Wsparcie

Open search

Samsung J5 2017 - Brak reakcji po podłączeniu USB

Apprentice
Witam Nie wiem czy zbieg okoliczności czy problem wystąpił właśnie podczas ostatniej aktualizacji z poziomu telefonu. Po podłączenia kabla USB do komp wyskakuje, że nie może rozpoznać urządzenia i nie ma opcji zainstalowania sterowników, próbowałem ściągać ze strony samsunga, kies itd dodatkowo telefon nie ładuje się pod kompem. *#0808# ustawione mtp+adb i nic, po podłaczeniu kabla nie pokazuje nic się na belce, otg nie dział. Robiłem factory reset i to samo. Telefon pod ładowarką normalnie się łąduje Jakieś pomysły ?
15 ODPOW. 15
Superuser II
Superuser II

@szczepan8707 być może zabrudzenie lub uszkodzenie portu portu lub kabla USB? Ten sam kabel do kompa i ładowarki? Zmień kabel, być może padła żyła data.

USB nie powinno mieć na sztywno żadnych ustawień, to system powinien dobierać w jakim trybie ma pracować po podłączeniu do konkretnego urządzenia.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Kable już z 5 różnych i na 4 kompach. Port czyszczony

Telefon ma dosłownie kilka miesięcy, problem w tym , że jest on z zagranicy i nie ma na niego dowodu zakupu.

Superuser I
Superuser I

@szczepan8707  napisał(a):
próbowałem ściągać ze strony samsunga, kies

Dla nowych telefonów potrzebny jest program Smart Switch.

https://www.samsung.com/pl/apps/smart-switch/

Robiłem factory reset i to samo.

Czy przywracałeś ustawienia fabryczne z poziomu recovery ?

https://eu.community.samsung.com/t5/Inne-Telefony/Soft-Hard-Reset-oraz-Tryb-bezpieczny/m-p/487899#M5...

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Wcześniej nie był potrzebny żaden program. Sterowniki się instalowały i wykrywalo telefon, teraz żaden nie pomaga.

Tak było robione z poziomu recovery, full wipe i cache 

Superuser II
Superuser II

@szczepan8707 w takim przypadku konieczna  będzie wizyta w serwisie. Padł port USB.

Apprentice
Serwis Samsung czy telefoniczny? Naprawa jest droga i długo trwa?
Martwię się czy nie padnie całkiem USB
Big Cheese

@szczepan8707  Naprawa nie powinna trwać długo,  natomiast ceny mogą nieznacznie się  różnić w zależności od  serwisu.

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Superuser I
Superuser I

Serwis Samsung czy telefoniczny? Naprawa jest droga i długo trwa?
Martwię się czy nie padnie całkiem USB

Oczywiście, że serwis Samsung. W innym przypadku stracisz gwarancję na telefon.

Apprentice
Czy jest gwarancja jeżeli telefon był kupiony za granicą i nie ma dowodu zakupu? Kupiony ok rok temu
Autorzy z największą liczbą like