Wsparcie

Open search

Brak mozliwosci usuniecia predef. listy kanalow SAT (?)

First Poster
Witam,

jestem posiadaczem TV UE55MU7042, który jest podłączony do anteny naziemnej (DVB-T) i satelitarnej (DVB-C). Podczas kilku miesięcznego użytkowania ww. TV zauważyłem, że chcąc usunąć kanały z danego saltelity (np ASTRA 19E czy HotBird 13E) trzeba wejść kolejno w Kanały - Edycja - wybrać danego satelitę (np. w przypadku, gdy blędnie wyszukaliśmy jakiegoś satelitę, niech będzie to dla przykładu EUTELSAT ) , wtedy aby go usunać z liste trzeba wejść w LISTĘ KANAŁOW, edycja - zaznaczyć wszystkie kanały i wybrać USUŃ z listy.  Pytanie moje brzmi - czy ktoś z szanownych forumowiczów wie, jak można usunąć kanały sat dodane po przeszukaniu (skanowaniu) z użyciem predefiniowanych ustawień (Polsat Cyfr., nc+ , TV na kartę)? Pytam, bo bawiłem się troche ustawieniami, wyszukiwałem kilkanaście razy kanały SAT, zawsze udawało sięskasować danego satelitę używając sposób, który opisałem powyżej, jednak nie działa on gdy zeskanujemy kanały sat używając opcji np.: nc+ (z listy możemy wybrać: naziemne, kablowe, sat, nc+, TV na kartę, Polsat cyfr..). Po prostu jest chyba jakaś blokada i nawet po wejsciu w menu listy kanałow dla tego "satelity" (predefiniowany "nc+") nie ma przycisku "usuń".

Czy jest jakaś możliwość usunięcia tego?

Dodam, że nie mam zainstalowanego modułu CAM, może ta opcja będzie aktywna przy jakiś moduł będzie zainstalowany w TV? Czy teżtrzeba przywrócić TV do ust. fabrycznych?

pozdrawiam,

Michał

P.S

Bardzo prosze moderatorow o nie usuwanie tego watku, zamieszczam go drugi raz, wczoraj zostal oznaczony jako spam i usuniety. Nie rozumiem dlaczego. Bardzo prosze ew. dac mi znac co w tresci jest nie tak a ja to oczywiscie poprawie...
6 ODPOW. 6
DamianK Moderator
Moderator

@michal2018

Forum posiada automatyczne reguły, na podstawie których część postów jest przenoszona do spamu. Nie mamy na to wpływu. Jeżeli sami usuwamy/edytujemy posty, informujemy o tym userów w wątku lub wiadomości prywatnej.

Co do Twojego problemu, myślę że warto poczekać na naszych ekspertów od sprzętu RTV @StaszekM@GrzegorzC@MateuszH.

Chyba że @Szewcu72 będzie posiadał więdzę (a tak zazwyczaj bywa) i będzie w stanie Ci pomóc.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser II
Superuser II

@michal2018 zajrzyj do tego tematu: https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/Sortowanie-kana%C5%82%C3%B3w-Samsung-U... , wstawiłem tam link do progrmiku, który pozwala robić z kanałami i ich listami cuda. Jast tam również link do opisu/instrukcji uzytkowania programu do edycji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Witam,

pytanie do michal2018, czy udało ci się usunąć  kanały NC+ i CP z listy. Jaśli tak to w jaki sposób. Man podobnie jak ty, i z poziomu menu telewizora jest to chyba niewykonalne.

Superuser II
Superuser II

@Adam26 nie ma takiej opcji, operatorzy i dostawcy usług sat, narzucają swoje listy kanałów. Możesz je sobie wyedytować używając programów wskazanych w temacie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Do usunięcia listy kanałów NC+ lub CP nie potrzeba żadnego programu. Należy wykonać: podłączyć do TV USB a następnie:

Ustwienia>Nadawanie>Ustawienia eksperskie>Transfer listy kanałów>Eksportuj na USB. Przenosimy USB do komputera, otwieramy zawartość w mój komputer. Po otwarciu mamy kilka list kanałów - naziemne, kablowe, satelitarne, na kartę, NC+, CP. Usuwamy niechcianą listę. W moim przypadku NC+ i CP. Przenosimy USB do TV i wykonyjemy to co wyżej tylko na końcu>Importuj z USB. Pojawia sie komunikat, że lista kanałów w TV zostanie usunięta i zastąpiona listą z USB. Po zaakceptowaniu następuje transwer i restart TV. Po ponownym włączeniu TV lista kanałów jest wolna od tych śmieci z NC+ i CP.  U mnie pozostały tylko naziemne i satelitarne. Model TV to NU8052.

Superuser II
Superuser II

Tu się zgodzę, na szybko czytałem i myślałem, że chodzi o zmianę kolejności programów na liście. Mój bład. 

Autorzy z największą liczbą like