Wsparcie

Open search

Świecąca plamka na matrycy 55MU7042.

Explorer

Hej. Mam problem. Na swoim 55MU7042 (kupionym rok temu) zauważyłem taką jasną świecącą plamkę którą widać na białym tle i na innych intensywnych kolorach. Reklamować, czekać ? Nie przeszkadza to bardzo ale teraz ciągle patrzę na tą plamkę podświadomie. Co radzicie ?

21 ODPOW. 21
Navigator

Cześć,

Czy to jest jeden pixel, czy jest ich więcej?

https://www.audiostereo.pl/topic/139686-bia%C5%82a-pod%C5%9Bwietlona-plamka-na-ekranie-tv-led/

Kiedyś było tak, że kilka tzw. bad pixel mogło się pojawić i nie stanowiło to podstawy do wymiany (reklamacji) wadliwego wyrobu. Chyba tak jest i teraz, ale nie będę się upierać. Jeśli TV jest na gwarancji, możesz spróbować zgłosić do serwisu

Explorer

IMG_20190324_202650.jpgIMG_20190324_202727.jpgIMG_20190324_202832.jpg

Legend

@xmario79  Ta plamka mieści się w normie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

A co to znaczy w normie ? Że nie podlega reklamacji ?

Legend

@xmario79  Wyślij zdjęcia przez e-mail https://www.samsung.com/pl/support/email-technical-question/ a otrzymasz odpowiedź czy podlega wymianie matryca 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

Cześć,

Obowiązująca w Polsce norma ISO 13404-2 przewiduje, że telewizor (bądź monitor) uznaje się za sprawny jeśli ma nie więcej jak 2 uszkodzone piksele. Gdybyś znalazł więcej martwych pixeli, istnieje szansa że serwis coś z tym zrobi. Podejrzewam, że norma normą, a serwisy poszczególnych marek i tak interpretują ilość martwych pixeli tak jak im wygodnie. Ale istnieją podobno sposoby "naprawy" bad pixels. Wystarczy pogoglować. Tylko czy warto... żeby przypadkiem gorzej nie było.

Navigator

Nic się plamka nie przejmuj, ona jest widoczna na białym jasnym , niebieskim tle itd, tła jasne tak ?? Masz jeszcze rok gwarancji , w tej chwili to nie odbiega od norm... Spokojnie bededzie efekt się powiększał np będą że 3 plamki koło siebie , panowie przyjadą wymienia panel bez marudzenia ))  bo to jest jaśniejsze plamka na jasnych tłach , nie pixel??? 

Explorer
Odpisali mi z serwisu bym umówił się na wizytę serwisu ...
Legend

@xmario79  Dzwoń do na infolinie tel 22 607 93 33 i umawiaj się na wizytę serwisu.

Autorzy z największą liczbą like