Wsparcie

Open search

Auto motion plus + tryb PC

First Poster

Kiedy dokładnie pojawiają się u Was te przycięcia? Kiedy odtawrzacie filmy w jakimś popularnym playerze? Na youtube z PC też? Bo mi się udało przycinanie ograniczyć do minimum w MPC-HC

Apprentice
U mnie problem występuje przy każdym źródle sygnału. Sprawdzane na dekoderze Cyfrowego Polsatu, odtwarzaczu Bluray jak i odtwarzaniu po sieci przez strumieniowanie DLNA. Bez znaczenia rozdzielczość, niektóre materiały wideo rwą mocniej a inne słabiej ale momenty w których występuje przycięcie są powtarzalne. Czyli jeśli odtwarzam np. teledysk i wystąpi przycięcie to cofając nagranie przycięcie będzie występowało w tym samym momencie.
Przykładowo w teledysku z youtube https://www.youtube.com/watch?v=e7bxXjQL3cY
przycięcie występuje zawsze w 0:46 czyli gdy idą przed budynkiem z pionowymi wzorkami na ścianie. Po wyłączeniu AMP przycięcia znikają.
Superuser II
Superuser II
Niestety, co źródło sygnału, to dla obrazu powinny być oddzielne ustawienia wykonane. AMP warto przestawić na tryb użytkownika i samemu dobrać parametry. Ja ustawiłem manualnie dla każdego źródła i jest OK.
Teledysk sprawdziłem zarówno w aplikacji stockowej, w przeglądarce oraz streamowane z fona i pc. Brak przycięć.
Ja zawsze staram się poświecić więcej czasu na odpowiednią konfigurację sprzętu, aby później się nie denerwować. Lubię mieć wszystko pod kontrolą.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Na moim TV nie ma znaczenia jak się ustawi AMP, każda opcja z wyjątkiem wyłączonego AMP powoduje przycięcia obrazu. Z tego co czytałem to na wielu innych modelach TV jest dokładnie tak samo, tylko wyłączenie AMP rozwiązuje problem.
Superuser II
Superuser II

Czy w opcji użytkownika próbowałeś dopasować ręcznie oba ustawienia? O ile twój model ma taką możliwość?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Chyba wszyscy którzy tu piszą już wszystkiego próbowali. Jedyna szansa to wyłączenie AMP i przy tym słaba płynność obrazu ale brask szarpania.

Superuser II
Superuser II
Całkiem możliwe, że wpływ na to mają również inne ustawienia, ponieważ ja mam ustawione na tryb użytkownika i nie doświadczam tego.

First Poster

Ja też mam ustawienia nie z automatu tylko mam dwa suwaki ale obojętnie jak je ustawie to obraz przycina. 

Natomiast oglądajac filmy przez USB z dysku czy z pendrive obraz nie przycina lub bardzo rzadko 

Superuser II
Superuser II
Sprawdź może jeszcze pozostałe ustawienia obrazu. Bo szczerze mówiąc nie mam już pomysłu. :(

Apprentice
Nic się nie wymyśli, wszystko sprawdzone i efekty zawsze takie same. Włączone AMP = przycięcia płynności obrazu. Przeczytałem już całą masę postów na ten temat który jest znany od lat i występuje w różnych modelach TV wyposażonych w AMP.
Autorzy z największą liczbą like