Wsparcie

Open search

S8+ wada ekranu

First Poster

Witam wszystkich ponownie. Niestety zostałem zmuszony do napisania nowego posta ponieważ możliwość odpowiedzi na ocenę technika została zablokowana ( powód pozostawię w domyśle ). Dołączam wcześniejsze treści oraz odpowiedź na końcu. 

Witam wszystkich zainteresowanych. Po krótce opiszę działanie wspaniałego serwisu Samsunga. Pojechałem specjalnie 100km do autoryzowanego serwisu, w którym miano dokonać naprawy i niestety dowiedziałem się że wbrew zapewnieniom Pani z infolinii, nie przeprowadzają tam żadnych napraw tylko przyjmują do dalszej wysyłki na serwis docelowy. Podczas przyjęcia telefonu dwie osoby odpowiedzialne z tegoż autoryzowanego serwisu oglądały telefon i nie stwierdziły żadnych uszkodzeń mogących spowodować owe pęknięcie a na dowód tego zostały zrobione zdjęcia przed zapakowaniem urządzenia do wysyłki. W dniu dzisiejszym dzwoni do mnie Pani z serwisu do którego został przekazany telefon i informuje mnie że serwisant u nich znalazł uszkodzenie mogące spowodować to pęknięcie i że telefonu nie naprawią, a w dodatku każą mi odebrać telefon w serwisie w którym został oddany czyli licząc w dwie strony znów muszę zrobić 200km. Morał z tego taki że Samsung ma swoich klientów głęboko gdzieś więc przestrzegam innych przed kupowaniem tego badziewnego sprzętu. Póki co sprawa zgłoszona do odpowiedniej instytucji i później czeka mnie dociekanie racji w sądzie. A jeśli ktoś już bardzo chce kupić ich tandetny produkt szczycący się super wytrzymałym szkłem gorilla glass 5 to lepiej niech wykupi od razu ubezpieczenie bo na uczciwość producenta niestety liczyć nie można. 

Odpowiedź:

Expert ŁukaszG

Osoba na recepcji nie jest technikiem, do jej obowiązku nie należy ocena techniczna urządzenia.

Telefon został odesłaby do centrum serwisowego, gdzie technik poprawnie stwierdził uszkodzenie mechaniczne. Na załącznym zdjęciu widać ewidentnie uszkodzenie ramki, które jest w pobliżu uszkodzenia szkła.

Gorilla Glass jest wytrzymyła, ale są granice, to zawsze będzei szkło. Jeżeli poddamy je na uszkodzenie mechaniczne to nie zawsze wytrzyma każde uderzenie.

Twój opis sytuacji jak widzisz mało ma wspólnego z rzeczywistością, telefon na pewno samoistnie nie pękł. 

images001.jpg

Otóż szanowny expercie ŁukaszuG.

Jak wynika z nagranej rozmowy telefonicznej z Waszą infolinią, serwis, w którym oddawałem urządzenie ma wszelkie uprawnienia by wykonać expertyzę, a dodatkowym dowodem na to jest informacja zawarta na stronie firmowej odnośnie warunków gwarancji gdzie wyraźnie napisane jest że do oceny produktu są upoważnione autoryzowane punkty serwisowe, a stwierdzenie iż macie tam recepcję niejako jest oświadczeniem iż  rzeczywiste standardy odbiegają znacznie od deklarowanych tak powszechnie wszem i wobec, co z kolei nie zwalnia Was z odpowiedzialności za przyjmowane urządzenie.Screenshot_2017-05-25-20-46-51.png

Taka też ocena w autoryzowanym przez firmę Samsung serwisie została wystawiona na karcie naprawy, którą otrzymałem od serwisu i napisane jest wyraźnie w rubryce uwag , że telefon jest cytuję "praktycznie nowy", czego nie można by stwierdzić w przypadku widocznych uszkodzeń powstałych z winy użytkownika ( w tym upadku )  lub od niewłaściwego użytkowania urządzenia.IMAG6358_BURST001.jpg

Pragnę również zauważyć iż telefon został przyjęty bez oryginalnego opakowania ( zestaw znajduje się w moim posiadaniu ) , więc został wysłany w opakowaniu zastępczym co mogło spowodować owe uszkodzenie ramki w trakcie transportu lub przez jedną z osób mających z urządzeniem bezpośrednią styczność.

Ja expertem nie jestem ale na zdjęciu wyraźnie widać że uszkodzenie ramki znajduje się po prawej stronie pęknięcia a szkło jest uniesione po stronie lewej a gdyby to uszkodzenie wywierało nacisk na ekran to uniesiona byłaby prawa część a nie lewa, po czym można stwierdzić że uszkodzenie powstało już po wystąpieniu usterki.

Podsumowując bardzo mi przykro że przez przeświadczenie iż zawsze jest winny klient i przez przekłamania odnośnie rzeczywistych usług serwisowych świadczonych przez serwisy autoryzowane jak również niedopatrzenia w sprawach dotyczących bezpieczeństwa transportowanego sprzętu, jestem zmuszony do walki o coś , co ze skruchą powinna zrobić tak uznawana a przynajmniej uważająca się za takową marka, jaką jest Samsung  

2 ODPOW. 2
First Poster

Kupując sprzęt za ponad 3 tysiące "szanowna" firma samsung z założenia wychodzi " skoro stać cię na kupno to i poradzisz sobie z naprawą mimo że, uszkodzenie nie jest z twojej winy" robią wszystko by nie uwzględnić gwarancji, do tego trzeba dodać bardzo niemiłą obsługę na infolini (wiem bo również spotkałem się z "fachowością" firmy samsung) zakłamania i wykręcanie się za wszelką cene są u nich na porządku dziennym 

Wcześniej dałem sobie spokój i nie drążyłem tematu ale widząc że kolejna osoba jest poszkodowana przez ekspertów firmy samsung którzy robią ekspertyzy na przysłowiowe "oko" wyrażę swoje zdanie: jednym zdaniem, partactwo, oszustwo i brak przeszkolonych pracowników ( bądź specjalnie każe im się odrzucać wszelkie produkty wysłane na serwis) 

Highlighted
Navigator

@Apis

Twój temat został zamknięty, ponieważ forum nie jest miejscem do rozpatrywania reklamacji. Opisana sprawa została przekazana do odpowiedniego działu, który się z Tobą skontaktował. Zakładanie kolejnych tematów dotyczących tego samego problemu oraz powielanie identycznej treści w innych postach będzie skutowało ostrzeżeniem.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem oraz zasadami Społeczności Samsung.

Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Autorzy z największą liczbą like