Wsparcie

Open search

Białe plamy na ekranie tv UE49K6370

First Poster

Witam wszystkich od kilku dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem tv samsung 6370 na załączonych zdjęciach widać problem każda ciemna scena to rozmazana plama jestem w szoku że firma samsung produkuje takie badziewie i jej serwisu bynajmniej ten z Torunia Sonik uchyla się od naprawy i gość z tego serwisu zadzwonił do mnie i powiedział że mam sobie zapalić siwiało do oglądania tego tv bo w pokoju nie może być ciemno aby nie było widać oszczędności samsunga na podświetlaniu zdziwiłem się bardzo że tak znana firma produkuje tv który jakością obrazu można porównać do tv kineskopowych , po 3 dniach zjawia się gość z tego serwisu i robi zdjęcia na jasnym tle przy dużym nasyceniu kolorów i stwierdza że jest ok pokazuję mu te plamy a on   że mam się cieszyć że to tak wygląda bo mogło być gorzej a on i tak by powiedział że ok bo nie weżmie  na siebie wymiany matrycy bo to ona ma zile zamontowane podświetlenie,Czy ktoś miał taki problem a może podpowiecie czy da się jakoś ten problem rozwiązać oddać tv do sklepu nie mogę bo odpakowałem go i niechcą przyjąć pomocy !!!!20170124_150527.jpg20170124_150531.jpg20170124_150557.jpg

3 ODPOW. 3
Explorer

W takim układzie mogę doradzić oddać TV do sklepu i w ramach rękojmi (niezgodność towaruz umową) wnieść o wymiane Towary lub zwrot gotówki. Ewentualnie rozważyć możliwość oddania na gwarancję. Musza przyjąć.

First Poster
serwis samsunga nawet nie czyta reklamacji tak mi odpisali ;
Numer referencyjny Klienta: 2711468836 .
Numer zgłoszenia Email: 8500462 .
Przy kontakcie z infolinią prosimy o powołanie się na Nr Klienta.

Szanowny Panie Grzegorzu,

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Rozumiem Pana, lecz obserwowana niejednorodność wyświetlanego obrazu, widoczna zwłaszcza na jednolitych tłach w postaci ciemniejszych pionowych pasów nosi nazwę „Mury” lub „Bandingu”.

Zjawisko to jest integralną cechą technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD i jest konsekwencją niemożliwych do zupełnego wyeliminowania mikro-naprężeń mechanicznych ekranu, powstałych podczas procesu produkcji oraz nagrzewania się jego struktury podczas pracy. W różnym stopniu jest ono obecne w każdym ekranie LCD, bez względu na producenta. Ponieważ jest to cecha związana z produkcją paneli LCD może być widoczna również w wymienianych podczas naprawy ekranach zamiennych. Z uwagi na konstrukcję układów podświetlania krawędziowego, zjawisko to może być widoczne w większym stopniu w urządzeniach typu LED TV korzystających z tego typu podświetlenia.

Z tych względów zjawisko „Mury” nie jest traktowane jako uszkodzenie gwarancyjne (wada własna materiału lub montażu na linii produkcyjnej) i nie podlega naprawie w ramach gwarancji.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytan.
NAJLEPSZY jest ten wpis:" (wada własna materiału lub montażu na linii produkcyjnej) i nie podlega naprawie w ramach gwarancji".
Navigator

Cześć @gstk!

Przekazałem Twój temat do naszego działu reklamacji, który zajmie się weryfikacją sprawy i jej wyjaśnieniem oraz skontaktuje się bezpośrednio z Tobą.

W przyszłości kieruj proszę zgłoszenia reklamacyjne przez formularz kontaktowy lub naszą infolinię, dotyczy to również spraw, które już wcześniej były komunikowane. Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz pod adresem: http://www.samsung.com/pl/info/contactus.html

Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Autorzy z największą liczbą like