Wsparcie

Open search

Usuwanie kont przed sformatowaniem telefonu

Explorer

Witam,
chcę sprzedać swój stary telefon (S7). Backup danych jest już zrobiony i mam pytanie odnośnie usuwania kont i blokad przed przywróceniem ustawień fabrycznych.
W ustawienia-->Chmura i konta-->Konta: mam podłączone:

Apps Data Sync (od AVG), Facebook,konta google, Messenger, Office i konto Samsung.
Przed przywróceniem ustawień fabrycznych mam usunąć z listy wszystkie wymienione wyżej konta, następnie usunać blokadę ekran,u a dopiero wtedy sformatować telefon?

7 ODPOW. 7
Superuser I
Superuser I

Dokładnie tak. Najpierw usuwasz konta przypisane do telefonu oraz blokadę ekranu. Najważniesze są konta Samsung i Google. Na końcu przywracasz telefon do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień lub recovery.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@Jack_Murphy usuń konta dla pewności. Pamiętaj również, aby odpiąć telefon od kont z poziomu przeglądarki desktopowej. Usuwanie urządzeń z niektórych kont może trwać do 24h.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

@kamil40013 @Szewcu72 dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o usuwanie telefonu z poziomu przeglądarki chodzi o wylogowanie urządzenia z zakładki-->Bezpieczeństwo-->Twoje urządzenia i wykonuję to po usunięciu kont z poziomu ustawień telefonu?

Superuser II
Superuser II

@Jack_Murphy tak.

Explorer

Czy przed sformatowaniem telefonu mam też wyłączyć w ustawieniach ochronę "google play protect" czy to już nie jest konieczne?

Superuser I
Superuser I

@Jack_Murphy, Nie ma takiej potrzeby.

Superuser I
Superuser I

Dodam od siebie, że nigdy nie usuwam kont ani ekranu blokady przed przywróceniem ustawień fabrycznych i nie występują żadne problemy z nową konfiguracją telefonu. Podejrzewam, że w przypadku przywracania z poziomu ustawień telefonu nie ma takiej konieczności w przeciwieństwie do przywracania z poziomu menu Android Recovery.

Autorzy z największą liczbą like