Wsparcie

Open search

Ciemny obraz Hdr netflix

Apprentice

Witam. Szukam tutaj rozwiązania, bo mam identyczny problem z tv TCL, nie wiem od czego to zależy , ale filmy HDR z Netflix'a i Youtube (!!!) czasem są bardzo ciemne, ale nie zawsze. Po jakimś czasie, np. po pół gidzinie, ten sam film potrafi już lecieć normalnie, z piękną jasnością obrazu. Normalnie krew mnie zalewa. 

Sprawdźcie czy na filmach HDR z YouTube problem u was też przypadkiem nie występuje. Ciekawy jestem.

Pozdrawiam

First Poster

U mnie na Youtube też niektóre filmy z HDR są ciemne , najczęściej jakieś trailery filmów itd, nie mam już pojęcia o co chodzi, na Netflixie mogę zrobić tak że ustawiam na styl obrazu HDR dynamiczny i jest już jasno ale wtedy obraz dużo na jakości traci. 

Apprentice

Z tym, że u mnie gdy problem jest to dotyczy każdego filmu HDR, jakiegokolwiek bym nie włączył. Gdy tylko pojawi się okno informujące o wykryciu treści HDR to obraz ciemnieje. Natomiast za np. pół godziny, te same treści potrafią być już wyświetlane poprawnie. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że w moim tv nie można ręcznie wyłączyć HDR, co załatwiłoby problem...

Expert

Cześć,

Sprawdźcie, czy w telewizorach są zainstalowane najnowsze wersje oprogramowania. Zresetujcie ustawienia obrazu. Dajcie znać o efektach.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Apprentice

U mnie niestety, pomimo zainstalowanej najnowszej dostępnej wersji firmwar'u i prób przywracania tv do ustawień fabrycznych (nawet z menu serwisowego) nie przynoszą efektu.
Zastanawiam się czy przy treściach HDR, nie załącza się jakiś czujnik oświetlenia, który wpływa na jasność obrazu. Być może nie działa on prawidłowo.
P.S.
Przypominam, że piszę jako posiadacz tv marki TCL a nie Samsung, jednak po pobieżnym przejrzeniu Internetu, zdaje się, że problem dotyka wielu marek, m.in. Sony, Samsunga, TCL...

First Poster

StaszekM , nie jestem ekspertem ale trochę się coś znam i jeżeli nie zrobią stosownej aktualizacji naprawiajacej problem to każda inna nowa aktualizacja nic nie wniesie , musza wypuścić specjalnie pod ten problem , ja mam najnowszy soft i co z tego, a z tego co wiem jeżeli klipy filmy itd wypuszczają na na Netflixie czy YouTube w HDR , to nie ma opcji wyłączyć tego HDRa , i chyba na żadnym tv tego nie da się zrobić z tego co wiem. Trzeba po prostu atakować Samsunga żeby wypuścili stosowna aktualizacje , porażka na prawdę , dałem prawie 4 tys za tv żeby teraz mieć problem z połową filmów ehhh...

Expert

@Robson321,

Warto jeszcze, oczywiście w ramach możliwości podpiąć bluraya i sprawdzić z filmem z hdr.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED