Wsparcie

Open search

Samsung j7 2017 730f/ds

First Poster

Samsung j7 2017 730f brak funkcji wi-fi calling? 

Witam nie mogę znaleźć ani uruchomić funkcji wi-fi calling proszę o pomoc lub informacje

6 ODPOW. 6
Superuser II
Superuser II

Mamy już taki temat na forum.

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-mobilne/J7-2017-problemy-z-dzwonieniem-i-wifi-ca...

I na dodatek z rozwiązaniem.

Czasami zanim się cokolwiek na szybko napisze, warto poszukać czy już problem lub zagadnienie nie było poruszane.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster
Oczywiscie czytałem ten post przeszukałem wszystkie opisane funkcje i nic nie znalazłem , dlatego otworzyłem nowy post , wsparcie techniczne twierdzi ze może dlatego że telefon został kupiony w saturnie w niemczech bez umowy z operatorem , ale co to ma za zanczenie ??? Więc poproszę o informacje , pozatym w opisanym poscie ktos mial problem z dzwonieniem i zasiegiem , a ja nawet nie mam tej funkcji w telefonie ktorą moglbym właczyc w ustawieniach i tu jest problem
Pozdrawiam
Superuser II
Superuser II
To skoro czytałeś dlaczego zakładałeś nowy. Jeżeli temat już istniej, należy się do niego dopisać. Ja wiem, że nie lubimy nakazów, zakazów, ale niestety regulaminy i zasady należy przestrzegać i stosować się do nich.
A zakładając nowy wątek robimy tylko nie potrzebny bałagan na forum. :(
Dopisz więc proszę w istniejącym już wątku, co dokładnie zrobiłeś, jakich opcji lub funkcji nie znalazłeś. Podaj wersję softu który posiadasz (z kodami CSC) i z usług jakie go operatora korzystasz. Im więcej szczegółów i danych tym lepiej.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Screenshot_20180217-133301[2].pngScreenshot_20180217-133405[1].pngScreenshot_20180217-133502[1].pngScreenshot_20180217-133515[1].pngScreenshot_20180217-133808[1].pngJak widać na screenach  nie ma funkcji wi-fi calling którą chce włączyć , proszę o informację , dziekuję z góry

Superuser II
Superuser II
A zatem jest tak jak napisali Ci pracownicy wsparcia. Na telefonie masz niemiecki soft DBT a korzystasz z usług Play.
Przy pierwszym uruchomieniu telefonu, system konfigurowany jest, w tym aktywowane lub doinstalowywane są funkcje i aplikacje, na podstawie danych z pliku CSC w połączeniu z danymi z SIM. Plik CSC zawiera informacje na jaki rynek region przeznaczony jest telefon a zatem jakie usługi powinny zostać aktywowane. W twoim przypadku doszło najprawdopodobniej do aktywacji usług na rynek niemiecki. Stąd brak niektórych i dodatkowo nieco inny wygląd menu - brak dodatkowych ustawień.
Obawiam się, ze dopóki na telefonie nie pojawi się soft XEO, czyli czysty dla Polski lub PRT z brandem operatora Play, nie wszystkie dostępne w naszym kraju i u polskich operatorów usługi będą dostępne.
Jedynym rozwiązaniem jest instalacja odpowiedniej wersji romu. Niestety z uwagi na oficjalność tego forum, nie mogę tu zamieścić podpowiedzi/poradnika jak to zrobić (działania niezgodne z zapisami gwarancyjnymi). Ale gdy się postarasz, google podsunie ci wiele pomocnych linków.

First Poster
Dziękuję bardzo za szybką i profesionalną pomoc , teraz trzeba popatrzeć w goglach . pozdrawiam
Autorzy z największą liczbą like