Wsparcie

Open search

Samsung Prezentuje Nowy Procesor Exynos 980

Highlighted
Big Cheese

exynos4.jpgExynos980

Exynos 980 jest jednostką ośmiordzeniową i oferuje dwa rdzenie Cortex-A77 taktowane zegarem 2,2 GHz i sześć Cortex-A55 o taktowaniu 1,8 GHz. Zastosowany układ graficzny to  Mali-G76 MP5.  Oprócz tego zintegrowany układ NPU,

odpowiedzialny za zadania związane z maszynowym uczeniem, a także zaawansowany procesor sygnałowy (ISP), obsługujący do maksymalnie pięciu sensorów optycznych, w tym trzech, mogących pracować równocześnie. Maksymalna rozdzielczość kompatybilnego sensora nie może przekraczać 108 Mpx.

Układ wykonany został w procesie technologicznym 8 nm FinFET i oferuje  szybki modem 5G NR Sub-6GHz, pozwalający pobierać dane z szybkością do 2,55 Gb/s i wysyłać z prędkością 1,28 Gb/s. Przy wykorzystaniu techniki E-UTRA-NR Dual Connectivity możliwe jest zwiększenie szybkości pobierania aż do 3,55 Gb/s. Dostępny jest również modem LTE Cat.16 z agregacją do 5 pasm (1 Gb/s) oraz nowyukład sieciowy Wi-Fi 6

Chip umożliwia kodowanie i dekodowanie materiałów wideo 4K przy 120 kl./s, z użyciem kodeków HEVC, H.264 i VP9. Otrzymujemy również pełną obsługę HDR10+, wyświetlaczy o rozdzielczości do 3360 x 1440 pikseli, pamięci RAM LPDDR4x i nośników na dane UFS 2.1 lub eMMC 5.1

https://www.youtube.com/watch?v=hsNEjFaYcXk

3 ODPOW. 3
Legend

@PrzemekM  Myślę, że koledzy, którzy byli, na IFA 2019 coś dorzucą więcej do tematu. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Big Cheese

@vdsl2  Super Czekam .

Superuser I
Superuser I

@vdsl2@PrzemekM, procesor Exynos 980 był prezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Znajdował się w gablotce wraz z informacjami o jego możliwościach. Najbardziej podkreślane były jego możliwości związane z obsługą sieci 5G.

20190906_111155.jpg20190906_111207.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Autorzy z największą liczbą like