Wsparcie

Open search

Wypalony ekran S8 plus

First Poster

Ja mam dokładnie taką samą sytuację w Samsungu s7 w którym też wypaliła się aplikacja i w zeszłym roku serwis uznał i wymienił na gwarancji parę miesięcy po wymianie wyświetlacza ponownie oddałem na gwarancje i ostatnio dostałem odp. że niby złe użytkowanie ciekawe jak można dokładnie taką samą usterkę różnie interpretować. Dodatkowo zacząłem się z ciekawości przyglądać sprawie i nawet na sklepowych półkach smartfony Samsunga widać, że aplikacje się wypalają. Przykro mi, że Samsung objął taką drogę obrony, że nie uznają nagle tej wady produktu... jednego jestem pewny,, że następnym smartfonem będzie iphone nie słyszałem żeby coś takiego miało miejsce w ich telefonach. Samsung zaczął tak reagować na tą usterkę ok. 3-4 miesięcy temu gdy zorientował się że jest to problem na większą skalę i za dużo zaczyna im pieniędzy uciekać przez palce. Zamiast opracować nowszą technologie i bardziej trwałą to nadal robią to samo i się z tego wykręcają. Najlepsze jest to, że powołują się na zapis z instrukcji: "POZOSTAWIENIE EKRANU DOTYKOWEGO W STANIE BEZCZYNNOŚCI NA DŁUGI CZAS MOŻE DOPROWADZIĆ DO WYSTĄPIENIA POWIDOKU (WYPALENIA EKRANU) LUB SMUŻENIA. NALEŻY WYŁĄCZYĆ EKRAN, GDY URZĄDZENIE NIE JEST UŻYWANE" - bzdurą jest, że wmawiają klientowi, że źle używa tel. powołując się na ten zapis rozumiem, że mówi on o tym żeby np. nie zostawiać np. telefonu z wyłączonym wygaszaczem z premedytacją na stole - to jest jasne. Ale nigdzie nie jest napisane, że telefonu nie można używać przez określony czas. Jak dla mnie używanie telefonu np. w podróży jako nawigacji jest normalnym i ciągłym używaniem telefonu nawet przez wiele godzin i w tym przypadku firma Samsung nie powinna powoływać się na zapis który podałem, że jest to niewłaściwe użytkowanie telefonu. Bo nie leży on bezczynnie tylko jest używany do konkretnej czynności w tym przykładzie do nawigowania, a tego nie zabrania instrukcja. Ale oczywiście mądra firma Samsung i tak ma swoje wytłumaczenia. Mam nadzieję, że zaczną tracić klientów. 

First Poster

Mam dokładnie ten sam problem. JEstem agentem, jeżdze autem po 10h dziennie. Telefon mam od lipca. Słicham youtuba i korzystam z nawigacji. Youtube "odbił" mi się na ekranie.  W  serwisie po wzieciu telefonu do ręki pan od razu powiedział nie wymienimy, przykro mi, nie obejmuje, żle pan korzysta. Argumenty serwisanta zacne, sam nie wirzył w to co do mnie mówił. Drogi Samsungu ostrzegajcie że sprzedaajecie telefon na k tórym nie wolno włączyć na wigacji na dłuższa trase i posłuchać w aucie youtuba bo sie wypali ekran. To jest kpina. Ale mamy  jeszcze uokik, ciekawy jestem co oni na to powiedzą, a nie sądze aby jakikolwiek biegły sądowy przyznał racje waszym farmazonom. Nigdy wiecej Samsunga. 

Apprentice

Witam serdecznie , przeszukuje internet ponieważ problem wypalenia wystąpił w moim S7 po około 7-8 miesiącach użytkowania. Wypaliły się ikonki na pulpicie , niektóre w kilku miejscach !!!!.  Nie jest to mój pierwszy smartfon ( użytkuje również s4 i s6). Telefon ma ustawiony wygaszacz ekranu po ktrótkim okresie bezczynności , wiec jestem wręcz zszokowany zaistniałą sytuacja , ewidentnie mamy tu do czynienia z jakimś wielkim bublem. Oddałem telefon w ramach gwarancji do operatora i oczekuje na odpowiedź. Jednak po przeglądaniu opinii w internecie, myślę że będzie podobna jak u Was.  Czytam że problemy z wymianą i uznaniem grawancji wystęują od kilku miesięcy- wiec ewidentnie zawala tu fimra Samsung.

