Wsparcie

Open search

55NU74xx Kilka pytań o multimedia

Apprentice

Dzień Dobry,

Nurtuje mnie kilka pytań może ktoś z Was będzie znał odpowiedzi, telewizor z serii 55nu74xx.

1. Czy istnieje możliwość odtwarzania na tym telewizorze mulimediów poprzez sieć lan z HDD podpiętego jako serwer plików do rutera?

2. Czy istnieje możliwość podpięcia dwóch dysków do telewizora przez hub USB - jeden miałby służyć do nagrywania z telewizora a drugi jako biblioteka moich zbiorów (muzyka, nagrania wideo).

3. Czy w przepadku podpięcia jednego dysku (np. 1 TB) jest możliwość podzielenia go tak aby np. połowę przeznaczyć na nagrywanie z TV a połowę na bibliotekę, którą będę mógł zarządzać przez podpięcie tego dysku do komputera?

4. Ostatnie pytanie bardziej do przedstawicieli samej firmy - czy jest jakaś szansa na wprowadzenie do oprogramowania telewizora możliwości wyłączenia  ekranu podczas odtwarzania muzyki? Ja rozumiem, że skąpcy kupujący tanie modele zamiast flagowców zasługują na to aby być przykładnie ukaranymi ale w czasach powszechnego vege, eko i hałderju wykastrowanie softu z tej funkcji to naprawdę lekka żenada.

4 ODPOW. 4
Legend

@yossarian  Odpowiem Ci na 4 zadane pytania

1 Tak jest możliwość odtwarzania multimediów poprzez sieć lan

2 Nie jest to możliwe. 

3 Też nie jest to możliwe.

4 Nie ma takiej możliwości zaimplementowania tej opcji.

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Apprentice

OK,  znalazłem wolny dysk i trochę się nim pobawiłem, może komuś się to przyda:

Odtwarzanie plików z serwera sieciowego działa bez problemu, po właściwym skonfigurowaniu serwera jest on widoczny w menu telewizora jako jedno ze źródeł.

Twardy dysk podpięty do złącza USB jeżeli podzielić go na dwie partycje to jest przez telewizor widziany jako dwa dyski i bez problemu można jeden z nich (jedną partycję) przeznaczyć na nagrywanie z telewizora a drugi używać jako bibliotekę plików multimedialnych. Oczywiście w tym przypadku, żeby zarządzać plikami zapisanymi na partycji służącej za bibliotekę trzeba dysk odpiąć od telewizora i podpiąć do komputera.

Biorąc po uwagę powyższe zgaduję, że również w przypadku dwóch dysków podpiętych do telewizora za pośrednictwem aktywnego huba USB sytuacja będzie wyglądać identycznie. Niestety nie mogę tego sprawdzić bo nie mam huba.

Jeżeli chodzi o wyłączanie ekranu podczas odtwarzania muzyki z aplikacji to rozumiem, że brak możliwości zaimplementowania tej opcji nie oznacza braku możliwości technicznych tylko raczej braku wpływu tej zmiany na wyniki finansowe za bieżący kwartał? Bo kiedy odtwarzam muzykę z dysku za pomocą domyślnego odtwarzacza plików w telewizorze to jest tam ikona wyłączająca ekran.

Tak czy owak udało mi się znaleźć rozwiązanie obchodzące tą drobną złośliwość producenta, chociaż na pewno nie tak to wszystko powinno działać.

Aby móc wyłączyć ekran podczas odtwarzania muzyki z aplikacji sieciowych typu Spotify czy radia internetowe, aplikację uruchamiamy nie na telewizorze tylko na smartfonie a następnie za pomocą SmartThings wybieramy opcję "odtwarzaj dźwięk telefonu w TV" wtedy w oknie odtwarzacza, który pojawi się na telewizorze u dołu po prawej stronie mamy ikonę wyłączającą ekran.

Legend

@yossarian  Jakiś czas temu w modelach była opcja jak wyłączenia obrazu, ale firma zrezygnowała.

20191110_124721.jpg

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Apprentice
Tak, wiem że do niedawna taka opcja była.
Właśnie dlatego uważam, że jej brak w nowszych modelach nie wynika ze względów technicznych tylko z jakichś jak dla mnie nie logicznych względów wynikających z polityki firmy. Tym bardziej, że jak pisałem wcześniej odtwarzając pliki za pomocą domyślnego odtwarzacza mediów w telewizorze ta funkcja jest cały czas dostępna.
I żeby nie było, że się tylko czepiam - generalnie jestem z tego telewizora zadowolony i uważam, że za swoją cenę oferuje przyzwoitą jakość. Natomiast to o czym tutaj dyskutujemy uważam po prostu za złośliwość i nie wierzę, że wynika to ze względów technicznych, a na większości forów jakie przeglądałem jest to najczęściej krytykowana wada tych telewizorów od przynajmniej trzech lat.
Autorzy z największą liczbą like