Wsparcie

Open search

Skradziony lub zagubiony telefon? Oto co możesz zrobić

Expert

Ukradli Ci telefon albo go zgubiłeś? Sprawa jest przykra, jednak nie beznadziejna. Istnieje szansa na to, aby zlokalizować telefon, zablokować go, a nawet wykonać zdalnie kopię zapasową.

W tym poradniku przedstawię Ci kilka możliwości namierzenia urządzenia!

1. Lokalizacja przez Samung Account: FindMyMobile

Aby zlonalizować urządzenie, należy odpowiednio skonfigurować telefon:

a) Dodaj konto Samsung:

Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Konta > Samsung account.

b) Włącz odpowiednie opcje:

Ustawienia > Biometria i zabezpieczenia > Znajdź mój telefon > tutaj koniecznie zaznacz opcję Zdalna kontrola oraz Odblokowanie zdalne.

Zalecane jest też uruchomienie "Usługa lokalizacji Google" i "Wyślij ostatnią lokalizację".

findmy.png

Tak skonfigurowany telefon będzie możliwy do zlokalizowania, pod warunkiem dostępu do sieci Wi-Fi lub danych komórkowych.  Co lepsze, opisane powyżej opcje powinny właczyć się automatycznie po dodaniu konta Samsung do telefonu.

Więcej o samej usłudze Find My Mobile przeczytacie tu: Find My Mobile - opis funkcji.

Utraciłeś telefon, a nie pamiętasz, czy na telefonie było dodane konto Samsung?

Sprawdź to wpisując na poniższej stronie swój adres e-mail:

https://account.samsung.com/accounts/v1/MBR/resetPassword#

2. Lokalizacja poprzez platformę Google Znajdź moje urządzenie:

Aby skorzystać z tej opcji lokalizacji urządzenia, musisz powiązać telefon z kontem Google, czyli zalogować się nim na telefonie, podobnie jak kontem Samsung.

mapa.png

Oprócz mapki z lokalizacją urządzenia, po zalogowaniu się do konta znadziesz również opcje takie jak:

- przejrzyj zdarzenia dotyczące bezpieczeństwa i sprawdź, czy nie doszło ostatnio do podejrzanej aktywności,

- zablokuj telefon,

- spróbuj zadzwonić na swój telefon,

- wyloguj się z telefonu,

- skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej,

- rozważ wykasowanie danych z urządzenia.

Więcej informacji na temat usługi Znajdź Moje Urządzenie od Google znajdziesz tutaj:
https://support.google.com/accounts/answer/3265955?hl=pl

3. Linia czasu Google:

Konto Google w telefonie udostępnia jeszcze jedną przydatną funkcjonalność. Za pomocą poniższego linku sprawdzisz, gdzie wędrował Twój telefon zanim został utracony. Warunkiem jest oczywiście włączona lokalizacja i transfer danych.

www.google.pl/maps/timeline

4. Blokada telefonu przez IMEI:

Jeżeli nie udaje Ci się zlokalizować urządzenia, zostało ono skradzione a nie zgubione, zgłoś kradzież na Policji. Na podstawie stosownego dokumentu wydanego przez Policję, możesz poprosić o zablokowanie telefonu po numerze IMEI u swojego usługodawcy, który udostępnił kartę SIM do urządzenia. Telefon z taką blokadą staje się bezużyteczny, nie da się z niego korzystać, ponieważ nie zaloguje się do żadnej sieci komórkowej. Pamiętaj, że blokada IMEI działa tylko na terenie kraju pochodzenia telefonu.

Wnioski i porady:

- zawsze używaj blokady ekranu,

- pozostawiaj włączony transfer danych,

- ustaw „telefony alarmowe” –  zdefiniuj numer, do którego można zadzownić bez konieczności odblokowania ekranu. Opcja przyda się, jeżeli ktoś znajdzie Twój telefon i zechce go oddać w dobre ręce Oto instrukcja: podświetl ekran telefonu, bez odblokowywania go > aplikacja Telefon > Połączenia alarmowe > Dotkn. + by dod. kontakty alarm. > odblokuj ekran > wybierz numer, który chcesz dodać jako alarmowy.

Uważajcie na siebie i swoje Galaktyki

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
12 ODPOW. 12
Superuser I
Superuser I

@AgnieszkaG, świetny poradnik! Dużo przydatnych informacji. Mam pytanie odnośnie punktu czwartego. Jeżeli telefon kupiłem w sklepie Samsung czyli nie pochodzi od żadnego operatora to w razie kradzieży po odebraniu stosownego dokumentu mam się zgłosić do operatora, którego karta SIM znajdowała się w telefonie w momencie kradzieży?

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

@nismo  Po zgłoszeniu kradzieży na policji udajesz się do salonu twojego operatora z dokumentemi

• pisemna dyspozycja blokady telefonu wraz z podpisem,
  • zaświadczenie z Policji o zgłoszeniu kradzieży,
  • dokument z wpisanym IMEI utraconego telefonu (lub dwoma przy urządzeniu dual sim). Do wyboru: paragon, faktura, karta gwarancyjna lub umowa kupna sprzedaży/darowizny,
  • dokument tożsamości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

Ciekawe co w sytuacji kiedy w telefonie nie znajdowała się żadna karta SIM w momencie kradzieży a telefon został zakupiony w wolnej sprzedaży. Wtedy można odwiedzić dowolnego operatora?

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

@nismo  Jeśli nie było żadnej karty SIM w telefonie to pytanie raczej na Policje. A powiedzmy że zakupiłeś teraz telefon i wyszedłeś z salonu/sklepu i nie była wkładana żadna karta SIM i został Ci  od razu skradziony telefon ? 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, taka sytuacja też jest możliwa. Mam jednak nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli korzystać ze wskazówek znajdujących się w punkcie czwartym poradnika.

Legend

@nismoPodsumowując punkt czwarty i tak będziesz zmuszony zakupić nowy telefon. A pamiętasz sytuacje Alicji70 ? 

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, podejrzewam, że odzyskanie telefonu graniczy z cudem więc zakup nowego to jedyne wyjście.

Legend

@nismo Tak właśnie jest, raz w życiu miałem sprawdzany telefon podczas rutynowej kontroli drogowej.

Hotshot

@AgnieszkaG  Bardzo przydatny poradnik. Pozdrawiam

Autorzy z największą liczbą like