Wsparcie

Open search

Samsung A50 - Problem z autopołączeniem Bluetooh

First Poster

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem auto połączenia się mojego telefonu z urządzeniami przez BT.
Mogę tylko połączyć się ręcznie, kiedy je wybiorę z listy, albo tylko wtedy gdy urządzenie wyłączę i włączę jeszcze raz. Gdy utracę połączenie już go nie wznawia, muszę to urządzenie wyłączyć.

Próbowałem już wielu rzeczy.
- Usuwanie uprzędzeń BT z listy i ponowne parowanie.
- Całkowity reset ustawień sieciowych.
Nic nie pomogło. Problem jest cały czas.

Proszę o pomoc i rady.

Pozdrawiam Tomasz

11 ODPOW. 11
Superuser I
Superuser I

@Tomasz_N, czy w ostatnim czasie zmieniałeś ustawienia związane z oszczędzaniem energii? Czy posiadasz najnowszą wersję oprogramowania? Czy próbowałeś wyłączyć i ponownie włączyć telefon?

Najnowsze oprogramowanie posiada numer A505FNXXS2ASJ1.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Tak telefon jest aktualizowany.

Czy zmieniałem ustawienia oszczędzania energii, tak cały czas coś tam zmieniam, bo telefon A50 pożera baterię jak szalony ( a używam go z tymi samymi apkami i tak samo jak mój poprzedni telefon Glaxay J7 2017).

Tak telefon był restartowany 2-3 razy.

Superuser I
Superuser I

@Tomasz_N, możliwe, że jedno z ustawień oszczędzania baterii wyłącza automatyczne ponowne łączenie z urządzeniami Bluetooth. Zmień ustawienia na takie jak były początkowo i daj znać czy problem występuje w dalszym ciągu.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Oto moje ustawienia baterii

Screenshot_20191008-155131_Device care.jpg

Wieć nie wiec co tu zmieniać i gdzie sprawdzać - przjerzałem wszelkie opcje

Superuser I
Superuser I

@Tomasz_N, a jaki masz ustawiony tryb zasilania w Pielęgnacji baterii? Fabrycznie ustawiona jest opcja Optymalizacja oraz wyłączona jest opcja Adaptacyjne oszczędzanie energii.

Screenshot_20191008-160259_Device care.jpgScreenshot_20191008-160307_Device care.jpg

Superuser II
Superuser II

@Tomasz_N myślę, że warto jeszcze dodać informację jakie to urządzenie jest sparowane z telefonem. Bo wszyscy szukają problemu po stronie telefonu nie wiedząc jaki wpływ może mieć na to urządzenie X?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

@mismo

Ustawiłem tak jak na zdjęciach nie ma poprawy.

@Szewcu72

Nie ma to znaczenie jakie urządzenie podłączam a używam takie urządzenia jak:
- komputer
- Słuchawka BT Jabry
- Głośnik Philips BT6000
- adapter BT zestawu HiFI
- Samochód przez Opel IntelliLink

Mam drugi tel Asus ZeanFon Pro Max M1 i tam wszystko działa jak należy, łączy się, ponawia połączenia itp a w samsungu nic.

Expert

Cześć @Tomasz_N ,

Wspomniałeś, że problem występuje od jakiegoś czasu. Jest szansa, że to wszystko zaczęło się po jakiejś aktualizacji? Czasami jedna nieudana może narobić podobnych numerów i pozostaje czekać na poprawkę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser I
Superuser I

@Tomasz_N, ewentualnie możesz również wykonać hard reset, ale niestety nie wiadomo czy to rozwiąże problem. Jeżeli mimo wszystko się zdecydujesz to pamiętaj, aby nie przywracać kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy.

Autorzy z największą liczbą like