Wsparcie

Open search

Zniknęły niektóre kontakty? Nic straconego!

Explorer

Cześć!

Jeśli w ostatnim czasie z Twojego telefonu zaczęły znikać niektóre kontakty, może się okazać, że odpowiada za to jedno proste ustawienie.

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czy posiadasz jedno konto Samsung bądź Google zalogowane na dwóch różnych urządzeniach? Jeżeli tak, sprawdź ustawienia synchronizacji. Poniżej podaję instrukcję, jak to zrobić.

Przy ustawieniu automatycznej synchronizacji na obu telefonach modyfikowanie danych (np. usuwanie/dodawanie kontaktów) na jednym urządzeniu, może mieć wpływ na drugie.

Aby zapobiec znikaniu kontaktów i innym niechcianym zmianom, wystarczy wyłączyć automatyczną synchronizację na jednym z kont. Ścieżka jest następująca: Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Konta > Automatyczna synchronizacja.

1konta.png

Drugą opcją jest po prostu usunięcie konta z jednego telefonu i założenie oddzielnego. Krótkie przypomnienie, jak to zrobić.

Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Konta-Konto Google (bądź Samsung) > 3 kropki > Usuń konto.

2kontapopr.png

Na koniec jeszcze prosty sposób na przywrócenie utraconych kontaktów, jeżeli posiadasz utworzoną kopię na Samsung Cloud. Wystarczy wykorzystać ścieżkę: Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Samsung Cloud > Przywróć dane. Jeżeli dostępna kopia zapasowa kontaktów jest sprzed chwili, w której utraciłeś kontakty, należy ją przywrócić.

3konta.png

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik okaże się pomocny. A może Wy macie jakieś doświadczenia w temacie znikających kontaktów i znaleźliście inne rozwiązanie? Zapraszam do dyskusji

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
3 ODPOW. 3
Legend

@PaulinaŁ  Super poradnik a przy okazji dowiedziałem duzo rzeczy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@PaulinaŁ, dobra robota! Dokładny i pełny informacji poradnik dotyczący kontaktów. Do tej pory spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami i dotyczyły one sytuacji, w której osoby odsprzedawały swoje telefony bez usunięcia kont lub przekazywały dzieciom, które szybko znajdowały funkcję usuwania kontaktów 

Warto zatem przed sprzedażą lub przekazaniu urządzenia w rodzinie przywrócić ustawienia fabryczne.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer
Dzięki za dobre słowo Słuszna sugestia. Usunięcie konta z telefonu to kilka sekund, a może darować paru zmartwień.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like