Wsparcie

Open search

Format DNG

ROZWIĄZANE
Apprentice

W jakim programie mogę edytować pliki DNG ze smartfona Galaxy S7 Edge? Najlepiej w języku polskim.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zenon

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice
Do
 
Explorer
 
11 ODPOW. 11
Pathfinder

jest to surowy plik RAW, proszę spróbować otworzyć programem supportującym te rozszerzenia, np. Dynamic Photo HDR

Apprentice

Witam ponownie

Jak pisałem, poszukuję programu do EDYCJI plików DNG, a nie tylko do otwierania, np. do: zmiany balansu bieli, zmiany temperatury barwowej, rozjaśniania cieni itp. Czy proponowany program Dynamic Photo HDR to robi?

Pozdrawiam serdecznie

Zenon

Pathfinder
Apprentice

Zaglądnąłem pod podany link i niczego na temat obróbki RAW-ów nie zauważyłem.  Widocznie jestem ślepy.

Firma Fuji do swoich aparatów dodaje program RAW FILE CONVERTER, a firmy Samsung nie stać? Przynajmniej mogłaby zaoferować kupno takiego programu w razie potrzeby.

Pozdrawiam

Zenon

Pathfinder
S7 to nie aparat fotograficzny, nie rozumiem powiązania. Proszę używać zapisu zdjęć do formatu JPG (defaultowe ustawienia), można obrobić taki plik każdym programem. Jeżeli zależy Panu na obróbce surowego pliku typu RAW proszę użyć profesjonalnych płatnych programów. Np. rodzina programów Adobe może służyć do edycji grafiki, wystarczy doinstalować rozszerzenie 'Adobe Camera Raw and DNG Converter for Windows'
Apprentice

W takim razie po co w smartfonie S7 edge jest zapis DNG + JPG?

Czy to tylko chwyt marketingowy?

Zapis JPG stosuję "od zawsze" w moim aparacie fotograficznym i potrafię go edytować. Ostatnio stosuję RAW + JPG, bo firma FujiFilm dołączyła do mojego aparatu FinePix HS50 EXR odpowiedni program (RAW File Converter EX). Program ten nie czyta DNG - stąd moje pytanie.

To samo chciałem zrobić z DNG bez "wytaczania kolubryny" w postacji Photoshopa, a smartfona  S7 między innymi użyć jako awaryjnego apatatu fotograficznego.

Czy mogę się dowiedzieć o istnieniu jakiegoś prostego, darmowego lub taniego programu do edycji DNG?

Jeśli nie, to uznaję temat za zakończony.

Pozdrawiam

Zenon

Pathfinder
Nadal nie rozumiem Pańskie aluzji do chwytu marketingowego, producent wychodzi ponad resztę i daje możliwość zapisu zdjęć w surowym formacie. Jeżeli nie udostępnia darmowego programu to nie znaczy przecież, że nie można edytować tego pliku w płatnych programach, więc jak widać dla pewnej grupy osób będzie to pozytywne działanie. Jako właściciel lustrzanki nie napisałbym do producenta o darmowy program do otworzenia pliku raw, jest taka funkcja dostępna w aparacie, więc korzystam z własnych programów, jak ich nie mam to zapisuje w jpg.
Voyager
Jak chcesz edytować w darmowym programie na kompie to Photofiltre lub PhotoScape.
To nie photoshop ale dają radę jak na darmówki.
Apprentice
Do
 
Explorer
 
Autorzy z największą liczbą like