Wsparcie

Open search

Szybkie ładowanie S8

ROZWIĄZANE
Explorer

Hej,

po ostatnim czerwcowym updacie oreo na moim s8 i a5 2017 mam problemy z szybkim ładowaniem. 
Problem objawia się wejsciem w szybkie ładowanie po podpięciu kabla i po kilku sekundach przełączeniem na zwykłe ładowanie. 

Co zrobiłem:
1. Wystudziłem oba telefony - nie pomaga, raz dziala raz nie,
2. Wipe, factory reset, nie pomogło,
3. Ładowanie w trybie safe mode, bez zmian, 
4. Wymiana kablami typu C, zmiana ładowarek - bez zmian.

Dodam, że do S8 mam tez fast charging wireless charger pad który, mimo swojej ułomności ładuje szybkim ładowaniem bez problemów. 

Problem zdaje się być softwarowy. Na reddicie aż się gotuje od postów podobnych temu. 

Proszę o jakieś info osoby wtajemniczone.
a) Czy będzie jakaś łatka?
b) Czy takie zachowanie podlega sprawdzeniu gwarancyjnemu?

Mam też inny problem, w ciągu 2 miesiecy wypalił mi się ekran w okoliocy status bar'u.
c) Czy samsung w Polsce ma w historii pozytywne rozpatrzenia zażaleń na zbyt szybkie wypalenie ekranu i wymiane gwarnacyjną? 

Dzięki!

ps. Piotruś, szewcu, wiem,  że wszędzie Ciebie pełno więc proszę nie wtrącaj się i w tą dyskusję

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

Uszkodzenie wewnetrzne płytki z portem usb. Wymienione gwarancyjnie wraz z wypalonym ekranem.

2 ODPOW. 2
DamianK Moderator
Moderator

@Grzesiek_pl

Faktycznie, może być to kwestia oprogramowania, jeżeli szybkie ładowanie działa tylko przez chwilę. Jak najbardziej podlega to ekspertyzie serwisu i naprawie w ramach gwarancji. Wątpię, żeby to była kwestia aktualizacji urządzenia.

Co do wypalenia, jak najbardziej takie usterki serwis jest w stanie naprawić gwarancyjnie. Jednakże każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, dlatego nie jestem w stanie powiedzieć Ci, czy również w Twoim przypadku decyzja serwisu będzie pozytywna. Na pewno warto  zwrócić się z tym problemem do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Explorer

Uszkodzenie wewnetrzne płytki z portem usb. Wymienione gwarancyjnie wraz z wypalonym ekranem.

Autorzy z największą liczbą like