Wsparcie

Open search

Samsung Galaxy S7 edge aktualizacja oreo i samoczynne restary

Apprentice

Witam, po aktualizacji telefonu do oreo telefon raz na jakiś czas zaczął się restartować, a teraz restartuje się praktycznie przy każdym włączaniu aplikacji, powiadomieniu. Po restarcie telefon zawiesza się na oknie startowym "Samsung Galaxy S7 Edge, powered by android" i muszę go jeszcze raz zrestartować poprzez kombinacje przycisków, wtedy startuje i raz na 3 razy zawiesi się na odblokowywaniu (ikona kłódki) i sam jeszcze raz się zrestartuje. Po uruchomieniu i wpisaniu pinu/pinu do sim włączy się i tu loteria, zawiesi się lub nie zawiesi (samoczynny restart i zawieszenie na na logo Samsung....jw).

Przed aktualizacją do oreo nidy nie miałem takich restartów.

7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II
Troszkę nie trafiłeś z działem. Ten odnosi się do modelu S9. O pozostalych piszemy w dziale urządzeń mobilnych. To tak na przyszłość.
Co do zaistniałego problemu, to na początek sprobuj wipe cache partition z poziomu recocery. Gdy nie pomoże będziemy myśleć dalej. Przyjrzyj się też, czy restarty związne sa z konkretnym powiadomieniem, czy przy pochodzących z różnych aplikacji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Przepraszam nie zwróciłem uwagi :smileyembarrassed:

Zrobiłem wipe cache z poziomu recovery i podczas ten czynności telefon się zrestartował i powrócił do ekranu samsung galaxy s7, wyłączyłem go i od tamtej pory nie reaguje już na nic(volume + home, power ), po podłączeniu ładowarki też nie daje ozank życia, dioda się nie zapala, brak animacji.

Telefon z mojego poziomu chyba raczej nie do naprawy, wyślę go do serwisu.

Pozdrawiam

RadekK Moderator
Moderator

hej  ,

Sprawdź jeszcze soft reset, czyli przytrzymanie przycisku ciszej i włączania przez 7 nawet do 12 sekund. Jeśli nie reaguje, spróbuj pod ładowarką.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

@RadekK  napisał(a):

hej  ,

Sprawdź jeszcze soft reset, czyli przytrzymanie przycisku ciszej i włączania przez 7 nawet do 12 sekund. Jeśli nie reaguje, spróbuj pod ładowarką.

Hej, próbowałem tej kombinacji przycisków ale nie podziałało, telefon nie reaguje na nic. Dzisiaj wysłałem go do serwisu.

RadekK Moderator
Moderator

Po powrocie z serwisu daj znać, czy telefon działa jak należy

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

Hej, telefon dzisiaj wrócił z serwisu. Jednak nie był to problem z oprogramowaniem.

Raport naprawy:

-Wymiana płyty głównej

- Wymiana głośnika

-Wymiana elementów obudowy ?

W związku ze zmianą płyty głównej, zmienił się również numer IMEI, w razie następnej awari i wysłaniu do serwisu będą rozbieżności w książce serwisowej co do nr IMEI, co wtedy ?

Oczywiście teraz S7 działa super, jak przed awarią.

Pozdrawiam

Superuser II
Superuser II

A nic nie będzie bo jak sam wspomniałeś w raporcie z naprawy zawarta jest informacja o wymianie płyty głównej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like