Wsparcie

Open search

55" QLED 4K TV Q7F - zawieszanie się telewizora

Explorer

Telewizor zawiesił mi się już 3-krotnie. Za każdym razem objawia się to brakiem możliwości zmiany kanału, a rozwiązaniem problemu jest odłączenie od zasilania na kilka minut. Ostatni taka sytuacja miała miejsce po zaprogramowanym nagrywaniu kanału, gdy włączyłem telewizor już po zakończeniu nagrywania. Problem pokazuje zdjęcie:S1.jpg

Aby zmienić kanał muszę zatrzymać nagrywanie, które w ogóle nie odbywa się... Oprogramowanie jest w wersji 1210.8.

36 ODPOW. 36
Expert

Cześć 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Voyager

Maciek, znasz już sposób na reset z pilota?

Kiedy TV jest włączony (choć wisi lub sprawia inne problemy) trzymaj wciśnięty przycisk włącz/wyłącz kilka sekund - aż do resetu (pokaże się logo QLED, czy co tam masz).

Ostrzegam, że pilot zużyje się jeszcze szybciej

Inna sprawa, że sam tzw. smart pilot potrafi się wieszać. Wyjęcie na chwilkę ogniwa pomaga. Pilot się resetuje. Komedia trwa...

Explorer

Dzięki, nie znałem tego sposobu.

Rozumiem, że taki reset z pilota zeruje i usuwa wszystkie ustawienia?

Explorer

Dzięki – skorzystałem z Twojej porady.

Najpierw poprosiłem o zdalną pomoc z menu telewizora. Wybrałem datę, godzinę. Czekam, czekam i nic... No to zadzwoniłem na infolinię. Najpierw poinformowany zostałem, że podczas rozmowy poproszą mnie o zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych oraz że na zakończenie rozmowy będzie krótka ankieta. Następnie odezwał się konsultant. Oczywiście na marketing zgody nie wyraziłem :smileyhappy: Następnie zapytał o problem – gdy go przedstawiłem, przerwał mi w pół zdania, nie chciał już więcej dyskutować tylko przeszedł do etapu pomocy zdalnej. Tzn. powiedział, że oddzwoni na podany numer telefonu, po czym się rozłączył i przyszła kolej na ankietę. Ankieta dotyczyła mojej oceny pomocy technicznej, tyle że została przeprowdzona w trakcie jej trwania... Tak więc wymagała chyba umiejętności przepowiadania przyszłości :smileyhappy: Wreszcie przyszła pora na diagnozę. No i co miała ona wykazać, gdy telewizor jest sprawny? Problem dotyczy przecież błędów w oprogramowaniu... Konsultant stwierdził, że wszystko jest w porządku i teraz wykona zdalnie reset telewizora. Na mój protest, że już sam resetowałem odpowiedział, że to będzie reset serwisowy! Żadnych dodatkowych informacji, pytań o zgodę itp. No i w rezultacie wszystko zostało wyzerowane – lista kanałów, ustawienia, zainstalowane aplikacje, dane logowania itp. Typowy reset, który sam robiłem już wcześniej. Całe szczęście, że miałem listę kanałów zapisaną na dysku. Inaczej trafiłby mnie... wiadomo co :smileyfrustrated:

Strasznie upierdliwy jest chyba ze mnie klient :smileyvery-happy:

A... i jeszcze jedno. Zapytałem, gdzie mogę zgłaszać zauważone błędy w oprogramowaniu.

Odpowiedź – proszę przysłać do nas mailem, my już wyślemy dalej, tam gdzie trzeba :smileylol:

Highlighted
Voyager

Reset z pilota nie kasuje danych użytkownika. Ta operacja przypomina raczej stary dobry przycisk Reset w PC. Wszystko ładuje się od nowa.

Pomogła zdalna interwencja?

Explorer

Trudno powiedzieć, czy pomogła, ale nie sądzę.

Trzeba czekać do następnego zawieszenia :smileyhappy:

Superuser II
Superuser II
Tak pełnego, jak zdalny factory reset z poziomu tv bez wejścia do menu serwisowego nie zrobisz. O czym napisałeś.
Z ciekawości zapytam. Kanały z kablówki po kablu, czy przez moduł?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Jesteś pewien, że takiego resetu z menu nie zrobię? Gdy wejdę po kolei w Ustawienia/Pomoc techn./Diagnostyka/Resetuj wtedy resetuję telewizor dokładnie tak, jak zdalnie zrobił to serwisant. Po uruchomieniu odbiornika pojawia się logo QLED i cała konfiguracja odbywa się od zera.

Kanały z kablówki mam przez moduł CAM.

Superuser II
Superuser II

Jestem pewien, to inny typ resetu, ale nad tym nie ma sie co rozpisywać.

Skoro pisałeś, że pojawia się komunikat o nagrywaniu, może warto odłaczyć dysk lub pena, nie wiem czego używasz. Sformatować go, jeżeli nie masz dużo do stracenia i podłączyć ponownie. Czasami zdażało się, zarówno w tv jaki dekoderach sat z zewnętrznymi dyskami, że to właśnie one generowały błędy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like