Wsparcie

Open search

s10+ autorotacja ekranu blokady jak ja wylaczyc

ROZWIĄZANE
Apprentice

Niestety nie znalazlem nic co by zadzialalo u mnie otoz od kilku dni ekran blokady zaczal obracac sie wraz z polozeniem tel tzn z portrait na landscape i na odwrot. Czy jest jakis sposob/ustawienie zeby to wylaczyc ? denerwuje mnie to strasznie. Zawsze miale auto rotacje wlaczona i tylko aplikacje zmienialy automatycznie polozenie nagle ekran blokady zaczal to robic wszystko co zainstalowalem ostatnio usunalem, ale niestety dalej nic, chcialbym uniknac resetowania tel do fabrycznych ale jak juz nic nie pomoze to chyba bede musial.

Czy ktos ? cos ? 

pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Znalazłem! Takie proste aż aż wstyd. Wysunąć przybornik, i jak jest ikonka autorotacji to nie kliknąć w nią tylko w NAPIS po czym wyskakuje okienko z ustawieniami. Heh taka głupota... pozdrswiam

11 ODPOW. 11
Superuser I
Superuser I

Witaj @mochor. Musisz wyłączyć opcję rotacji ekranu startowego. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran startowy > Obracaj do trybu poziomego.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Hotshot

@mochor  Załącze jeszcze od siebie zrzut ekranu:

Screenshot_20190624-225822_One UI Home.jpg

Apprentice

jest wylaczony, Ekran startowy sie nie obraca tylko po zablokowaniu telefonu ekran Blokady sie obraca niewiedziec czemu. Dodam ze zegar z Allways On Display nie zmienia orientacji ale juz ekran blokady tak

Superuser I
Superuser I

@mochor, próbowałeś wyłączyć i ponownie włączyć telefon?

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Highlighted
Apprentice

Tak, niestety dalej ekran blokady się obraca. 

Superuser I
Superuser I

@mochor, sprwadź czy problem występuje również w trybie bezpiecznym. Próbowałem obrócić ekran blokady na telefonie S10+, ale nie mam takiej możliwości.

Apprentice
W trybie bezpiecznym bez zmian. Ekran blokady obraca się. Więc już niewiem co jest grane
Apprentice

Jakoś udało mi się to naprawić. Okazuje się że są dodatkowe opcje autorotacji - niestety niewiem jak w nie wejść bo zrobiłem to przypadkiem- ale po ich otwarciu jest opcja czy ma obracać ekran na ekranie blokady wystarczyło to wyłączyć i tyle.

Superuser I
Superuser I

@mochor, dziękuję za informację. Jestem bardzo ciekawy jaka to była opcja ponieważ nie potrafię jej znaleźć w ustawieniach telefonu.

Autorzy z największą liczbą like