Wsparcie

Open search

Łączenie z internete TV UE55 NU8072

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam
Mam problem z łączeniem mojego Telewizora Samsung 4K UE55NU8072 do internetu. Aktualnie jestem połączony do sieci przewodowo przez kable LAN. Za każdym razem gdy ponownie włączam TV nie mam połączenia do internetu. Kroki jakie muszę wykonać to - zresetować ustawienia IP i rozłączenie TV z sieci i ponownie podłączeni (tzn wyciągnąć kabel LAN z TV lub routera na 5 sekund). Po tych czynnościach mam przywrócony dostęp do sieci i internetu do momentu wyłączenia TV. Po ponownym uruchomieniu muszę wykonać te same kroki z rozłączaniem kabla i resetowaniem ustawień IP.  Inne elektroniczne sprzęty podłączone do tego oraz innego routera nie mają żadnego problemu z łączeniem do internetu (i nie rozłączają się podczas ponownego uruchomienia. Aktualny router do którego podłączony jest TV - TP-LINK AC2300. Aktualne oprogramowanie TV jest aktualne. Zmiana adresu DNS na 8,8,8,8 nic nie pomaga. Czy inne adresy też powinny być może ustawione ręcznie? Proszę o ewentualne porady co mógłbym jeszcze zrobić.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Zadzwoniłem na infolinię. Zalecili przywrócenie ustawień fabrycznych. To pomogło i wszystko działa ok na kablu i przez WiFi 

10 ODPOW. 10
GrandMaster

@miks80  Cały problem jest po stronie samego router a nie TV są dwa wyjścia wgranie nieoficjalnego oprogramowania do rutera lub zakup innego niż TP-Linka przykład Asusa W TV masz taki firmware wer 1202 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Tak wersje oprogramowania mam 1202 - wersja 3. Co do wgrania nieoficjalnego oprogramowania do rutera co muszę dokłądnie zrobić?

GrandMaster

Wpisz sobie w Google " tp link ac2300 dd wrt" lub pytaj się na tym forum 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dziękuje za informacje ale Nie za bardzo rozumiem dlaczego muszę wgrywać dodatkowy soft na jeden z nowszych routerów który obsługuje wszystkie moje sprzęty elektroniczne bez żadnego problemu i ma tylko problem z telewizorem Samsung. Chyba jednak będę kontaktował się bezpośrednio z samsung support może znajdą jakies ustawienie któe pozowli na automatyczne łączenie się z interenetem.

GrandMaster

@miks80  Firma TP-link ma słabe wsparcie dla swoich routerów dla twojego jest ostania wersja z dnia 21.11.2017

Możesz jeszcze sprawdzić LAN w TV robi się tak samo jak tutaj https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Brak-połączenia-telewizora-z-WiFi-uszkodzon... 

Apprentice

Karta sieciowa raczej nie jest uszkodzona. Sprawdzę jeszcze TP Link forum czy ktoś może zaleci jakieś działania dotyczące ustawień dla połaczeń LAN. Może rezerwacja adresu IP w routerze umożliwi połaczenie na stałe TV i routera (nie znam się tak dobrze na tych ustawieniach więc może jest jakaś opcja w routerze).

GrandMaster

@miks80  Jest możliwość ustawienia w tym routerze . 

Highlighted
Navigator

Cześć,

Ściągnij ostanią dostępną wersję oprogramowania swojego routera i ponownie przeprowadź konfigurację sieci, tak jak to zazwyczaj ma miejsce w instrukcji (krok po kroku). Jeśli do tej pory wszystko działało, to po ponownej konfiguracji też powinno działać. A czy Twoje inne sprzęty korzystające z sieci (laptopy, smartfony) działają bez zarzutu? Jeśli tak, to Twój TV też powinien. Pamiętaj by po ponownej konfiguracji swojej sieci, najlepiej przywrócić TV do ustawień fabrycznych (nie nie miaszaj) i pozwól mu by sam się "podłączył" do sieci. Jeśli wszystko jest OK, router sam wykryje podłączone urządzenia i przydzieli im a utomatu adres IP. Trzeba będzie podać tylko hasło do sieci. Możesz potem coś kombinować z ustawieniami serwera DNS, ale nie koniecznie. Jeśli TV nie będzie widział sieci (LAN/WiFi) lub zrywał połączenie, a inne urządzenia będą działać, to masz problem z kartą sieciową w TV. Telefon na infolinię i do serwisu.

GrandMaster

@Aro17  Wpisalem zapytanie na forum TP-link i taki wynik

https://eu.community.samsung.com/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=f...

Autorzy z największą liczbą like