First Poster

Jak pisałem wcześniej, mój Samsung s7 został naprawiony w serwisie dokładnie 07.09.2017 uznali wtedy wadę i wymienili wyświetlacz telefon miał w tym momencie rok czasu, dopisali też swoją śmieszną formułkę, którą wydaje mi się że nie potrafią jej adekwatnie użyć i chyba sami nie potrafią poprawnie zinterpretować jej sens: "Pozostawienie ekranu dotykowego w stanie bezczynności...." jak pisałem wcześniej. Zaczęli się powoływać na ten zapis w momencie kiedy zauważyli lawinę reklamacji - w większości słusznych. Jeszcze dzisiaj usiądę wieczorem i napiszę w tej sprawię do UOKiK'u i zobaczymy co oni na to odpiszą. Tym bardziej, że raz uznali tą wadę. Denerwuje mnie ta formułka którą ciągle powtarzają, nie widziałem tylko w instrukcji zapisu który mówi o czasie w którym zaleca się bądź nie zaleca się używania smartfona Samsung ani też sprzedawca nigdy nie informował o takim problemie. Czy ktoś z Państwa może konsultował to już z UOKiK ? Jeśli tak to proszę podzielić się jaką odpowiedź uzyskał w tej sprawie. Do tego mam zamiar też zgłosić tą sprawę do którejś z telewizji bo nie ukrywam, że jest to nie fair zagrywka ze strony Samsunga. Do tego sugestie żeby korzystać z Rękojmi żeby sprzedawca się tłumaczył i ścierał z klientem, żałosne. 

Highlighted
First Poster

Koledzy sobie jakos poradzili? Ja nie wierze w to co robi ta firma. Kolega wysłał 2 tygodnie temu, jednego s8 z wypalonym ekranem, nawigacja była odbita na ekranie, ccs wymienił ekan. W tamtym tygodniu wysłałem także swój telefon, przekonany że samsung jak przystało na porządnego prodeucenta mi także ekran ten wymieni i co? Okazuja się że gwarancja tego nie obejmuje. To jest jakiś niesmaczny żart. W  jednym obejmuje w drugim nie obejmuje? I te serwisowe formułki, dokumentacja zdjęcia jest taka ze  zeobiono  zdjęcie że j est wypalenie. LUDZIE WIEM ŻE JEST WYPALENIE!!  7 miesięcy telefon, byłem z niego taki  zadowolony. Strasznie mnie zawiedliście, i sprawa zapewne wyląduje  w sądzie. niestety nie zgadzam  sie absolutnie z decyzja serwisu i nie zamierzam płacić 1050zł za wymiane ekranu dlatego, że używam intensywnie telefonu za taką kase. W domu mam od telefonu, przez odkurzacz po telewizory Samsunga ale widze że będzie sie trzeba przeżucić na co innego mimo ze do tej pory byłem naprawe mega zadowolony. Szkoda. Nie popisaliście się. 

Explorer
Chciałbym podzielić się ze wszystkimi jaka jakość przedstawia firma samsung. 

Zakupiłem w 2016 roku w sierpniu telefon Galaxy s7 za kwotę 2999 zł w sieci Komputronik. Po pierwszym wizycie w domu telefon się strasznie nagrzewał, zgłosiłem i wymienił sprzedawca na nowy.

Teraz zauważyłem na wyświetlaczu jaśniejsze miejsce na górnej belce. I tak jak by wyświetlacz biały kolor miał jakby trochę różowy a górna belka ładny biały. 

Zgłosiłem do serwisu swój problem, serwis w Warszawie premium plaża stwierdził wypalenie ekranu. I anulował gwarancję. Stwierdzili że telefon uszkodził się od wyświetlania, co dla mnie jest paranojom. Pytanie po co kupować telefon? By patrzeć na wyłączony ekran?

Żebym jeszcze grał oglądał filmy itd telefon był użytkowany normalnie do dzwonienia i przeglądania internetu, nawigacja. Co mam jadąc samochodem wyłączać ekran? 

Zastanówcie się przed zakupem sprzętu z rodziny Samsunga w gwarancji mają taki zapis że zawsze mogą zwalić winę ekranu na klienta. 

Czy ktoś może pomóc co dalej z tym można zrobić?

DamianK Moderator
Moderator

@Maciej85,

Zapoznaj się proszę z odpowiedzią, którą wysłałem we właściwym temacie założonym przez Ciebie.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED