Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne przełączanie się dźwięku

(Temat utworzony: 13-10-2018 06:00 PM)
3054 Wyświetlenia
Couba
Journeyman
Opcje

Witam,

 

TV UE55F7000SLXXH jest podłączony do amplitunera Denon AVR-X1500H kablem HDMI wykorzystując złącza ARC w obydwu urządzeniach. Do amplitunera podłączony jest dekoder satelitarny  na złączu CBL/SAT. 

Problem polega na samoczynnym przełączaniu się dzwięku amplitunera ze źródła CBL na TV po kilku sekundach od uruchomienia całego zestawu.

Dokładnie wygląda to tak: po włączeniu całego zestawu (TV, AMP i dekoder) wybierane są automatycznie ostatnie źródła, tzn. TV włącza się na HDMI 3 (ARC), amplituner na CBL/SATm oraz uruchamia się dekoder. Po dosłownie kilku sekundach, gdy wszytko jest OK, tzn. obraz i dzwięk, TV wysyłą sygnał do amplitunera i ten przełącza się samoczynnine na dźwięk z TV. Utracone jest źródło na amplitunerze i trzba ponownie wybrać je (CBL/SAT) aby pojawił się dźwięk z dekodera.

 

Czy ktoś ma podobne problemy lub może udało mu się takie coś rozwiązać?

 

pozdrawiam,

0 Like
20 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaTo problem jest po stronie konfiguracji samego aplitunera. Co i jak znajdziesz na stronie 159

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

@Dzięki za poddpowiedź, niestety to nie to... a przynajmniej nie do końca. Przyjmując jednak wskazówkę z instrukcji str. 159, to jeśli wyłączę "Sterowanie HDMI" w amplitunerze utracę połączenie Anynet+ i tym samym możliwość uruchamiania całego zestawu pilotem uniwersalnym oraz przełączania się między źródłami, więc zamiast przełączania się pilotem amplitunera spowrotem na CBL/SAT teraz muszę pilotem amplitunera obsługiwać wszystko.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Trochę ciężko jest pomoc na odległość z konfiguracją sprzetu jak bym byl obok sprzetu zrobił bym to 5 minut zobacz tu i tutaj 

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

Wieżę, ale to jest dopiero wyzwanie - zrobić coś z daleka :winking-face:

dzięki za podpowiedź, powalczę i dam znac.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaJa lepszej instrukcji jak ta do tego sprzetu jeszcze nie widziałem :smiling-face:

Czy ja dobrze ciebie rozumiem że chcesz mieć pełną obsługę "Pilotem Smart Touch Control"? To nie możliwości.

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

Pełną obsługę nie, chodzi mi tylko o włącznie i wyłączanie zestawu jednym kliknięciem pilota uniwersalnego. Teraz muszę przełączać się na CBL/SAT po uruchomieniu wszystkiego jednym naciśnięciem pilota.

 

Co do instrukcji, to czytam ją cały czas, i dalej nie jest dla mnie ona jasna, np. zobacz poniżej:

Przeł. TV Audio

Ustawia automatyczne przełączania na wejście “TV Audio”, kiedy telewizor podłączony przez HDMI wysyła właściwe polecenie kontrolne CEC do tego urządzenia.

 - Włącz (Domyślne): Wybrać automatycznie wejście “TV Audio”, po otrzymaniu polecenia z telewizora.
 - Wył.: Nie wybierać automatycznie wejścia “TV Audio”, po otrzymaniu polecenia z telewizora.
 
to daje mi informację, że to TV wysyła niepotrzebny sygnał, gdy ostatnim źródłem było HDMI (ARC).
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaOk już sobie przypomiałem żeby działało wyłączenie i włączenie z pilota trzeba użyć jednocześnie HDMI i kabla optycznego jak tutajtak to jest dla wersji TV "F"

0 Like
Couba
Journeyman
Opcje

No tak, lecz włączanie i wyłączanie działa. Jedynie dźwięk się przełącza samoczynnie po uruchomieniu całości. Podłączenie kabla OPT nic nie zmieniło. 

Zastanawiam się czy kompletny reset TV nie pomoże, bo nie jestem 100% pewny ale na początku było OK tylko poźniej coś się stało. Siedzę dalej w opcjach.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@CoubaA jaki masz wersje firmware w TV ? Oczywiście reset TV nie zaszkodzi.

0 Like