Wsparcie

Open search

Samsung S8 - roaming telefon nie łączy się z siecią za granicą

First Poster

Witam

Mam problem z roaming-iem. Mianowicie w ustawieniach zmieniam na wszystkie sieci, ale po ponownym uruchomieniu telefonu znowu jest wybrana opcja tylko roaming krajowy. 

Jeżeli zmienię opcję na wszystkie sieci i jestem za granicą to telefon z automatu nie łączy się z siecią. Trzeba wybrać ręcznie. 

Ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

10 ODPOW. 10
Superuser I
Superuser I

@1hemicuda, rozumiem, że masz włączony roaming danych oraz automatyczny wybór operatora?

Screenshot_20190723-093613_Phone.jpgScreenshot_20190723-093637_Phone.jpg

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Dokladnie .

Superuser I
Superuser I

@1hemicuda, napisz jaką posiadasz wersję oprogramowania. Wykonaj również resetowanie ustawień sieciowych (Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Resetowanie ustawień sieciowych).

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Screenshot_20190723-100752_Settings.jpg

Superuser I
Superuser I

@1hemicuda, jest dostępna nowsza wersja oprogramowania o numerze G950FXXS5DSF1 z czerwcowymi poprawkami bezpieczeństwa, ale podejrzewam, że nie rozwiąże problemu. Mimo wszystko warto zaktualizować telefon do najnowszej wersji. Rozumiem też, że resetowanie ustawień sieciowych również nie pomogło?

First Poster

Podczas próby aktualizacji wychodzi komunikat, że już jest najnowsze oprogramowanie. Co do resetu sprawdzę jak będę za granicą. 

Legend

@1hemicuda  Czy telefon masz od jakiegoś operatora czy z wolnego rynku ? Tylko w sieci Plus jeszcze nie ma nowszego softu jaki podał kolega @nismo 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Telefon  od play-a.

Jak narazie brak aktualizacji. 

Problem z samoczynnym przełączaniem na tylko roaming krajowy pozostał. 

DamianK Moderator
Moderator

@1hemicuda 

Prześlij proszę zgłoszenie przez Samsung Members, bezpośrednio po wywołaniu błędu.

Ścieżka do zgłoszenia jest następująca: Samsung Members-> Pomoc -> Wyślij opinię -> Raporty o błędach -> [Wybór kategorii] -> Zaznacz opcję ‘Wyślij dane raportu systemu’ i opisz problem. 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED