rozum do głowy, aby sprzedawane produkty można było dłużej utrzymywać przy życiu, dłużej były części produkowane i naprawa była stosunkowo tania. A jak sie nie podoba to do widzenia.

Legend

@Krasnoludek  napisał(a):

Tak jak cały czas pisze takiej listy na dzień dzisiejszy nie można utworzyć:

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. POLSAT - DVB-S
4. TVP POLONIA - DVB-S
5. TVN - DVB-T
6. PULS - DVB-T
7. TELE5 - DVB-S
8. STARS TV - DVB-S
9. POWER TV - DVB-S
10. TV 4 - DVB-T
itd.

I dlatego potrzebna jest poprawka w oprogramowaniu, którą muszą wykonać programiści Samsunga, a w tym wątku konsultant kazał mi zgłosić to do poprawy programistom, więc zgłosiłem i czekam na ich reakcję, mam nadzieje że jak poprawią w niedługim czasie to ktoś da znać że już poprawiono.

Wydołam naszych ekspertów @StaszekM  @MagdaB  @ZuzannaN  czy można tak zrobić jak chce @Krasnoludek ?

Apprentice

@vdsl2Miałeś kiedyś w domu tuner typu combo czyli tak jak w telewizorach  DVB-T i DVB-S np. Fergusom Ariva 253 combo, Opticum Sloth Combo plus, Opticum XS65 combo?

Tak samo w nich jak i w telewizorach są zamontowane dwie głowice, tuner skanuje najpierw DVB-T i zapisuje na liście wszystkie kanał, a następnie jak chcę czy skanuję pojedyńcze transpondery z DVB-S czy przeszykuję automatycznie to kanały są dopisywane do wszystkie kanały pod wcześniej wyszukanymi kanałami z DVB-T. Na dzień dzisiejszy mam u siebie od 1 do 28 kanały z DVB-T a od 29 w zwyż kanały z DVB-S. Gdy wyszukam jakiś kanał ręcznie obojętnie czy to z DVB-T czy też z DVB-S to zawsze nowe kanały dopisywane są na końcu listy głównej czyli wszystkie kanały. Wyszukane kanały na liście głównej można dowolnie przenosić, mieszać między sobą i oczywiście które niepotrzebne usuwać. To wszystko potrafi tani chiński tuner za ok. 300zł., a wyposażony w sztuczną inteligencję telewizor za ok. 2000zł w zwyż już takiej podstawowej rzeczy niepotrafi wykonać, poprostu niechce mi się to w głowie mieścić. Nie wspomnę już że w takim tunerze można np. ustawić jak długo ma być wyświetlany banner info który pojawia się podczas zmiany kanałów zazwyczaj jest to przedział od 1 do 60 sekund, czy też nagrania można z niego odtworzyć wszędzie, ale to jestem w stanie zrozymieć tą blokade w telewizorach. To wszystko podkreślam umieją tanie tunery typu combo, nie wspomnę o troche droższych combo na Linuxie czy Androidzie.

Mam zrobić zdjęcia jak to wygląda?

Ech... znowu się rozpisałem.

Legend
Apprentice

W sklepie jak się pytałem o to powiedziano mi że w Samsungu bez to uczynię, tak samo jeden z konsultantów Samsunga mi to potwierdził. Z tego co się dowiadywałem na pewno w telewizorach Technisata można taką liste ułożyć.

Czekam na odpowiedź Samsunga na to pytanie czy poprawią to i od kiedy czy obecne modele czy dopiero nowe na 2020 rok.

Konsultanci Samsunga nic nie będą wiedzieć na ten temat, tu potrzeba wypowiedzi osoby decyzyjnej i za to odpowiedzialnej w Samsungu. Więc czekam na odpowiedź osoby z "góry".

Legend

@Krasnoludek  napisał(a):

W sklepie jak się pytałem o to powiedziano mi że w Samsungu bez to uczynię, tak samo jeden z konsultantów Samsunga mi to potwierdził. Z tego co się dowiadywałem na pewno w telewizorach Technisata można taką liste ułożyć.

Czekam na odpowiedź Samsunga na to pytanie czy poprawią to i od kiedy czy obecne modele czy dopiero nowe na 2020 rok.

Konsultanci Samsunga nic nie będą wiedzieć na ten temat, tu potrzeba wypowiedzi osoby decyzyjnej i za to odpowiedzialnej w Samsungu. Więc czekam na odpowiedź osoby z "góry".

@Krasnoludek  Na forum nie otrzymasz takiej odpowiedzi i chyba sam nie wiesz, co piszesz ? Czy już zadałeś pytanie do prezesa ?

Apprentice

Jeszcze nie, ale może faktycznie jedynym wyjściem jest zadanie pytania do Prezesa Samsunga, przekaże go do odpowiedniego działu i się ustosunkują co i jak i czy czekać na to, czy też przewyższa to programistów i niedadzą sobie z tym rady.

Legend

@Krasnoludek  Odpisuje, Ci po raz ostatni żaden producenci odbiorników TV nie musi nic zmieniać w tej sprawie. Zgodnie z wymogami urządzenie spełnia, wszystko ma łatwy do nich dostęp.

Apprentice

Nie zgadzam się z Tobą, jest to nieintuicyjne, miałeś kiedyś tuner typu combo? To zobaczyłbyś o czym pisze.

Wciskam kanał 5 na pilocie i mam jakiś program z DVB-T, wciskm 35 i mam coś z satelity

Ja zadaje to pytanie do Samsunga i osób co są za to odpowiedzialne, Ty chyba za to w Samsungu nieodpowiadasz?

Autorzy z największą liczbą like