Wsparcie

Open search

Samsung galaxy s8 problem z sms

First Poster

Witam. Mam problem z aplikacją Wiadomości. Mianowicie jeśli otrzymuję wiadomość SMS od kogoś kto posiada telefon innej firmy niż Samsung (tak bynajmniej mi się wydaje). Nie widzę żadnych emotek jak na przykład "😂" ponad to nie widzę polskich znaków, przykładowo zamiast "ł" jest "l". Czy ktoś wie co jest tego przyczyną i jak to naprawić? Z góry dziękuję.

7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II

To raczej kwestia ustawień trybu wprowadzania (kodowania) po drugiej stronie. U siebie możesz sprawdzić sprawdź, czy masz automatyczny.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Sprawdzałem, tryb wprowadzania mam na automatyczny. Jakieś inne pomysły?

Superuser II
Superuser II
Czyli może być to kwestia ustawień po stronie nadawcy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Sprawdzę to w najbliższym czasie i dam znać, czy o to chodzi. 

First Poster

Wychodzi na to, że w trybie "alfabet GSM" nie widać emotek. Dziękuję za pomoc

Superuser II
Superuser II
Cieszę się, że rozwiązaliśmy problem. 👍👏

New Member

W S9 plus ten sam problem wystąpił, ale zmiana trybu z alfabet GSM  na wprowadzeniu automatyczny problem rozwiazany.

Autorzy z największą liczbą like