Wsparcie

Open search

Samsung S7e nie włącza się

First Poster

Witam,

Mam problem z moim Samsungiem S7e.

Telefon mam prawie 2lata.

Kilka dni temu telefon wyłączył się i nie chce się włączyć.

Telefon miałem w kieszeni kurtki. Chciałem sprawdzić godzinę i jedyne co zobaczyłem, to migajaca niebieską diodę  od powiadomień (jakbym dostał wiadomość). Ekran był czarny, telefon nie reagował na wciskanie przycisków. Próbowałem zrobić reset - nadal nic. Podłączanie do ładowarki- ani wibracji, ani czerwonej diody, która powinna się zapalić.

Telefon był dosyć ciepły, kiedy to wyjąłem z kieszeni.

Dodam tylko, że w nocy telefon aktualizowałem i dostalem informacje, że aktualizacja nie powiodła się. Nie wiem, jaką to mogła być aktualizacja ponieważ telefon był przez ok 2miesiace zakochany zdjęciami i stwierdziłem, że część przerzuce na komputer.

Przez kilka kolejnych godzin telefon normalnie działał aż do tego momentu, który opisałem na samym początku.

I teraz kilka pytań:

1. Co mogło się wydarzyć?

2. Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę bez czyszczenia danych na telefonie?

3. Czy jeśli nie da się naprawić, to czy jest szansa, zeby odzyskac resztę zdjęć z telefonu? 

4. Telefon był wzięty na umowę na 30miesiecy u polskiego operatora w maju 2017. Czy na tel jest jeszcze gwarancja (Czy jest w ogóle sens szukania karty gwarancyjnej)?

Z góry dziękuję za pomoc!

Posdrawiam

17 ODPOW. 17
DamianK Moderator
Moderator

@Traumatik89

Rozumiem, że sprawdzałeś, czy telefon reaguje na soft reset? Jeśli nie, przytrzymaj razem klawisze Power oraz VOL-. Daj znać, jaki będzie efekt.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
First Poster
Próbowałem kilkanaście razy.
Zero reakcji - ekran ciemny, wibracji brak, diody się nie zapalają.
Legend

@Traumatik89 Telefony mają 24 miesiące gwarancji co do objaw może być uszkodzona bateria lub płyta główna 

https://www.samsung.com/pl/support/warranty/

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@Traumatik89, moim zdaniem konieczna będzie wizyta w serwisie. Obawiam się, że dane zostaną usunięte w trakcie obsługi serwisowej. Jeżeli jednak miałeś włączoną kopię zapasową (np. Samsung, Google, Microsoft) to zdjęcia powinny być w odpowiedniej chmurze.

Tak jak napisał @vdsl2 w dalszym ciągu gwarancja producenta jest ważna do maja tego roku. Ponadto możesz skorzystać również z rękojmi sprzedawcy.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Troubleshooter

@Traumatik89  Spotkałem się kiedyś z identycznymi objawami tylko że w modelu S6 Edge, migała dioda powiadomień i poza tym żadnej reakcji na przyciski. Okazała się że padła płyta główna, i była konieczna wizyta w serwisie. Plus był taki że telefon był jeszcze na gwarancji.

First Poster

Dzięki za info z gwarancją!

Jaka jest szansa przy tych usterkach na odzyskanie zdjęć, kontaktów, itp. z telefonu?
Jaki może być koszt takiej usługi?

Nie mam właśnie ani chmury, ani kopii zapasowej....

Superuser I
Superuser I

@Traumatik89, jeżeli uszkodzeniu uległa płyta główna to obawiam się, że szanse na odzyskanie zdjęć są bliskie zeru. Oczywiście zachęcam do kontaktu z punktem serwisowym celem przedyskutowania tej kwestii.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@Traumatik89  Jeśli jest uszkodzona płyta to nie ma możliwości odzystania nic z telefonu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
Nie pociesza mnie to, co piszecie...:-(
Myślałem, że są jakieś sposoby na odzyskanie danych nawet w tak beznadziejnych sytuacjach...
Autorzy z największą liczbą like