Wsparcie

Open search

Automatyczne przełączanie się dźwięku

Apprentice

Witam,

TV UE55F7000SLXXH jest podłączony do amplitunera Denon AVR-X1500H kablem HDMI wykorzystując złącza ARC w obydwu urządzeniach. Do amplitunera podłączony jest dekoder satelitarny  na złączu CBL/SAT. 

Problem polega na samoczynnym przełączaniu się dzwięku amplitunera ze źródła CBL na TV po kilku sekundach od uruchomienia całego zestawu.

Dokładnie wygląda to tak: po włączeniu całego zestawu (TV, AMP i dekoder) wybierane są automatycznie ostatnie źródła, tzn. TV włącza się na HDMI 3 (ARC), amplituner na CBL/SATm oraz uruchamia się dekoder. Po dosłownie kilku sekundach, gdy wszytko jest OK, tzn. obraz i dzwięk, TV wysyłą sygnał do amplitunera i ten przełącza się samoczynnine na dźwięk z TV. Utracone jest źródło na amplitunerze i trzba ponownie wybrać je (CBL/SAT) aby pojawił się dźwięk z dekodera.

Czy ktoś ma podobne problemy lub może udało mu się takie coś rozwiązać?

pozdrawiam,

20 ODPOW. 20
Legend

@CoubaTo problem jest po stronie konfiguracji samego aplitunera. Co i jak znajdziesz na stronie 159

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

@Dzięki za poddpowiedź, niestety to nie to... a przynajmniej nie do końca. Przyjmując jednak wskazówkę z instrukcji str. 159, to jeśli wyłączę "Sterowanie HDMI" w amplitunerze utracę połączenie Anynet+ i tym samym możliwość uruchamiania całego zestawu pilotem uniwersalnym oraz przełączania się między źródłami, więc zamiast przełączania się pilotem amplitunera spowrotem na CBL/SAT teraz muszę pilotem amplitunera obsługiwać wszystko.

Legend

Trochę ciężko jest pomoc na odległość z konfiguracją sprzetu jak bym byl obok sprzetu zrobił bym to 5 minut zobacz tu i tutaj 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Wieżę, ale to jest dopiero wyzwanie - zrobić coś z daleka

dzięki za podpowiedź, powalczę i dam znac.

Legend

@CoubaJa lepszej instrukcji jak ta do tego sprzetu jeszcze nie widziałem 

Czy ja dobrze ciebie rozumiem że chcesz mieć pełną obsługę "Pilotem Smart Touch Control"? To nie możliwości.

Apprentice

Pełną obsługę nie, chodzi mi tylko o włącznie i wyłączanie zestawu jednym kliknięciem pilota uniwersalnego. Teraz muszę przełączać się na CBL/SAT po uruchomieniu wszystkiego jednym naciśnięciem pilota.

Co do instrukcji, to czytam ją cały czas, i dalej nie jest dla mnie ona jasna, np. zobacz poniżej:

Przeł. TV Audio

Ustawia automatyczne przełączania na wejście “TV Audio”, kiedy telewizor podłączony przez HDMI wysyła właściwe polecenie kontrolne CEC do tego urządzenia.

- Włącz (Domyślne): Wybrać automatycznie wejście “TV Audio”, po otrzymaniu polecenia z telewizora.
 - Wył.: Nie wybierać automatycznie wejścia “TV Audio”, po otrzymaniu polecenia z telewizora.

to daje mi informację, że to TV wysyła niepotrzebny sygnał, gdy ostatnim źródłem było HDMI (ARC).
Legend

@CoubaOk już sobie przypomiałem żeby działało wyłączenie i włączenie z pilota trzeba użyć jednocześnie HDMI i kabla optycznego jak tutajtak to jest dla wersji TV "F"

Apprentice

No tak, lecz włączanie i wyłączanie działa. Jedynie dźwięk się przełącza samoczynnie po uruchomieniu całości. Podłączenie kabla OPT nic nie zmieniło. 

Zastanawiam się czy kompletny reset TV nie pomoże, bo nie jestem 100% pewny ale na początku było OK tylko poźniej coś się stało. Siedzę dalej w opcjach.

Legend

@CoubaA jaki masz wersje firmware w TV ? Oczywiście reset TV nie zaszkodzi.

Autorzy z największą liczbą like