Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne przełączanie się dźwięku

(Temat utworzony: 14-10-2018 07:51 PM)
770 Wyświetlenia
Couba
Journeyman
Opcje

Witam,

 

TV UE55F7000SLXXH jest podłączony do amplitunera Denon AVR-X1500H kablem HDMI wykorzystując złącza ARC w obydwu urządzeniach. Do amplitunera podłączony jest dekoder satelitarny  na złączu CBL/SAT. 

Problem polega na samoczynnym przełączaniu się dzwięku amplitunera ze źródła CBL na TV po kilku sekundach od uruchomienia całego zestawu.

Dokładnie wygląda to tak: po włączeniu całego zestawu (TV, AMP i dekoder) wybierane są automatycznie ostatnie źródła, tzn. TV włącza się na HDMI 3 (ARC), amplituner na CBL/SATm oraz uruchamia się dekoder. Po dosłownie kilku sekundach, gdy wszytko jest OK, tzn. obraz i dzwięk, TV wysyłą sygnał do amplitunera i ten przełącza się samoczynnine na dźwięk z TV. Utracone jest źródło na amplitunerze i trzba ponownie wybrać je (CBL/SAT) aby pojawił się dźwięk z dekodera.

 

Czy ktoś ma podobne problemy lub może udało mu się takie coś rozwiązać?

 

pozdrawiam,

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

Uaktualniona prze pisaniem postu - 135.0

Rozmawiałem z Stanisławem z supportu ale nie wiem jak zrobić hard boot.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaA co to zadziwna aktulizacja a poza tym masz na priv wiadomość.

Couba
Journeyman
Opcje

eh, nie dopisałem, miało być 1135.0

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaA czy robiłeś konfiguracje uniwersalnego pilota ?

Couba
Journeyman
Opcje

Tak, pilot działa poprawnie, włącza i wyłącza co trzeba, zmienia źródła i głośność.

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

No tak, pilot jest tak skonfigurowany jak na filmie. Dziękii za pomoc i poświęcony czas, szkoda, że nie udało się znaleźć powodu. 

Dla jasności umieściłem filmik pokazujący jak to dokładnie wygląda:

forum.audio.com.pl/topic/56717-denon-avr-x1500h-automatyczne-przełączanie-się-dźwięku

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i czas.

Couba
Journeyman
Opcje

Witam ponownie,

 

dla jasności, pozyczyłem inny amplituner od kolegi, nowe Onkyo i efekt jest dosłownie ten sam!!!

Jedyną opcją jest wyłączenie obsługi CEC, amplituner nie przełącza się wtedy automatycznie, lecz nie "podąża" za zmianą źródła i trzeba go sterować osobnym pilotem. 

 

Wynika z tego więc, że powodem jest sygnał z telewizora, wysyłany do amplitunera, nie mam tylko pojęcia który to sygnał!??

Dodam, że wyłaczanie ARC, podłączanie kablem optycznym i zmiana źródła dźwięku w amplitunerze nic nie dały. Przerobiłem chyba wszystkie konfiguracje opcji w amplitunerze a nie mam pojęcia co zmienić w TV.

 

pozdrawiam,

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaNa starszych amplitunerach Denona tego problemu nie ma też innych marek  spawdzilem na TV UE46f6800

Couba
Journeyman
Opcje
Dzięki vdsl2!!! to mi już coś daje. Prawie ten sam model z innym amplitunerem i jest ok.
Ja testowałem już z Sony DH520, Denonem X1500 i teraz z Onkyo 686 - dalej to samo na każdym.
0 Like