Wsparcie

Open search

Samsung umożliwia zmianę działania przycisku Bixby

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Wraz z premierą nowych telefonów Galaxy S10e, S10 oraz S10+ pojawiła się informacja, że użytkownicy będą mogli przeprogramować przycisk Bixby. Do tej pory dedykowany przycisk uruchamiał wyłącznie asystenta głosowego, który w naszym kraju nie doczekał się polskiej wersji językowej. Możliwość zmiany działania przycisku Bixby pojawi się również w modelach S8, S8+, Note8, S9, S9+ oraz Note9.

GalaxyS10-Bixby.jpg

Nowa funkcja nosi nazwę Bixby Key Customization. Dzięki niej użytkownicy będą mogli przypisać dowolną aplikację do przycisku, która będzie uruchamiana za pomocą pojedynczego lub podwójnego naciśnięcia. Alternatywnie możliwe będzie wywołanie szybkich komend głosowych (Quick Commands). W dalszym ciągu dłuższe przytrzymanie przycisku spowoduje uruchomienie asystenta Bixby.

Bixby-Remap-1.jpgBixby-Remap-2.jpgBixby-Remap-3.jpg

Możliwość przeprogramowania przycisku Bixby pojawi się w jednej z kolejnych aktualizacji oprogramowania. Więcej informacji znajdziecie na portalu SamMobile oraz na stronie firmy Samsung.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
18 ODPOW. 18
Superuser I
Superuser I

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja aplikacji Bixby, Bixby Wakeup oraz BixbyService na moim telefonie Note9. Najnowsze wersje aplikacji wprowadzają możliwość zmiany funkcji przycisku Bixby. Koniecznie sprawdźcie czy również otrzymaliście nowe wersje usług Bixby w sklepie Galaxy Apps.

Wersje aplikacji:

• Bixby: 2.1.04.18
  • Bixby Wakeup: 2.1.05.26
  • BixbyService: 2.1.04.14

Nowości:

• Bixby Key Customization
  • Odblokowanie za pomocą głosu (Voice Unlock)
  • Ulepszenia w usłudze Szybkie komendy (Quick command)
  • Ulepszenia w UX oraz stabilności aplikacji.

Niestety wybranie aplikacji Google nie uruchamia Asystenta tylko wyszukiwarkę 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Ja nawet pokusiłem się o dodatkowe zainstalowanie aplikacji Asystenta ze Sklepu. Niestety nie pojawia się on na liście aplikacji w ustawieniach przycisku Bixby no muszę przyznać, że są całkiem cwani

Superuser I
Superuser I

@mtuchalski, mam nadzieję, że to nie jest celowe działanie i wystarczy w zupełności aktualizacja aplikacji Google 

Explorer
Byłoby miło z ich strony, ale obawiam się, że jest to niestety celowe. Myślę, że duża część osób właśnie ze względu na ewentualną możliwość ustawienia Asystenta Google pod przyciskiem Bixby domagała się możliwości programowania tego przycisku no i pewnie dali wybór albo Bixby albo żaden inny asystent:(
Superuser I
Superuser I

@mtuchalski, nic więcej nie wymyślimy. Musimy poczekać na rozwój wydarzeń.

Swoją drogą ciekawe zapowiada się funkcja Szybkich komend (Quick Command). Do jednej komendy możemy przypisać kilka akcji takich jak np. włączenie trybu Nie przeszkadzać, włączenie filtra światła niebieskiego oraz zmniejszenie jasności wyświetlacza. Działanie funkcji można zobaczyć np. na tym filmie.

Superuser I
Superuser I

@nismo  napisał(a):

Koniecznie sprawdźcie czy również otrzymaliście nowe wersje usług Bixby w sklepie Galaxy Apps.

U mnie na S9+ również są dostępne aktualizacje Bixby.

@nismo, Wrzucisz jakieś zrzuty ekranu z tej funkcji ?

Big Cheese

U mnie również dostępne są aktualizacje do Bixby. 

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, ogólne zrzuty nowych ustawień klawisza Bixby znajdują się w pierwszej wiadomości. Jeżeli pytasz o Szybkie komendy to poniżej wrzucam kilka zrzutów. Użytkownik może skorzystać z kilku predefiniowanych komend lub może stworzyć własne.

Screenshot_20190228-105845_Bixby Voice.jpgScreenshot_20190228-105849_Bixby Voice.jpgScreenshot_20190228-105854_Bixby Voice.jpgScreenshot_20190228-105900_Bixby Voice.jpgScreenshot_20190228-105904_Bixby Voice.jpgScreenshot_20190228-105919_Bixby Voice.jpg

Superuser I
Superuser I

@nismo, Myślałem, że ta funkcja jest dostępna dopiero po zalogowaniu się do Bixby w ustawieniach Bixby. Okazuje się, że funkcja zmiany działania przycisku jest dostępna po wejściu w "Zaawansowane funkcje" w Ustawieniach telefonu, ale żeby cokolwiek zmienić i tak trzeba się logować do Bixby.

Screenshot_20190228-145938_Bixby Voice.jpg

Autorzy z największą liczbą like