Wsparcie

Open search

Galaxy S7 (sm-g930f) Orero, problem z baterią

Witam, po aktualizacji telefonu (telefon z wolnej dystrybucji) do Oreo bateria po prostu "leci w oczach". W użyciu baterii na pierwszym miejscu jest "czuwanie sieci", Screen on time skrócił się o połowę. Problem występuje tylko przy włączonych danych komórkowych w paśmie LTE, mimo że mam pełen zasięg. Próbowałem już wszystkiego: resetowanie ustawień sieciowych, wipe cache partition, a nawet hard reset. Problem występuje nadal

Ps: sprawdziłem baterię, kondycja 88%

9 ODPOW. 9
RadekK Moderator
Moderator

Cześć  !

Wykonując hard reset oraz wipe cache partition podjąłeś wszystkie kroki dostępne z poziomu użytkownika, które mogły wyeliminować usterkę.

Jeśli zaraz po 'hard reset' przywracałeś swoje dane programem "Smart Switch" sprawdź proszę, jak telefon będzie się zachowywał po przywróceniu ustawień fabrycznych bez ładowania kopii zapasowej. Możliwe, że usterka występująca w systemie powróciła razem z kopią zapasową.

Jeśli wykluczysz usterkę wynikającą z przywrócenia kopii zapasowej, pozostaje skierowanie telefonu do serwisu w celu gruntownego przegrania oprogramowania i sprawdzenia za pomocą systemu diagnostycznego kondycji baterii. 

Instrukcja jak skierować telefon do serwisu znajduje się na forum w poniższym temacie:
https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Przekazanie-urz%C4%85dzenia-do-serwisu/m...

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.

Witam. Wysłanie do serwisu nic nie da. Ponieważ nic z tym problemem nie zrobi. Dlatego że jest to wina oprogramowania (modemu). Problem nie powstaje podczas korzystania z WiFi. Tylko podczas LTE. Zreszta na angielskiej stronie jest spory wątek o tym: https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Cell-standby-battery-drain-Oreo-s7...

Ps: wrócilem do ostatniej wersji NOUGAT i problem nie występuje

Superuser II
Superuser II

@Dziadek_Staszeka pytanie mam. To Oreo to wersja XEO, czy któryś z brandów operatorskich?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Wersja XEO. Dodam ze problem wystepuje tylko z włączonymi danymi komórkowymi. Zasięg idealny. Co wiecej sprawdzałem tez po hard resecie. Nie i stalowalem żadnej apki. Tylko procedura startowa, zalogowanie się do konta itp. Na WiFi mam czas dzialania lepszy niż na nougacie. Zmieniłam karty sim. To samo. Może nie powiniemem na oficjalnym forum pisać ale wgrywałem też ODINEM z czyszczeniem telefonu (erase nand all i ustawieniem partycji od nowa). Wróciłem teraz do Nougat i problem nie występuje. Stawiam ze to jakis bug w modemie

Superuser II
Superuser II

Dzięki za info. O odinie nie pisz ci co mają wiedzieć, to wiedzą o co chodzi, ale z uwagi na oficjalność, wiadomo...
Muszę podpytać znajomych jak to wygląda na brandach.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Zainstalowałem znowu Oreo dla testów. Poniżej zdjęcie użycia baterii. Jak wyżej pisałem o ile na WiFi jest bardzo dobrze to na LTE masakra. Mam wrażenie jakby modem zwariował i szukal cały czas mocniejszego nadajnika. Obserwując ikone lte to widze że caly czas przełącza miedzy LTE/LTE+. Bateria potrafi spadać kilka % na wyłączonym ekranie.Screenshot_20180623-173257_Settings.jpg

Superuser II
Superuser II
Może warto to wraz z logami systemu zgłosić przez Samsung Members. Niech technicy sprawdzą i prześlą "wyżej" informacje o problemie.

Zgłosiłem. Zobaczymy co z tego będzie

Wczoraj dostałem odpowiedź przez Samsung Members, że nadmierny drenaż barteii powoduje Hotspot WiFi i żebym wyłączył Hotspot. Najlepsze jest to że nie mam uruchomionego i nawet nie potrzebuje mieć.  Zabawne jest to że na forum android w dziale s7, każdy z użytkowniów dostał taką samą odpowiedź.

Autorzy z największą liczbą like